Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a védőnő szerepe? Tényleg...

Mi a védőnő szerepe? Tényleg fontos a terhesgondozás során?

Figyelt kérdés
Nekem egyelőre nyűgnek tűnik és felesleges adminisztrációnak - ami telibe veri a munkaidőmet is. Kötelező a védőnőt igénybe venni, vagy van lehetőség lemondani róla valamilyen hivatalos módon?
2013. okt. 13. 08:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen. Semmi értelme az egésznek. Úgy tudom, le lehet mondani, de nem tudom ennek mi a menete. Ha megszületik a kicsi, akkor azét hasznos tud lenni..., de akkor sem biztos. Szóval, jól gondold meg, hogy lemondod-e.
2013. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az lenne a szerepe, hogy felkészítsem a szülésre, babagondozásra, hasznos infókkal és tanácsokkal lásson el... Sajna nekem egyiket sem tette, csak hülyeségeket beszélt.
2013. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Úgy olvastam le lehet mondani. Mivel én már itthon vagyok, nekem nem akkora teher időbeosztásban, hogy találkoznom kell vele, de sajnos egyet kell értenem a többiben. Hasznos dolgot még nem tett. Amit tesz, azt én si meg tudom tenni itthon. Súlyt mér, vérnyomást, szívhangot hallgat, és beírja az eredményeim a kiskönyvembe - nos, mérlegünk van, vérnyomásmérőnk is, szívhanghallgatónk is és másolni én is tudok egyik papírról a másikra. Talán más is lenne a feladatkörében, nem tudom, az enyém ennyit tesz.
2013. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Van mögöttem egy támogató család, kisgyerekes barátok, stb, tehát ezer forrásból tudok információt szerezni. Egészségügyi kérdésben meg fel tudom hívni az orvosomat.


Az zavar, hogy erőszakos és hatóságként akar viselkedni. Nem kérdezte, hanem közölte, hogy ő két héten belül kijön megnézni a lakást. Annak ellenére, hogy elmondtam, hogy épp lakást vásárlunk és költözünk pár hónapon belül, tehát teljesen felesleges.

Ha a gyerekvédelem nagyon ki akar jönni, akkor tudtommal őket be kell engednem (egyébként semmi gond nincs a jelenlegi lakással sem a méretén kívül, felújított belvárosi lakás), de a védőnő úgy viselkedik, mintha rendőr lenne.

Sőt, rendőr sem jöhet be házkutatási engedély nélkül. Ez a magánéletbe beletrappolás nem tetszik, ezért is szeretném lemondani - no meg a munkaideje ütközik az enyémmel és a muszájnál többször nem szeretnék hiányozni.

2013. okt. 13. 08:42
 5/27 anonim ***** válasza:
Szerencsére nekem normális védőnőm van, ha aggódok valamin meg tud nyugtatni, de akármikor időpontot beszélünk meg, mondhatom, hogy nekem mikor jó, mikor nem, eddig mindig sikerült olyat találni, mikor nem dolgoztam. De ha elköltöztök úgyis más lesz a védőnő, és az lehet, hogy jó lesz.
2013. okt. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

De ad bármi olyan pluszt, amit a családi és baráti kör ne tudna?

Ráadásul a férjem egy gyereket már felnevelt, dolgozott is gyerekekkel, tehát profi csecsemőgondozásban. Szerintem ő is meg tud bármit mutatni.


Az egészségügyi részre meg ott a nőgyógyászom, akit nagyon jó szakembernek tartok - hozzá természetesen rendszeresen fogok járni.

2013. okt. 13. 09:38
 7/27 anonim ***** válasza:
Nekem is teljesen felesleges, sosem adott még értelmes tanácsot!!! De nem mondtam le, én táppénzen vagyok, így nem nagy megerőltetés elmenni, csak hagyna békén a hülyeségeivel!
2013. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
32%

szerintem a védőnőre ott van szükség, ahol veszélyeztetettnek tartják a csecsemőt. gondolok itt elsősorban a putris népcsoportra, ahol még a víz sincs bevezetve a házba, áramról, fűtésről nem is beszélve. a tisztasági körülményeket meg ne is említsük.


egy normális, kulturált, családi házban, vagy társasházi lakásban élő párnál nem is értem, h miért arcátlankodik bele az életükbe, hiszen víz, villany, fűtés van, a többit pedig úgyis meg lehet kérdezni családtagoktól, barátoktól. így is annyi kéretlen tanácsot kap az újdonsült anyuka, h a feje kettéáll, nem kell még ebbe egy hivatalos szervet is belekeverni.


ha oda jutok, az tuti, h én a legminimálisabb mértékben leszek hajlandó együttműködni velük, és tanácsolni fogom, h inkább azokkal foglalkozzon, akiknek valóban szükségük van rá.

2013. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%
A védőnőnek az a dolga, hogy észrevegye ha baj van. Mennyi jómódú családban előfordult már, hogy ütötték vágták a gyereket... Ha nézel híreket, akkor tudhatnád. Rengeteg gyermekbántalmazás, gyilkosság, molesztálás megakadályozható lenne, ha a védőnők időben észrevennék. De sajnos így, hogy le lehet mondani, nem muszáj beengedni, bármi megtörténhet. Nyilván nem rajtatok van a hangsúly, de soha nem lehet tudni, hogy mi folyik máshol.
2013. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a romákhoz(a putrisokra gondolok), sok esetben ki sem mernek menni,még a rendőrök sem, nemhogy a védőnők!


A terhesgondozás során kérdezte a kérdező a védőnő feladatát!

A védőnőnek az a feladata, hogy észrevegye a bajt? Ugye ezt viccnek szántad?! Hozzánk egy évben egyszer jön (egy éves kora óta) és amikor a tanácsadásra viszem, abból mit venne észre,ha baj lenne a családban?


Amit a védőnő csinál azt én otthon is el tudnám végezni. Állandóan az a baja, hogy hízom, erre nincs szükségem. Így is problémás a terhességem....

2013. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!