Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Fehérjén kívül mivel tudom...

Fehérjén kívül mivel tudom segíteni a babám gyorsabb fejlődését?

Figyelt kérdés

34 hetes kismama vagyok. Kórházba kerültem, mert a babám az ultrahangok szerint 4 hetes eltérést mutat. Kisebb sajnos mint "lennie kellene". Az áramlások jók, a lepény 3-as fokozatú már. Kapok vérhigítót, vérnyomás csökkentőt mert kicsit az is magas volt bár ez inkább a fehérköpeny szindrómám miatt van. Iszok fehérjét, iso whey zerot. Múlik még valami rajtam? Femibiont szedek. Lehetne még valamit, bármit tennem hogy a következő ultrahang pozitív eredményt hozzon? Az a helyzet hogy ebben nagy részben van genetika is. Mivel arányosan kisebb, talán felkar, combcsont ami kicsit jobban le van maradva .. Párom és en sem vagyunk magasak. Szüleink sem. Aggódom és szeretnék mindent megtenni.

Aki volt ilyen helyzetben, elképzelhető hogy most indul majd be jobban nála a növekedés, gyarapodás és kikerülünk innen?

Mozgása rendben van, NST-ken jó erednényeink. Tényleg nem tudom mi lehet a probléma.

Bár ma jön férjem látogatóba lehet meglátják milyen liliputiak vagyunk haza is engednek. Köszi ha olvastad. Jól esett kiírnom remélem lesz aki sorstárs vagy aki tudja mit tudnék még én tenni.

Bízom a legjobbakban.



2023. szept. 1. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

A "fehérjét" az orvos írta fel, vagy te próbálsz beleavatkozni a témába?

A fehérje ugyanis nem feltétlen tesz jót, másrészt ha kisebb, annak sok oka lehet, de a fehérjehiány gyakorlatilag kizárt.

Az is lehetséges, hogy egyrészt genetikailag kisebb - családi örökség -, lehet, hogy késöbbi a terhessség, mint amit eredetileg számoltak, és rengeteg esetben egyszerüen elmérték, hogy mekkora.

Nekem a 35. héten közölték, már közel 4 kg, óriás baba lesz, aztán megszülett 2900 g-mal. A húgomnál csinálták a pánikot, hogy rettentö kicsi, fejletlen, 3800-zal született, tökéletesen egészségesen.

2023. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magánakció, de azért kérdeztem az orvosom azt mondta azzal nem ártok. Csak sok helyen olvastam hogy isszák kismamaként.
2023. szept. 1. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a lelki nyugalmat, stressz csökkentését és a pihenést javasolták. Hosszra passzolt a mérete a fiamnak, csak a pocakja volt kicsi, azt mondták, sovány. Ilyen alkattal is született, átlagos súllyal és az átlagnál nagyobb hosszal.
2023. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát próbálok nyugodt lenni. :) Jó lenne egy gomb rajtam amivel ki tudnék kapcsolni mindent, de sajnos nem így van. Pluszban ez a kórházi légkör sem segít..

De próbálok pozitívan gondolkodni, hogy ilyenkor azért még sokat híznak a babák :)

2023. szept. 1. 19:45
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, ha valaki esetleg így lenne mint én.

Fehérjedús étrend, írtak fel nekem Fresubin étrendkiegészítőt, bal oldalon alvás javasolt a jó áramlás miatt.. ennyi kb.

Úgyhogy amit eddig ittam fehérjét felváltom a Fresubin itallal mert elvileg abban is az van :)

2023. szept. 2. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!