Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha nem a körzeti nőgyógyászhoz...

Ha nem a körzeti nőgyógyászhoz járok terhesgondozásra, akkor a területileg illetékes védőnőnek, akihez tartozom, Ő hogyan állítja ki nekem a beutalókat?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, de szeretnék érdemleges választ kapni, mert egy kicsit össze vagyok zavarodva...

Évek óta szomszédos városban járok nőgyógyászhoz, akivel nagyon meg vagyunk elégedve. Mikor terhes lettem nem volt kérdés, hogy hozzá fogok járni vizsgálatokra is. Ez az orvos nem magánorvos.

Most akadt egy kis gond a védőnővel, aki állítása szerint nekem ettől az orvostól kell kérnem afp vizsgálatra beutalót, mivel Ő nem állíthat ki a körzetis orvos pecsétjével beutalót, mivel csak azoknak ad, akik ehhez az orvoshoz járnak. A szomszédos városban pedig az ottani területileg illetékes védőnőkkel dolgoznak együtt, de ugyebár én oda nem tartozom.

Semmiféleképpen nem szeretnék a városomban lévő körzetis nőgyógyászhoz járni, rengeteg rossz dolgot hallottam róla.

Úgy tudom, hogy az anyasági igényléséhez rendszeresen terhesgondozáson kell részt vennem, de mivel szabad orvos választás van, igy oda járok ahova szeretnék...

Ha elvileg szabad orvosválasztás van, de a védőnőt nem választhatom meg, akkor mi a teendőm?


Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!



2014. ápr. 25. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én maszek dokihoz jàrok.Nàlam a védőnő adta a papirt és a terhesgondozàsod egy màsik nőgyógyàsz irta alà.Szól a dokidnak hogy mi a helyzet biztos tudja rà a megoldàst hisz sokan vannak îgy mint te. Az első vérvétel hogy volt?
2014. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
NÁlunk vagy a háziorvos adott beutalót vagy a havonta kijáró nőgyógyász, pedig nálunk volt olyan aki 100 km-re lévő kórházban szült, de nem problémáztak rajta
2014. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Húúú...köszönöm a gyors válaszaitokat :)

Az első vérvétel, vizelet, belgyógyászatos beutaló stb...ezekkel nem volt probléma. Most is adott nekem egy vizeletes beutalót a körzeti orvos pecsétjével. Elvileg szerinte az afp vizsgálat bonyolúlt ezért kell a dokimtól papir (mondjuk rájöttem, hogy a védőnőm, mindig okosabb akar lenni a dokinál.. :)

Telefonáltam a védőnőnek azt mondta ad beutalót a körzeti orvos pecsétjével...igazából neki az nem tetszik, hogy a nem a körzetis orvoshoz járok, Ő mindenféleképpen azt szeretné, hogy hozzá járjak, de ebből nem engedek...

2014. ápr. 25. 15:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Mond meg neki szabad orvos vàlasztàs van!!ne is engedj nem szabad! Engem műteni készültek fél évet kellett volna vàrnom de egy ismerős àlttal màsik vàrosban előbb megcsináltàk a műtétet egy napos sebészeten.Mikor mondtam a dokinak hogy köszönöm ez és ez van akkor az aszisztes úgy leüvőltött hogy azt sem tudtam fiú vagyok vagy làny!!Sokat megengednek maguknak!!Boldog babavàrást!!24hkm
2014. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én magándokihoz jártam, és ő adott beutalót abba a kórházba, ahol dolgozott. Oda jártam UH-ra, vérvételre, a végén NST-re.

A védőnőm nem adott semmit, havonta megmérte a súlyom, meg a vérnyomásom, beírt a kiskönyvbe, és ennyi.

2014. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem a háziorvosom, sem a nőgyógyászom nem területi. Én úgy csinálom, hogy amire megírhatja a háziorvos (az afp ugye nem ilyen) arra megíratom vele. Illetve a nőgyógyásszal meg megírattam az afp-s papírt, amikor voltam kontrollon. Nálunk most amúgy is helyettesítő védőnő van, akinek néha fogalma sincs mit kell csinálni, még a vérnyomást sem tudja rendesen megmérni :)
2014. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Háziorvosom írta/írja mindenhová(Afp,vérvételek) a beutalókat.

Nekem még az elején le kellett mondanom a védőnőt(távolság sok lett volna és mivel alig jár oda busz; akihez meg simán tudnék menni,oda nem engedtek). Innentől mindent a házidoki ír.

Egyébként is a háziorvos szokta írni a beutalókat felénk,oda adja a védőnőnek,ő meg a kismamának.Sok értelme van...Mindig ott a "beküldő" tehát a háziorvosom nevem,pecsétje;védőnő sehol nem szerepelt.


Sőt,tovább megyek: maszek orvoshoz járok én is,de mellette elmentem a területi nőgyógyászhoz is,mert azt mondták,kötelező.Most 36 hetes vagyok,eddig összesen 6x voltam nála és 2x (!) pecsételt;részemről ennyit erről.

Egyébként ilyen esetben megnézi a papírjaidat,de nem vizsgál.Engem azóta nem szeret,mióta nincs védőnőm,én vagyok a fekete bárány,azóta nem is ad pecsétet.Mindegy,nélküle is meglesz,bőven.

Háziorvos mindenre tud beutalót írni,a kötelező uh-ra(12 hetes,20 hetes stb) meg úgyis neked kell időpontot kérni majd; vagy a magándokid tud benne segíteni,ahhoz nekem nem kellett beutaló (Csongrád megye)

2014. ápr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!