Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 20 hetes genetikai ultrahangon...

20 hetes genetikai ultrahangon mennyi az esélye hogy valami problémát találnak?

Figyelt kérdés
Volt 12 hetesen kombinált tesztet, genetikai ultrahangon, az akkori értétek mind tankönyv szerintiek voltak, azóta voltam 16 hetesen is, akkor is rendben volt minden. Azóta érzem is rendszeresen mozogni, de azért izgulok az ultrahang miatt :)
márc. 6. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos bármikor találhatnak valamit, de nagyobb az esély arra, hogy minden rendben van. Szerintem felesleges előre aggódni.
márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A 20 hetes miatt én már nem aggódtam nagyon. 12 hetesre egy nagyon alapos magánorvoshoz küldött a magándokim, de a dokim is alaposan megnézte 16 hetesen, mondta is, hogy ezek után kizártnak tartja, hogy 20 hetesen lenne bármi, mert minden érték rendben van. Így is volt.
márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha most izgulsz, pedig eddig minden rendben volt, akkor ha most is rendben lesz, ezután is minden egyes alkalommal izgulni fogsz. Velem ez volt legalábbis, igaz, előtte kétszer vetéltem. Amikor már éreztem mozogni, könnyebb volt, de féltem, mert bármikor történhet bármi sajnos. Akár utolsó napokban is. Ne gondolj ezekre! Eddig minden rendben, élvezd a terhességet, mert egyik nap sem jön vissza.
márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3as igen, amúgy én tipikus az a kismama vagyok aki már a szülést várja, mert egyszerűen annyi rémtörténetet lehet olvasni a neten, hogy mindig van valami amin parázhatok :D
márc. 6. 10:32
 5/15 anonim ***** válasza:

Tesómnál a 12. Héten mindent rendben találtak. A második genetikain viszont sajnos több eltérést is láttak. Be is igazolódott egy nagyon ritka de súlyos genetikai rendellenesség. Meg kellett szakítani a terhességet.

Szurkolok, hogy minden rendben legyen nálatok.

márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is ez volt. Azt hittem, ha a 12. hetesen minden rendben, megnyugszom, de nem. Mindig kicsit könnyebb volt, de végig aggódtam sajnos az előzmények miatt. Te próbáld meg élvezni és ne olvasgass! Komolyan!

Boldog babavárást!😊


3.

márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5ös volt valamilyen genetikai teszten? Azok az értékek is rendben voltak? A 2 uh között volt orvosnál? Magán rendelésre járt? Csak azért kérdezem mert ezek azért fontos információk, olyanról én is hallottam már sokról hogy sima államiba ment 12 hetesre, meg se nézték rendesen és időközben derült ki, hogy súlyos gondok vannak
márc. 6. 11:34
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Esely az mindig van, de arra is, hogy holnap kilepsz a hazbol es elut egy busz.

Nem lehet mindig mindenen aggodni,mert becsavarodsz.

márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8as igazad van, csak olyan sokat vártunk erre a babára és olyan rossz belegondolni, hogy bármi lehet akár a terhesség alatt is. Tudom, nem kellene ilyen sztorikat olvasnom, mert nyilván az nem én vagyok, csak nyilván amíg nem találkozol szembe ilyennel meg se fordul a fejedben :)
márc. 6. 12:10
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

7# magán rendelésen voltak végig. Bele se merek gondolni mi lett volna ha állami ultrahangra mennek és nem veszik észre ezeket az eltéréseket. Nagyon alapos volt a doki a 12. Héten is. De nem véletlenül van három genetikai ultrahang. A 18. Heti eltérések (több apróság volt , amire azt mondták egyenként nem adna okot aggodalomra, de így nem túl biztatóak) után elküldték őket magzati szív ultrahangra és magzati MRI-re, ahol mindent rendben találtak. Ezzel párhuzamosan magzatvíz mintavételt csináltak. A lehető legbővebbet ami elérhető. Ebből derült ki egy ritka rendellenesség. Előtte már született egy egészséges kislányuk.


Most én is babát várok. Ezek után nem hiszem, hogy teljesen nyugodt tudok lenni végig. De úgy gondolom, hogy azért ez ritka dolog, hogy az elsőn genetikan rendben van minden és később nem. Biztos tudnának sokan még több negatív példát írni, de több az olyan eset, hogy minden rendben van, mint hogy nincs. Ne gondolj arra , hogy bármi baj lesz. Szerintem ne olvasgass rossz történeteket.

márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!