Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van itt, aki nem járt el...

Van itt, aki nem járt el NST-re terminus után? Van alternatíva az egész napos kórházban ücsörgés helyett?

Figyelt kérdés

Két héttel később fogant a baba minden uh alapján, majd egy terminust újra akarok számoltatni. Kisfiút várok, és félek, hogy nem fog kibújni 40. hét előtt, akkor meg 2 naponta kell NST-re járni. A terminál előtti heti NST-vel nincs bajom, annyit kibírunk. Nálunk az a gyakorlat, hogy ha időpontot is kérsz, akkor is reggel 8-ra beérsz, délután 2 körül engednek el, és nekem utána még 2 óra az út haza. Az a kisebbik gond, hogy a hátam közepére sem hiányzik ez az egész, a nagyobb baj, hogy lesz egy akkor 14 hónapos lányom, akit nem akarok ennek kitenni. Így is elég stressz lesz neki, hogy szülni elmegyek 2-3 napra és utána ott lesz egy újszülött kisbaba. Nem veszélyeztetni akarom a gyerekem, olyan megoldást keresek, ami mindenkinek jobb. Magánba nem tudok menni, mert csak akkor vállalnak NST-t, ha ott csináltad a terhesgondozást, én meg csak a genetikaikat csináltam ott. Tudnék bérelni CTG-t, de nincs aki kiértékelje az eredményt. A védőnőm mondta, hogy ért hozzá, de nincs hivatalos végzettsége ehhez, úgyhogy felelősséget nem mer vállalni. Valakinek van esetleg ötlete alternatívára?

Akiben agresszív érzéseket kelt a kérdésem és elkepesztően felelőtlennek tart, hogy egyáltalán eszembe jutott ilyen, az vagy szofisztikáltan fogalmazza meg a véleményét, vagy ne válaszoljon.

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat!


2023. jún. 9. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha késel, akkor mi történik?



Terhesség elején mindig felhúztam magam rajta, hogy még a magánorvosnál is 1-1,5 órákat várok.


Mióta 3/4 óra késéssel érkezem, azóta sokkal jobban viselem.

2023. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, nekem is eszembe jutott, rá is kérdeztem a védőnőnél. Azt mondta, hogy 4-ig be kell mindent fejezniük, úgyhogy akkor kapkodnak, meg kihagynak vizsgálatokat (amik szerintem amúgy is feleslegesek, minek vizeletvizsgálat meg uh 2 naponta...), viszont 12-ig van betegfelvétel. És miután leülsz a várakozóba (akkor is, ha időpontod van), 1 óránál előbb nem szól hozzád senki. Kb 1 óra múlva bekérik a papírjaidat, aztán ülhetsz vissza megint várni. És attól félek, hogy ha 11.45-re odamegyek, akkor elhajtanak, hogy mostmár nem tudnak fogadni, jöjjek vissza holnap. De ha még 12-re odamegyek és 4-re végzek is, akkor is, nekem ez egy 8 órás kiruccanás. Nincs jogsim, a férjem tudna vezetni, akkor csak 2x1 óra lenne az út, de vinni kéne a lányom és ő nem tud kocsiban aludni.
2023. jún. 9. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod újraszámoltatni a terminus napját? Nekem figyelembe vették az uh-t, és kaptam egy plusz hetet.
2023. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De, azt írtam, hogy tervben is van, mert 2 héttel később fogant. Csak a lányom is pont 40. hétre született, és tudom, hogy a fiúk hajlamosak később jönni. Persze lehet, hogy meg fog születni fogantatás szerint 39. héten, csak fel akarok készülni minden eshetőségre.
2023. jún. 9. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Én napi helyett 2 naponta mentem, mikor uh-ra is menni kellett. Nem kérdezte senki, hogy miért nem mentem. Meg volt az oka, meg ők is olyan hozzáállást mutattak, maga az nst-t végző nő is mondta, hogy hozzá ne menjek naponta, csak ha uh-ra is megyek... (Bunkó volt)

1uh-nst volt, 2 nap múlva uh után be is fektettek, úgyhogy sikerült megúsznom az egész hercehurcát szerencsére.

2023. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk eleve 2 naponta van, de akkor lehet, hogy az működne, hogy én sem megyek el mindegyikre. Megkérdezem a védőnőt, hogy ő mit javasol, milyen gyakran szükséges tényleg nst-re járni a baba szempontjából és kicsit megpróbálom kihúzni az alkalmakat.
2023. jún. 9. 15:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként hányadik héten jársz, hogy már most ezen agyalsz?
2023. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
32. hét, úgyhogy van még bőven időm, csak készülgetek. Már nagyon finish érzésem van, és ilyen mindent ki kell pontosan találni érzéseket vált ki belőlem. :)
2023. jún. 9. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!