Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Teherbeesést követően a...

Teherbeesést követően a cukorterhelés vizsgálatot akkor is elvégzik, ha a kismama évek óta nem eszik semmilyen formában cukrot? (nem cukorbetegség, hanem életmódváltás miatt)

Figyelt kérdés

2015. aug. 24. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nem attól alakulhat csak ki a cukorbetegség terhesség alatt, hogy sok cukrot eszel. Van szénhidrát minden másban is. Gyümölcsökben is, pl. Mindenképp elvégzik.
2015. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :) Ebben az esetben viszont, szinte biztos, hogy ha bármilyen formában cukrot veszek magamhoz, akkor az egekbe szökik a vércukrom. (Tapasztalat pl. olyan családi ebéden, amikor sértődés lenne belőle, ha nem kóstolom meg a cukros süteményt, évente 1x kb, utána órákig rosszul érzem magam, émelygés, farkaséhség, stb.) Nem fognak ez alapján cukorbetegnek titulálni?
2015. aug. 24. 10:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor menj olyan helyre megcsináltatni a vizsgálatot, ahol zsemlével tesztelnek.

Nem mindenhol kell cukros löttyöt inni.

2015. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A férjemmel mi is 3 éve váltottunk életmódot, de ettől még természetesen elvégezték a cukorterhelést, nem is értem a kettő nálad hogyan következik egymásból. Az pedig kizárt, hogy semmilyen formában nem viszel be cukrot(szénhidrátot).

Az éhgyomri vércukrom 4,4 mmol/l volt, a 120 perces eredmény pedig 5,1 mmol/l. Tehát tökéletes. Természetes, ha a 75 gr glükóz megivása után "az egekbe szökik" a vércukrod, de a lényeg, hogy erre hogyan reagál a szervezeted (nem a szubjektív jelekre gondolok), tehát 2 óra elteltével mire áll vissza a vércukorszint. A szirup után én is rosszul voltam, szédültem, émelyegtem, de erre sokan panaszkodnak, életmódtól függetlenül, meg mert egyszerűen baromi rossz az íze.

Szóval nyugodtan végeztesd el a vizsgálatot, sőt kötelező.

2015. aug. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha az egekbe szökik tőle a cukrod, akkor annak oka van és nem a lötyi az. Egészséges embernek nem emelkedik meg.
2015. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, mert ha nem jó az eredmény először úgyis a diétát javasolja az orvosod, meg nyilván meg is mondod neki hogy amúgy nem eszel ch-t.

Nekem egyébként egyszer se csinálták meg ezt a vizsgálatot (csak a sima éhgyomrit; meg itthon mértük, anyukám cukorbeteg) pedig 3 gyerekem van. De nem panaszkodtam :p.

2015. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, most jutott eszembe az egyik nem is éhgyomri volt, hanem azt mondta a nőgyógyász egyek meg otthon egy zsemlét meg egy pohár tejet talán és utána menjek a vérvételre. A másik kettőnél nem emlékszem hogy volt, de ez a bentülős terheléses vizsgálat biztos nem volt.
2015. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha nem eszel kimondottan cukrot, mert gondolom más szénhidrátot eszel. A szénhidrátokból pedig cukrot állít elő a szervezet. Ezért ha mondjuk megeszel egy teljes kiőrlésű kiflit, az is megdobja valamilyen szinten a cukor szintedet, hiszen szénhidrátot tartalmaz.
2015. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából teljes kiőrlésű dolgokat sem eszem, jelenleg a ceres sütő slim kenyerét szoktam venni, cukor helyett steviát, xilitet és eritritet használok, gyümölcsöt-zöldséget eszek sokat. Nem tudom, hogy egy olyan szervezet mikét reagál az ilyen nagy mértékű, éhgyomorra történő cukorbevitelre, csak azt tudom, hogy amikor cukrosat eszek, utána órákig rosszul vagyok. :) De ha kötelező a vizsgálat, akkor nyilván megcsináltatom, de hangsúlyozni fogom mindenhol az életmódomat. (nem vagyok még terhes egyébként, csak előrelátó) :)
2015. aug. 24. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!