Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Várandós vagyok, de még nem...

Várandós vagyok, de még nem voltam nőgyógyásznál. Ha elmegyek magánorvoshoz, nem oda ahova lakhely alapján tartozok, automatikusan ő lesz a fogadott orvosom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég "gáz", hogy nem voltam még, de ez már így alakult. Nem szimpatikus az az orvos, akihely a lakhelyem szerint tartozok, ezért magánorvoshoz szeretnék menni. Automatikusan ő lesz a fogadott orvosom? Elég egyértelmű a terhességem, megannyi teszt + tünet alapján.

L24


2016. jan. 24. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha elmész magándokihoz, akkor ő egy csinos kis összegért megmondja azt amit már tudsz: Terhes vagy. De ettől még nem lesz a fogadott orvosod. Ha azt akarod, hogy ő legyen, meg kell kérni rá. Megkérdezed, hogy vállalja, hogy fogadott dokid legyen. Ha igen, akkor meg is kapod az előzetes árlistát, hogy mennyibe fog ez neked kerülni. Ha nem vállalja, akkor esetleg ajánlani fog egy kollégát aki szintén magánorvos, szintén borsos árakkal dolgozik. De ez neked gondolom nem okoz majd gondot.

Vagy azt is megteheted, hogy elmész az SZTK-ba, és név szerint kérsz beutalót a nőgyógyászhoz. Nem kell ahhoz menni akit nem akarsz, válassz más dokit. SZTK-ban nem egy nőgyógyász dolgozik.

2016. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem automatikus. Akkor lesz a fogadott orvosod, ha megbeszéled vele.
2016. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Remélem fogad.
2016. jan. 24. 15:18
 4/17 anonim ***** válasza:
3. Szorra fogok ugyanannál a dokinál szülni és egyszersem kértem meg, sőt árlistát sem adott mert neki nincs ilyenje. Szerintem nem mindegyik magándoki ilyen pénzéhes. A szülésekkor mindig bejött egyből ahogy hívtam, végig ott volt velem, még akkor is ha hajnalba hívtam vagy este a vacsora asztal mellől. A 6 hetes kontrolon adtam neki borítékot de abban 30ezer volt. Ennyi. És mégis önála fogok szülni 3szor is. Nálunk egyértelmű volt h ha hozzá járok magánrendelésre terhesgondozásra akkor nála is fogok szülni.
2016. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem automatikusan lesz fogadott dokid. Elkezded nála a terhesgondozást, ha szimpatikus és szakmailag is jókat hallani róla, akkor néhány alkalom után megkérdezed, hogy vállalja-e a szülés levezetését. Nem minden doki vállal, és van olyan is, aki nagyon tele van már kismamákkal, azért nem vállal. Azért a legtöbben elmondják, hogy mennyit kérnek a szülésért, azért az egy plusz szolgáltatás, hogy ugrik, mikor kell, nyilván nem csinálja ingyen. Általában a terhesgondozás tízszeresét szokták kérni. Tehát ha 10 ezer egy rendelés, akkor 100 ezer a szülés.

Biztos, hogy fogadni fog, ha beleférsz az idejébe akkor a szülést is vállalni fogja, hisz ebből él, emiatt ne aggódj :-).

2016. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

ma 15:34.nek


Drága! Te nem magánorvosnál hanem egy SZTK orvosnál.

Magánorvos kizárt, hogy ingyen, borítékos pénzért dolgozik. Azért magánorvos mert van tarifája. Te egy sima sztk-s orvosnál voltál (akik ugyanolyan jók) aki fizetést kap, és ő nála ezért nincs tarifa. Ott szokás borítékban X. összeget adni.

Egy magándoki nem kap az államtól vagy más szervezettől fizetést, neki saját magának kell megkeresnie az árát, és abból adóznia.

Azért ne keverd az orvosokat

2016. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Általában a magánrendelést tartó dokik sztk-ban is dolgoznak a kórházban, különben hol vezetné le a szüléseket, otthon? Így fizetésük is van, plusz a magán betegektől a bevétel.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: a számodra szimpatikus doktort fel kell kérni, hogy tud-e vállalni téged.

2016. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Voltam nála, ő lesz a fogadott orvosom.:)
2016. jan. 25. 22:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves 6os! Magán rendelőjébe járok/jártam terhesgondozásra. Biztos sztks irvos. Jah és egy vizsgálat 10 ezer.... igen sztks orvos igazad van. De túl sok az okos mostanában jobban tudja mással mi történik....
2016. jan. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jah éa még nyugtát is ad a rendelés után, mert e.v...
2016. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!