Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Így menjek szeptemberbe orvoshoz?

Így menjek szeptemberbe orvoshoz?

Figyelt kérdés

Augusztus 15-en voltam nőgyógyásznal 7+3 napos a picúr, minden rendben volt hála Istennek.

Mondták, hogy minden hónapban menjek, vigyem a következő vizsgálatokról a leleteket.

A 12 hetes ultranhangra szeptember 28-ra kaptam időpontot. Tehát semmilyen leletem nem lesz szeptemberben, max a labor, EKG.

Ti így mennetek, vagy majd minden élettel október elején. Én mennék, mert 1 hónap még hosszú idő, de azt sem akarom, hogy lecsesszenek.



2023. aug. 25. 17:01
 1/9 A kérdező kommentje:
*Szeptemberben
2023. aug. 25. 17:11
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Semmiféle lelet nem kell a genetikaira
2023. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Magán vagy állami? Én nem mennék már a 12 hetes előtt. Védőnőhöz úgyis mész.

Nem kéne hogy ezért bárki is lecsesszen. A magán nődoki is legfeljebb csak azért, mert elesik x összeg könnyű pénztől.

2023. aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Nálam tavaly így volt:

Július 5 - terhesség megállapítás (7+6) akkor kaptam a dokitól beutalókat ekg, fogászat, vérvétel, védőnő..

Július 14 - védőnő, ott megkaptam a kiskönyvem

Augusztus 9 - kontroll a dokimnál, ránézett a leleteimre, de a babára nem nézett rá (itt kaptam következő időpontot)

Augusztus 15 - 12. heti genetikai

Stbstb.

Tehát.. A nőgyógyászom minden látogatás végén adott egy leletet, és a kiskönyvembe is beírta, hogy mikor menjek legközelebb. Így azzal nem kellett foglalkoznom, csak a genetikai uhra, cukorterhelésre, vérvételre ilyenekre kellett magamnak foglalnom időpontot.

2023. aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Viddamid lesz. A labor, Ekg leletnek számít.
2023. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

A 12 hetes UH másnapjára kérhetsz is időpontot a nőgyógyászhoz, az még szeptemberben lesz.


A labort a háziorvos is megnézi amikor az ekg-t csinálja, ha valami probléma van a védőnő is látja és szól hogy menj hamarabb orvoshoz, csak ezért felesleges 2 hetente menni nőgyógyászhoz.


Amúgy 1 hónap egyáltalán nem hosszú idő, ha tb alapon mész a többi UH között sokkal hosszabb idő fog eltelni, a kötelező UH-k között csak vérnyomást meg súlyt mér az orvos, később méhszájat néz, uh-t nem fog csinálni.

2023. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Állami sztk-ba járok, szerencsére itt havonta kell járni, nemcsak a kötelező genetikai után, és meg is nezi minden alkalommal a doki a picurt hasi ultrahangon. Legalábbis a lanyomnal így volt.
2023. aug. 25. 20:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is havonta mondta az orvos, de 16 hetesen csak súlyt mert, vérnyomást meg méhszájat nézett, 25 hetesen meg táppénzt kértem, és csak ezzel foglalkozott semmit se nézett.

A védőnő is mondta hogy felesleges menni a kötelező UH-k között.


(nyilván a nőgyógyászok így próbálják elérni, hogy a magánrendelésükre járjon az ember és ne a tb-s rendelésükre)

2023. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha állami és tényleg rá is néz, akkor menj ha van kedved. Én is így jártam, de a terhességmegállapítás és a genetikai között nem voltam a dokimnál. Utána ott is havonta volt a vizit. A prenát én 10 hetesen csináltattam, akkor előtte való nap megnézettem uh-n, hogy tuti minden okés-e.
2023. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!