Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Államiba vagy magánba jársz...

Államiba vagy magánba jársz terhesgondozásra? Miért ezt választottad?

Figyelt kérdés
Ha magánba jársz mennyibe kerül?

2023. szept. 21. 22:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Állami. Ha akarnám se lenne pénzem a magánellátást kifizetni.
2023. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Magánba jártam egyrészt mert így biztonságban éreztem magam/magunkat, másrészt munka mellett egyszerűbb volt időpontra menni, mint várakozni egy fél délutánt az államiban. 15ezer volt egy alkalom.
2023. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
10%
Államiban nincs időpont?
2023. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
26%
3 vagyok: ezt a 2-esnek szántam, csak nagyon meglepődtem. Bár én nem Magyarországon élek, de nálunk államiban is van időpont..
2023. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%
Adnak, csak addigra megszülsz.
2023. szept. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

#3 Magánba és államiba is jártam, mert nagyon aggódós vagyok, így havonta ránéztek UH-val.


Nálunk államiban csak a magzati szívhangot nézik, amit itthon én is meg tudok nézni egy 8000 forintos készülékkel, vérnyomást mértek, de nekem háromból kétszer errort adott ki (volt, hogy a vizsgálat végére sem sikerült megmérni) és súlyt néztek.


Magánban ránéztek 4D UH-val mindig. Cserébe a harmadik trimeszterben tudtam meg, hogy mindig nézni kellene vérnyomást és vizeletet, amikor közölték a férjemmel, hogy ők ez mindig nézik, amikor terhesgondozásra megyek, ne állítson valótlant (akkor nézték először).

2023. szept. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

Állami kórházba fogok szülni, de magánba járok/jártam terhesgondozásra.

Kiválasztottam az állami kórházból egy orvost, hozzá járok, kb havonta 1x-ez alkalmanként 20.000ft.

Minden mást is magánban csináltattam. A 7-10-12-19 hetes uh-on az Istenhegyi géndiagnosztikába voltam.

Ezek az uh-ok összesen kb 150e ft-ba kerültek, kombinált teszttel együtt. De a 30. És 36.heti uh-t az orvosom már maga akarta megcsinálni a kórházban, így azokért már nem fizetek külön.

Emellett az első vérvételen kívül a többit is magánban csináltattam. A kötelezőkön kívül toxoplazmát szűretek kb 6 hetente.

2023. szept. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó vagyok. Ha nem építkeznénk, szülni is magánba mennék, de jelenleg most így ezt tehetjük meg. Azért választottam ezt, mert az állami szvérában minden egészségügyi ágon rosszak a tapasztalataim/rosszak amiket hallok szinten. Nekem ennyit megér a kényelmem, nyugalmam, és hogy odafigyeljenek rám, időben sorra kerüljek, stb.

Abban pedig reménykedek, hogy a kórházban is maximális szaktudással látnak majd el, és ha nehéz is lesz, azt a 3 éjszakát valahogy kibírom majd.

2023. szept. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
66%

Államiba jártam, mert közeli rokonom dolgozik ott, és na, kicsit protekciós voltam. Mindig kedvesek, alaposak voltak, pedig tudom, hogy amúgy nem mindenki elégedett velük.


De ha nem így lett volna, magánba megyek.

2023. szept. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
57%

Csak államiba járok. Az elején szorosan követtek Uh-val így is az előzményim miatt, onnantól hogy érzem mozogni elégnek éreztem a kötelező UH-kat, amiket alaposan végeztek. Egyszer voltunk babamozin az élményért, és hogy legyenek szép képeink.

Nálunk állami terhesgondozásra is lehet orvost választani, mindig ugyanahhoz járok, van délutáni rendelés is, így munkaidőn kívül is lehet menni, ha időben foglal valaki időpontot. A legkevesebb amit vártam 5 perc volt (délelőtt), a legtöbb 1 óra (délutáni, rendelés végi időpont, én voltam az utolsó).


A legnagyobb hülyeségnek tartom amikor valaki állami ellátásban dolgozó orvoshoz jár magánrendelésre. Az orvos szaktudása pontosan ugyanaz az állami rendelőben, mint a magánrendelőjében. Ha másképp viszonyul az emberhez az államiban, mint a magánrendelésen akkor még az az orvos emberileg egy 0, biztos hogy egy forinttal sem gazdagítanám.

2023. szept. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!