Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hányszor kell minimum megjelen...

Hányszor kell minimum megjelenni terhesség alatt az orvosnál, és hányszor a védőnőnél?

Figyelt kérdés

2012. febr. 2. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Összesen minimum 4 alkalommal.

Ha védőnőhöz is akarsz menni, akkor minimum 5.

2012. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Miért a védőnő nem kötelező? Nekem az orvos mondta, hogy menjek terhesgondozásra. És a védőnő intéz minden beutalót az orvosnál.

Igaz nem szeretem, mert pletykás és mindent kikürtöl, nem lehet neki semmit mondani.

2012. febr. 2. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktad megkérdezni az orvostól, hogy mikor találkoztok legközelebb?

Furcsa nekem ez a kérdés, mi mindig megbeszéltük eddig.

2012. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Babi0906 ***** válasza:
0%

Szia. A védőnőhöz azért kell járni, mert akkor szülést követően kapsz a gyerkőc után egy egyszeri támogatást nem tudom pontosan mennyit, de azt hiszem olyan 50.000-60.000 ft. Egyébként meg nem kell olyan sűrűn látogatni. A fontosabb vizsgálatok után kell menni az eredménnyel és ő azt felvezeti a várandós kis könyvedbe (havonta 1). azt hiszem összesen 9 pecsétnek kell meglennie,de ez orvos+védőnő. Ha nincs védőnői pecséted nem kapsz támogatást. Egyébként én nagyon szeretem, mert ő nézi pl a kicsi szívhangját és mindig megyünk apával, hogy hallhassuk a picurit.

24+3 hkm

2012. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Babi0906 ***** válasza:
Ja a védőnő adja ki a beutalót az AFPre. Azt, hogy a dokihoz mikor menj azt neki kéne mondani :(
2012. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most kezdünk majd, csak azért kérdeztem. Eléggé a terhesség elején járok. Köszi a válaszokat!
2012. febr. 3. 10:15
 7/9 Babi0906 ***** válasza:
Egyébként én is onnan vagyok olyan jól tájékozott, hogy a sógornőm novemberben szült. Nekem sokat segít, hogy valaki aki segít. De csak még annyit, hogy ha nincs a környezetedben olyan aki nemrég szült hidd el pont a védőnő lesz az aki majd mindig szól hova mikor kell menni. (kis könyv, + ad egy listát amin rajta vannak a kötelező vizsgálatok időpontjai) Jó babavárást.
2012. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy köteles védőnőhöz menni.

Nekem pl. az összes beutalót az orvosom állítja ki.

És nem kell védőnő az egyszeri anyasági támogatáshoz sem, az akkor is járhat, ha lemondasz a védőnői szolgálatról, ugyanis nem a védőnő a feltétele, hanem az, hogy 4 alkalommal megjelenj terhesgondozáson. És ebbe a doki is ugyanúgy beletartozik.

2012. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 3. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!