Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 18. heti genetikai ultrahang...

A 18. heti genetikai ultrahangot ki csinálja? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem vagyok Bp-i, de Bp-re fogok járni dokihoz, és ott is szeretnék szülni. A védőnőmet kérdeztem, hogy ha megyek úgyis a dokimhoz, ezt ő is meg tudja-e csinálni, azt mondta, hogy nem, hozzánk a helyi kórházba az ultrahangra mindenképpen el kell menni. És mint kiderült az orvosomtól beutaló is kell erre, mivel nem helybéli dokit választottam. Ez elég vicces, mivel elméletileg ide tartozom.
2014. jún. 4. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát eléggé nem értem a helyzetet, de az a lényeg a járóbeteg szakellátásban és a védőnőiben is, hogy ahol tartózkodsz terhesen, oda kell/járhatsz. Pl. ha miskolci vagy, ott is laksz, a védőnőhöz is oda jársz, de szülni Pesten szeretnél, akkor valóban Pesten nem kötelesek fogadni téged a szakellátáson, és abba a kórházba kell menned uh-ra, ahova a dokid a beutalót adta.
2014. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak azt hittem, hogy ezt az uh-t a nőgyógyász doki is megcsinálhatja. Én nem is akartam Bp-re menni szakellátásra.
2014. jún. 4. 21:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és mivel a helyileg illetékes uh-ra megyek, ezért nem értem a beutalót.
2014. jún. 4. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
A pesti dokid nem tud a "helyileg illetékes" uh-ra adni beutalót, csak ahol ő dolgozik! Ezért kell választanod, hogy vagy megcsináltatod az uh-t a doki kórházában, vagy a saját tartózkodás helyed szerinti szakellátáson, ottani beutalóval.
2014. jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!