Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ezzel csak én járok így?

Ezzel csak én járok így?

Figyelt kérdés

Én voltam az, akit a tartózkodási helyén le akar rázni a védőnő.


Képzeljétek, a kálvária folytatódik. Szerencsére babóval minden rendi.


Na, elmentem a nőgyógyászomhoz, aki magánban rendel. Ami nem annyira fontos a sztori szempontjából. Mondta, hogy ő nem írhat nekem sztk alapon beutalót laborba. Viszont! Felhívta a figyelmem, hogy a háziorvos kiírja, de! Vannak olyan vizsgálatok, melyet ott helyben fizetnem kell. (mivel azt szakorvos írhatná ki térítésmentesen - illetve nézzem meg, hogy mindent pontosan kiír-e, mert hajlamosak a felét lehagyni. Tapasztalatból mondta.) Ez ilyen ~20 ezer forint körül lesz. Azon gondolkodtam, ahogy nézegettem a labor csomagokat, most ráfizetek még pár ezret azt magánba egybe megcsinálják. Mert amit sztk alapon megcsinálnak azok 200-800 forintos tételek.


UI. nem fogadják el a laborban a kiskönyvben szereplő háziorvos által lepecsételt aláírt oldalt.


2023. jún. 1. 10:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Pontosítok: Toxoplasma, Rubeola, CMV, Herpes. Torch vagy mi. Ez is kötelező része?
2023. jún. 1. 10:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott dokim, csak az sztk-ba jártam. Ott nem kaptam beutalót sosem. Haziorvos adta mibdig (a kiskönyvet nálunk sem fogadjak el). Így ezek a vizsgálatok 2 terhessegemből 1nél sem volt meg. Senki nem is hiányolta 🤷‍♀️
2023. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kötelező, csak ajánlott. Én is tb alapon járok, nekem a fentiek közül a Toxoplazmát írták ki és a Hepatitist.


Szerintem a többi ígyis-úgyis fizetős, nincs is az ajánlott vizsgálatok között.


Rubeola és herpesz szerintem tök felesleges, ezekről úgyis tudod átestél-e rajta, ha nem akkor se tudsz az információval mihez kezdeni. A többit nézd meg és döntsd el hogy szeretnéd vagy nem szeretnéd megcsináltatni.

(A nők nagyrésze simán vegigvisz egy egészséges terhességet úgy, hogy nem nézet ilyeneket)


Ha tartózkodási helyre bejelentkezel arra a lakcíme, ahol valóban laksz (albérlet estén se kell a tulajdonos beleegyezése, elég a szerződést vinned) akkor nem kell szenvedned ezekkel a dolgokkal, mehetsz a tartózkodási helyed szerinti tb-s nőgyógyászhoz és háziorvoshoz is.

2023. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vérvételeket a synlabban csináltattam, a genetikai uh-kat meg abban a kórházban ahol a magán nődokim rendelt. Nem emlékszem ilyen vizsgálatokra amiket te felsoroltál, egyedül a 36.héten vettek valami kenetet ami talán a herpesz viszgálat? Vagy baktérium, már nem emlékszem, de azt is a magám nődoki vette le és küldte a synlabba, szóval ha csak megkéred hogy vegyen kenetet és te beviszed a synlabba akkor ott megvizsgálják. Eszt-n meg minden fent van ha mész szülni akkor ott meg tudják nézni
2023. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!