Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhesgondozóba a védőnő...

A terhesgondozóba a védőnő mellett van orvos is, aki táppénzre ki ír? 1 hétre visszamenőleg is adnak táppénzt?

Figyelt kérdés
Van pozitív tesztem. Voltam is nőgyógyásznál ( magánredelésen) aki megállapitotta, hogy élő a terhesség, ez a 7. Héten volt, amikor még nem voltam olyan rosszul. Azt mondta hogy keressem fel a védőnőt a terhesgondozóba. Kértem időpontot és csak 1 hét múlva kaptam. Ma nagyon rosszul lettem folyamatosan hányok, émelygek. Elmentem a háziorvoshoz , aki ezzel a 'veszelyeztett terhesseggel nem tud táppenzre venni, de a rendszerbe beirta hogy ott voltam. 10 hetes kismama

2023. aug. 21. 13:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Veszélyeztettre nőgyógyászati igazolás/javaslat nélkül ugyan nem tud, de sima táppénzre viszont tud a háziorvos, addig amíg nem kapsz nőgyógyász dokitól.


De, csak halkan súgom ha nem hánysz vészesen, nem vérzel nem vagy túl sok vetélésen ect, nincs valami alap betegséged az nem veszélyeztettség.

2023. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Normális háziorvos addig sima kóddal is táppénzre vesz, nem szarozik. De amúgy a nőgyógyásztól kérhetsz javaslatot a táppénzre vételhez.
2023. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Volt már vetélésem :/ . A terhesgondozóba is van nőgyógyásź?
2023. aug. 21. 14:01
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
A hányás és rosszullét kb normális az első pár hétben, ettől nem leszel veszélyeztetett terhes
2023. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen tidom hogy sima kóddal is kiirhatott volna de nem írt ki:/
2023. aug. 21. 14:01
 6/23 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy a terhesgondozóba van orvos aki táppénzre vesz. ... mert azt mondta a haziorvosom hogy majd onnan fog menni a táppénzes papír...
2023. aug. 21. 14:04
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom merre felé laksz.

Normál esetben nincs nőgyógyász és védőnő egy épületen belül.

2023. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
A kórházban van nőgyógyászati szakrendelés, oda mehetsz a papírért, vagy a magán nőgyógyásszal beszélj.
2023. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

"Normál esetben nincs nőgyógyász és védőnő egy épületen belül."


Nálunk az a norma, hogy bizony egy épületen belül vannak.

Úgy zajlik a terhesgondozás, hogy jelentkezel regisztráción, sorszámmal mész a védőnőhöz: vérnyomásmérés, mérlegelés, vizsgálati eredmények szemléje, majd beviszi a papírokat az orvoshoz, és oda is behívnak.

2023. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 9#


Lehet nálatok így van, de baromi ritka.


A legtöbb helyen, föleg vidéken a védőnő nem nőgyógyász mellett, de van, hogy még csak nem is a háziorvos mellett van. 🙄

2023. aug. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!