Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Erről be kell számolnom...

Erről be kell számolnom orvosnak/védőnőnek?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok, kb 10 éve mániás depressziós és bipoláris zavaros. Évekig szedtem gyógyszereket, már kb 2 éve nem szedek, csak terápiás csoportba járok. Ezt kell a terhesgondozós alatt valakivel közölnöm?
2017. jún. 11. 11:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Igen, mivel ez alapján fokozott gondozást igénylő lennél, főleg a védőnő jobban tudna rád figyelni, és segíteni ha szükséges, mivel mint írták a terhesség hormonváltozás, még az egészséges pszichikai állapottal rendelkező embereket is megviseli sokszor, így a saját érdekedben javaslom hogy mond el. Nem fog ezért ítélkezni vagy máshogy nézni rád. A legtöbb védőnő(persze vannak kivételek) nem mumus, segíteni akarnak hogy mind te, mind a kisbabád a nektek legoptimálisabb ellátást kapjátok. A védőnők eléggé kemény pszichológiát tanulnak(akkor is ha sokan néha tényleg az ellenkezőjéről tesznek tanúbizonyságot) és lehet hogy már akkor kiszűrné a kezdődő problémát, mikor még neked se tűnik fel esetleg.


Ha meg esetleg attól félsz hogy pletykálna vagy valami miatt rossz színben tüntetne fel, ne aggódj, köti a titoktartás őt is, és simán feljelentheted a vezető védőnőnél ha visszahallasz valamit, vagy veled viselkedne nem megfelelően.

egy védőnő

2017. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha tudnak róla, de fontosabb hogy a pszichiátered tudjon a terhességedről, vele beszélhetnél hogy mire számithatsz, szüksèg van-e valami előkészületre.
2017. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kamu. A mániás depresszió a bipoláris zavar köznapi neve. Nem két külön betegség. Kétlem, h ezt ne tudná olyan, akinek ez a betegsége 10 éve.
2017. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Persze, ilyen kérdést sok értelme lenne kamuzni....

Azért írtam külön, mert nekem II. típusú bipoláris zavarom van, kevèsbè volt rám jellemző a feldobott időszak, ezèrt eleinte alapból csak sima depresszióval kezeltek sajnos..

Zeldoxot ès Velaxint szedtem, az hozta elő a mániás időszakokat.

Gyakorlatilag úgy érzem kontrolállom az èletem èvek óta, de kicsit fèlek is hogy a terhessèg nem e kizökkent abból az átlagosnak mondható hangulatból, amire "beállítottam " magam. Alapból sokat szorongok, most lesz megint mièrt, tènyleg lehet jobb is ha ezt orvossal, orvosokkal megbeszèlem..

2017. jún. 11. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!