Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha ugyanahhoz az orvoshoz...

Ha ugyanahhoz az orvoshoz járok SZTK-s rendelésre, neki az jön le belőle, hogy 100% fel is kérem szüléshez?

Figyelt kérdés
Kicsit bután fogalmaztam. Szóval a következő a helyzet. Amikor kiderült a terhességem, kértem időpontot a megállapításához, méghozzá egy fiatal doktornőhöz. Most voltam 12 hetes uh-n, ezt teljesen más végezte, mert az uh külön van, viszont utána szerettem volna 1-2 dolgot megkérdezni, így kivártam a szakrendelésnél is a sorom. Pont az a doktornő volt, és én legközelebb is szeretnék hozzá menni, mert nagyon kedvesnek tűnik. Viszont a papírjaimra nézve már rögtön azt kezdte magyarázni, hogy fog ráérni a szülésem körül. Meg ha pont szabin lesz, megadja másnak a számát, de majd lesz valahogy. Megmondom őszintén, én nem feltétlen akartam őt felkérni, nem is céloztam erre, másodszor voltam nála összesen. Mi a véleményetek? Ilyenkor ez amolyan "kötelező" dolog? Ráadásul az uh-kat is más csinálja (most éppen a főorvos vizsgált, ennyi erővel őt is felkérhetném...). Persze, ha lehet választani, hozzá kérek időpontot a szakrendelésre, mert minek mennék mindig máshoz.
2017. jan. 6. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

nem, ez így teljesen korrekt dolog a oktornőtől. ahhoz, hogy fel legyen fogadva, tényleg fel kell fogadnod.... de tisztázta az elején, hogy ha majd fel szeretnéd fogadni, akkor nem tudod, mert akkortájt szabin lesz és ad esélyt, hogy keress mást, ha fogadni szeretnél :)

bár ez enyém is ilyen korrekt lett volna, én 6 hetesen fogadtam fel, végig a magánredelésére jártam és kiírt nap előtt 2 nappal szólt, hogy másnap szabadságra megy, oldajam meg ahogy akarom :(

2017. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es: Igen, az úgy tényleg elég gáz lehetett, sajnálom... Nekem csak annyi a bajom, hogy elég "ciki" volt így, hogy már a nyári programját mesélte, pedig fel se kértem- habár a szavaiból úgy vettem ki, hogy neki egyértelmű, hogy azért voltam másodszor is nála. :)
2017. jan. 6. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:
hogy pontosan mi volt ezzel a szándéka, azt így nehéz megmondani. Nyilván szeretné "eladni magát", hogy őt kérd fel, neki fizesd a hálapénzt, ne másik orvosnak. Nem kötelező felkérned és nem is feltétlen szokás ez. Sokan felfogadják, hiszen 9 hónap alatt jól megismerik, megbíznak benne, biztonságban érzik magukat a terhesgondozós dokijuknál. Viszont sok más kismama a terhesgondozásra nem választ senkit, hanem jár simán sztk-be és jut ahhoz, akihez, aztán a szülésre meg fogad egy orvost. Megint mások fordítva csinálják, tehát a 9 hónap alatt ugyan ahhoz a dokihoz járnak, majd szülni pedig az ügyeletesnél fognak. Én például ez utóbbit válaszottam. Magánhoz járok, de szülni nem választok orvost, mert anno anyum is megjárta azzal, hogy fogadott orvosa volt, meg tavaly az eegyik barátnőm is eléggé pórul járt, mert otthon piázgatott a fogadott orvosa, mikor behívták a bnőmhöz és meg is jelent atom részegen. Gondolhatod, mennyire hiányzott ez bárkinek is, hogy megmagyarázzák az orvosnak, hogy menjen nyugodtan haza kijózanodni,, vagy tovább piázni,, majd az ügyeletes levezeti a szülést! az ügyeletes meg személyes sértésnek vette és szétszivatta a bírátnőmet, hogy hát ő akart saját orvost, akkor így járt, szüljön részeg ember keze alatt :S
2017. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam hasonló sztorikat... Így én arra gondoltam, lehetőség szerint ugyanahhoz a dokihoz szeretnék járni (vagyis ehhez a doktornőhöz), viszont nem kérném fel. Csak ezek után nem tudom mennyire veszi ki h.lyén magát, mikor már elkezdte ajánlgatni a kolléganőjét, ha ő a szülésem napján pont nem lenne elérhető...
2017. jan. 11. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!