Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hova visz a mentő szüléskor?

Hova visz a mentő szüléskor?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam abban az esetben, ha nem abban a kórházban szűl valaki amelyikbe tartozik a választott kórház bepecsétel a kiskönyvbe és oda visz a mentő.Ez tényleg így működik ill. a kiskönyvbe ezt hova kell beiratni?
2015. márc. 30. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. :)
2015. márc. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem minden esetben :s itt borsod megyében ha a megyei kórházhoz tartozol akkor csak oda visznek szülni. Ha máshol van fogadott dokid akkor vagy kocsi vagy taxi vagy valami de a mentő nem visz oda. Legalábbis a védőnőm ezt mondta
2015. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz. Miskolcon a megyeibe tartoztam volna, de ott nem akartam szülni, igy a másik kórházban választottam dokit, aki mondta, hogy legyen elérhető közelségben valaki autóval ha szülök, mert a mentő automatikusan odavisz, ahová helyileg tartozom.

De lehet, hogy ez más megyében másképp van, nálunk a kiskönyvbe sem irtak semmit.

2015. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ezen akadtam ki a minap! Cegledhez tartozom a választott doki Pesti korhazhoz tartozik! Megkérdeztem tőle bepecsetel e a könyvbe hogy ide hozzon a mentő ha senki nem tud behozni. Azt a választ kaptam hogy rengeteg kismamaja szült máshol mert a mento nem oda vitte hanem a területi kórházba! Úgyhogy sajnos nem biztos hogy oda visz a kórház...
2015. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Utolsó, Tőled kérdezném azért bepecsételte?

2015. márc. 31. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem! Illetve én mondtam neki hogy akkor hagyjuk! Meg sem kockaztatom h kihívom őket... inkább elindulok gyalog😁
2015. márc. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy sok esetben tojnak a fejedre. Oda visznek ahova tartozol. Nekem is a kiskönyvbe Miskolcon a Semmelweis van beírva,oda fognak vinni. Abban az esetben visznek a Megyeibe,ha 34. hétig indul be a szülés,más esetben ha megfeszülök se... anyáék járták meg így,ők automatikusan a Semmelweisbe mentek,hiába koraszülés volt és elhajtották őket. Mivel 8 héttel hamarabb indult be a szülés. Na igen,csak ők szóltak,hogy akkor jó lenne egy mentő,mert ez meg ez van és nem kéne,hogy esetleg balesetet szenvedjenek vagy azon múljon az életük,hogy esetleg igazoltatja a rendőr mert száguldozik. Hát persze,hogy elhajtották őket,kocsival mentek át,mire beértek 4 ujjnyira nyitva volt. Annyi volt a szerencse,hogy keresztbe feküdt a kicsi,mert különben a kocsiban szült volna meg anya és akkor ott annyi is volt,mert nincs inkubátor. Szóval ezektől fel is fordulhatsz....
2015. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mindig odavisszük a szülő nőt ahol van az orvosa.Sose nézzük mi van a kiskönyvében,csak megkérdezzük,h Ő mit akar.

DE! ha a gyerek koraszülött lesz,akkor odavisszük,ahol van koraszülött intenziv.

És persze ha úgy alakul hogy a mentőben kitolási szakba csúszunk,akkor marad a legközelebbi szülészet,nem fopgunk átmenni a város túloldalára mert ott a fogadott orvos(aki amúgy otthon alszik békésen amikor bementek szülni).

2015. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!