Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinalt teszt eredmenye...

Kombinalt teszt eredmenye 1:310 Down-ra,31 evesen, megeri DNS vizsgalatot is csinaltatni (Prena teszt), hogy az ember biztosra menjen? Nagyon ragodok.

Figyelt kérdés

szabad b-hCG: 0,780 MoM

PAPP-A: 0,280 MoM

Tarkoredo: 1,4 mm

CRL: 55,0 mm


Talan a PAPP miatt lett ilyem magas az ertek?



2016. márc. 23. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
én csináltatnék.
2016. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 38 éves vagyok, pont tegnap voltam a 12. heti ultrahangon. A genetikus doki nekem nem is javasolta a kombinált tesztet, mert a kor túl nagy szorzóval szerepel benne. Azt mondta biztos, hogy legalább közepes kockázatot hoz ki emiatt. Én biztosra megyek, és a Prena tesztet választom.
2016. márc. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 DownBaba ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni, akkor ne Prena tesztet csináltass, hanem aminocentézist vagy méhlepény-mintavételt (ezeknek 1% körüli a vetélési kockázata). A Prena és hasonló tesztek sokszor adnak hamis pozitív eredményt Down-szindrómára:


"ha egy 99,5%-os pontosságú teszttel a magyarországi, évi (mondjuk) százezer terhességet mind megvizsgálnánk, a 160 Down-szindrómás magzat közül megtalálhatnánk 159-et, és csak egy csusszanna át észrevétlenül. A maradék 99841-nek a fél százalékánál azonban hamisan kapnánk pozitív eredményt, ami 499 (!) magzatot jelentene"


Ha az idézetből kimásolsz egy részt a keresőbe vagy rákeresel a "Down-szűrés vérből – mennyire megbízható valójában?" cikkre, részletesebb magyarázatot is találsz, hogy ez miért működik így.


A lényeg, hogy biztosat a Prena után sem fogsz tudni, különösen, ha pozitív az eredmény.


Az 1:310 egyébként nem olyan magas, van, ahol az 1:250 a magas kocázat választóvonala. (310 ilyen terhességből 1 Down-szindrómás baba lesz.)

2016. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Down babához. Ha rágódsz akkor ne válassz olyan tesztet ami után még mindig rágódni kell és ha azt mondja, hogy egészséges a babád akkor is rágódhatsz, mert nem biztos az eredmény és ha azt mondja hogy beteg akkor is rágódhatsz, mert át kell esned az amniocentesisen, ugyanis a Prena -nem véletlenül- nem diagnosztikus eljárás.


Régen 1:500 alatt megcsinálták mindenkinek, ma már erre az eredményre csak akkor, ha Te kifejezetten szeretnéd.

2016. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs 100% garancia baratnom NIPT tesztje jo lett kombi teszt jo lett es a 20 heten kiderult a baba eletkeptelen nem genetikai hanem anatomiai hibabol..

1:310 jo eredmeny ne kinlodj tovabb orulj a babanak

ha az eredmeny 1:150 alatt lett volna akkor erdemes NIPT csinaltani

2016. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat!
2016. ápr. 5. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!