Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A nőgyógyászom azt mondta,...

A nőgyógyászom azt mondta, veszélyeztetett terhes vagyok csak azért, mert ez az első terhességem. Így van?

Figyelt kérdés

Rögtön berakott a veszélyeztetett terhes kategóriába, ami nem tudom mit jelent (elmondanátok? )

De egyáltalán kell-e, ha minden rendben van, csak azért, mert most vagyok először terhes?

24N, 11h kismama


2017. márc. 7. 14:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy őszintén semmivel sem jár. Nem fognak miatta többször vizsgálni. Dolgozhatsz ugyanúgy.


Annyi az egész (ha ok nélkül vesznek fel), hogy "veszélyeztetett" terhesnek csakis szülész nőgyógyász gondozhatja a terhességét, míg simának végezheti szülésznő is.

De még egy emberről nem hallottam, hogy szülésznőhöz járt volna.

Egy kicsit elszúrták az új törvényt.

2017. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk papíron minden kismama veszélyeztetett, mert így több pénzt kap utánunk a korhaz. Ennek ellenére én dolgoztam a 38. hétig, nem jelentett semmit.
2017. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válasz tényleg hasznos, köszönöm. Itt is ilyesmi lehet, simán kinézem belőle.
2017. márc. 7. 15:16
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Van előnye is: ha el akarsz menni táppénzre, bármikor kiírhatnak. Nem kell magyarázkodni, hogy tul. képpen semmi bajod pl. a 6. hónapban, de azért kicsit fáradsz meg 3 órát utazol a munkahelyedre, írjanak már ki, de becsszó nem vagy táppénzcsaló.
2017. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem is első terhesség, mégsem vagyok veszélyeztetett terhes. 29N
2017. márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha a nyolcban laksz, akkor járj be a Barossba a terhes rendelésre. Én azt tenném.
2017. márc. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ahogy a 12es írja, nekem meg is mondták, hogy nem gond e ha veszélyeztetett terhesként vesznek fel, mert több pénzt kap akkor utánam a kórház az államtól.
2017. márc. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy V-s, ez baromság!

Ha a korod, súlyod, praeecclampsia vagy egyéb családi kórelőzmény, szociális dolog nem indokolja, akkor simán gondoznak.


V-s: semmi extra, többször jár - elvileg - a védőnő, és fokozottan fiygelnek rád.

Az orvosod vagy kihagyott valami fontosat, vagy ostoba.

2017. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nekem is ez az első terhességem, és nekem is ráírták, hogy az vagyok. Szerintem amúgy ennek csak egyetlen oka van, hogy ha el akarsz menni táppénzre akkor elmehessél bármikor.
2017. márc. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!