Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Állami vagy magán terhesgondoz...

Állami vagy magán terhesgondozás? Vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehetséges-e vegyíteni az állami ill. magán terhesgondozást, ill. aki így csinálja annak két kiskönyve van?

Az Uzsokiban szeretnék szülni ügyeletesnél (csupa jót olvastam), de az Örs sztk-ba nem szívesen járnék terhesgondozásra (csupa rosszat olvastam). Leginkább a genetikai uh-kat végeztetném magánban és a laborok miatt lenne jó az állami, azért nem fizetnék külön, ha nem muszáj. Mi a megoldás?



2017. jan. 13. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

az összes uh-t magánba csináltattam... a terhesgondozás többi része vegyítve volt,vagy sztk-s alapon a dokimhoz vagy a magánrendelésére.

Az uh-król papírt kaptam, nem a kiskönyvbe írták be,de a dokim beírta a papírokról a kiskönyvbe (neki amúgy nincs olyan vizsgája,hogy ilyen uh-kat csináljon)

2017. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én részt vettem minden kötelező TB-s vizsgálaton, emellett havonta mentem magánrendelésre és a magándokimnál szültem természetesen az állami kórházban, ahol dolgozik. A legtöbben ezt így csinálják.


Dehogy kell két kiskönyv. :) Magánrendelésen egyszer sem nézett a dokim a kiskönyvembe és nem is írt bele soha semmit. Ahogy a klinika sem a genetikai UH-kat. Nálunk csak a védőnő és a terhesgondozó írkálta bele a vérnyomásértékeket, mindenhol máshol ambuláns lapot nyomtatnak.

2017. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ugyanúgy ment minden, mint a 2-esnél.


A kiskönyvre a védőnőn és az sztk-s terhesgondozón kívül (aki egy ujjal se ért hozzám soha, semmi vizsgálatot nem végzett), senki nem volt kíváncsi, csak ők írtak bele.

Minden másról ambuláns lap/lelet készült, amit egy nagy mappában hurcolásztam a terhesség során.

2017. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Magánrendelésre járok a dokimhoz, terhesgondozásra, szokott a kis könyvbe írni és pecsétel is. UH-t csinál, egy egyszerűbb régebbi géppel és megvizsgál mindig.


A laborokra és egyéb kötelezőkre a klinikára megyek, ahol szülni is fogok, a kötelező UH-kat a dokim csinálja szintén ott, ő ott az egyik fő UH-s, magánrendelésén mindig beír magához, ad időpontot. A klinikán nem írnak a kis könyvembe (legalábbis eddig még nem), leletet kapok, a védőnő szokta berögzíteni.

2017. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én dokim is írt mindig a kiskönyvbe, pecsételt is. A 3 nagy UH-t sztk alapon, de szintén ő csinálta. Az mondjuk nekem fura, hogy végig 1 dokihoz mész magánba, de a szülésre nem fogadod meg (mmint a doki szempontjából fura). Amúgy, lehet én vagyok nem jól tájékozott, de mehetsz máshova is szerintem a vizsgálatokra sztk alapon, nem csak a lakcím szerinti körzetibe. Én legalábbis mindig egy másik városba mentem sztk alapon régebben, senki nem szólt érte. Szóval ha van szimpi orvos, az sztk-ba is tudsz mindig hozzá időpontot kérni.
2017. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Melyik vizsgálatok történnek az sztk terhesgondozáson és mit végeznek a kórházban, ahol szülni fogok?


3-as: az sztk-s doki hogyhogy nem nyúlt hozzád egy ujjal sem? Azért, mert tudta, hogy magándokihoz is jársz? Nem csesznek le, hogy minek mész oda is, ha tulajdonképpen magánban csináltatsz mindent?


Sajnos akit kinéztem magán dokit és maximálisan megbízok benne ő csak magánkórházban vezet szüléseket, amit nem tudunk megfizetni, ezért nem tudom felfogadni.

Bonyolult vagyok, tudom, de még nem találtam 3 év alatt olyan orvost, akiben megbízok és fel is tudnám fogadni, egyszerűbb lenne minden.

2017. jan. 15. 16:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

# 4 vagyok.

Mi sem fogadjuk fel valószínűleg szülésre a magándokit, ha problémamentesnek fogok tűnni (pl. nem faros vagy hasonlók), pedig ő azon az állami klinikán dolgozik amúgy, ahol szülni is fogok (nem magánkórház).

Több ismerősöm is csinálta így (mármint magándoki a terhesgondozásra, ügyeletes a szülésre, esetleg szülésznőt fogadott csak).

Mi most vettünk házat, amit be is kell rendezni, lenne rá pénz, de van helye máshol is.

2017. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok, de tudok válaszolni a kérdésedre.


Nálunk a terhesgondozás elején le kellett nyilatkozni, van-e fogadott dokid. Ezután minden megjelenésén kérték bemutatásra az utolsó magándokis leletet és rögzítették a rendszerükben. A "nem nyúlnak hozzá" azt jelentette, hogy hüvelyi vizsgálatot nem végeztek, de vérnyomásmérés, magzati szívhang, hasi uh, áramlás, lepény állapotot minden esetben néztek. Senki nem néz furán, ez a protokoll fogadott dokis terhesekkel, ami lássuk be, nem ritka. Ezt senki nem tekinti a gondozóban sztárallűrnek. 😊 Egyrészt gyorsítja a betegellátást, másrészt minden hüvelyi vizsgálat fertőzésveszélyt hordoz magában, plusz a méhszájnak se tesz jót, ha duplán piszkálják. Szóval teljesen logikus az egész szerintem. 😊

2017. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#4, #7 vagyok.

Nálunk pl. ilyen nincs (Pécs), amit a 8-as válaszoló írt.

Csak a magándokihoz járok a magánrendelésére,

a Klinikára a kötelezőkre (UH-t a magándokim csinálja ott tb alapon), laborba, stb.,

a védőnőhöz, akihez lakhely szerint tartozok az sztk-ba.

A kis könyvembe a magándoki írogat és pecsétel, a védőnő is és kitölti a legutolsó leleteimmel a megfelelő részt, kötelezőkön A/4-es papíron kapok leletet.

Magánrendelésen nézik a méhszájat és egy régebbi UH-val ráellenőriz a babára, megbeszéljük ami épp aktuális dolgokat (köv. vizsgálat, előző eredmények, stb.).

Védőnő vérnyomást mér, súlyt, pisit néz, kikérdezi, hogy miből mennyit szedek, szintén átbeszéljük az eredményeket, stb., haskörfogatot még nem nézett, mert még nem igazán van pocak, gondolom amiatt.

2017. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Uzsokiban nem találtál megfelelő dokit?

Ha ott találnál egyet megoldaná minden problémádat.

A Jön a baba Hadas Krisztával c. műsorban volt több rész is, amikor ott szült a kismama, videa-n fenn vannak a részek. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2017. jan. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!