Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhelése vércukor vizsgálat-e...

Terhelése vércukor vizsgálat-eredmény? Valakinek volt hasonló? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a leletet, ezek az értékek:

Glükóz éh. szürke: 4,86 mmol/l

120' glükóz terh. szürke: 7,23 mmol/l

Elvileg 7,8 a határ. Volt valaki ilyesmi értékkel akinek diétát javasoltak? Lehet, hogy emiatt több a magzatvizem, mint az átlag?

Egyébként pénteken megyek terhesgondozásra, csak kíváncsi vagyok, hátha volt valakinek hasonló eredménye.



2016. ápr. 6. 14:37
 1/9 Betu ***** válasza:
Engem 7,6-os értékkel ismétlésre küldtek. Az az eredmény 8,4 lett nekem 180 grammos diétàt javasolták, amit szigorúan be kellett tartani. Nàlunk a referencia érték emlékeim szerint 7 volt. Szerintem orvosa vàlogatja, hogy kér- e ismétlést, és hogy milyen érték esetén.
2016. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ismétléskor is 75 g cukorral nézték? Vagy akkor már lehetett étkezés utánit? Nem örülnék, ha megint ezt a cukros löttyöt kellene inni. :) Persze ha nekem is meg kell ismételni.
2016. ápr. 6. 16:57
 3/9 Betu ***** válasza:
Nekem ugyanúgy volt mint az első, ugyanaz a cukros lötty. Nekem nem volt megterhelő lehúztam egyszerre és kész😀! Bàr tudom sokan rosszul is vannak tőle.
2016. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egyébként nem bánnám, ha kiderülne, hogy emiatt több egy kicsit a magzatvizem. Inkább diétáznék, csak ne legyen baja a babának.

Másnak nem volt esetleg ilyen "határ érték"?

2016. ápr. 6. 17:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 7,2 volt az eredményem 24 hetesen. Akkor az orvosom azt tanácsolta, hogy kerüljem a cukrokat, cukros ételeket, italokat, és 32 hetesen újra terhelés. Na akkor már 8,4 volt a vércukrom. Onnantól kezdve szigorú 180 gr szénhidrát diétát kellett tartanom.
2016. ápr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Igen,a gestatios diabetes okozhat es okoz is tobb magzatvizet(de persze egyeb anyai/magzati/placentaris tenyezok is).Ettol nem kell megijedni,csak komolyan es tudatosan kell kezelni,de gondolom ezt ha penteken voltal orvosnal,akkor o is elmondta. :) sok sikert a babahoz es gratulalok! :)
2016. ápr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az orvos szerint jó ez az érték, de azért elküldtek diabetológiára. Ott megnézték, rögtön mondták, hogy nincs terhességi diabéteszem. Még pár kérdést feltettek, előző terhességekről, családban előforduló cukorbetegségről, és el is engedtek, semmi tanácsot nem adtak. Mindenesetre próbálok minél kevesebb cukrosat enni, de így, hogy jó idő van, fagyi nélkül nem könnyű. :)
2016. ápr. 14. 07:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért az fura, hogy van olyan orvos, aki nagyon komolyan veszi, van aki nem is foglalkozik vele. Egy újabb vizsgálat talán nem ártott volna.
2016. ápr. 14. 07:30
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok.

Tényleg különböző az orvosok hozzáállása ehhez.

Barátnőmnek pont ugyanolyan lett a terheléses eredménye, mint nekem, 7,2, de vele egyáltalán nem foglalkozott az orvosa, mármint az eredményével. Az én dokim azt mondta, hogy bár határérték alatt van, de emelkedett ez az érték, így figyeljek oda magamra, és 32 hetesen újra megterhel,aminek az eredménye már valószínűleg magas lesz. És milyen igaza volt, mert akkor már tényleg magas lett.

Hozzáteszem, semmi más nem utalt arra, hogy cukros lehetek, sem az alkatom, sem semmi. És mégis igaza lett a dokimnak.

A barátnőmnek mivel nem volt több terheléses vizsgálata, így nem tudni, hogy mi lett a cukrával. Pedig neki apukája cukorbeteg, így én biztos tovább vizsgáltam volna.

2016. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!