Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak magánorvoshoz fordulhatok...

Csak magánorvoshoz fordulhatok, hogy megállapítsa a terhességet? A következő időpont tb támogatott rendelésre július 27.

Figyelt kérdés

Kecskemétről van szó. Mindenképpen magánorvoshoz szeretnék majd járni, de az első 1-2 vizsgálat árát szívesen megspórolnám, lesz elég kiadás. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nincs lehetőség rá, hogy az ember orvoshoz jusson, ha nincs egy kisebb vagyona?! Azt gondoltam, mehetek időpont nélkül is a kórházba, max többet kell várnom, de ismerőseim mondták, hogy időpont nélkül esélytelen bejutni. Ez tényleg így van?

Köszönöm a válaszokat, elég tanácstalan és rutintalan, meglepődött anyukakezdemény lennék :)


2017. jún. 18. 21:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szinten Budapest, de en sokaig sztk-s orvoshoz jartam (jo orvos volt, ragaszkodtam hozza, de nem volt maganrendelese). Nem voltam ugyan terhes, de lehetett menni idopontra es anelkul is. N altalaban idopontra mentem, mert csak ebedszunetben tudtam beszaladni, de amikor surgosen volt szuksegem orvosra, akkor idopont nelkul is bejutottam hozza. Teny, hogy azt nem lehetett kiszamolni, hogy mennyit kell varni, nepszeru orvos volt, igy tobb oras vrakozas volt az idopont nelkuli rendeles.

Szerintem ez mashol is igy mukodik.


Javaslom, hogy hivd fel most reggel az sztk-t, egyreszt nagy esely van ra, hogy nem csak annyi idopont van szabadon, amit neen latsz, de ha megis, akkor kerdezd meg, hogy idopont nelkul hany orara erdemes odamenni.

2017. jún. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

a nem beutalóköteles szakrendeléseken ellátnak időpont nélkül is, ha akut probléma van. azt gondolom, ez ha nem is probléma, de elég akut helyzet... szóval menj csak be, várd ki a sorodat, és örömködj :)

gratulálok!

2017. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol lehet csak úgy odamenni. Nálunk csak 30 beteget fogadnak egy nap. Nem kell előre időpont, csak jó korán oda kell menni, hogy bekerülj a 30-ba. Aki 31.-nek jön, már nem jut be.

De ha esetleg azt mondod a recepción, vagy nem tudom nálatok hogy van, hogy sürgősségi eset vagy, akkor meg el kell, hogy lássanak. Maximum bent nagy lecseszést kapsz, hogy ez nem sürgősségi eset.

De hívd fel a kórházat, hogy időpontot szeretnél. Lehet, hogy a netes időpont az nem a tényleges férőhelyeket mutatja.

2017. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én kecskeméti vagyok, magánorvoshoz járok csak, a kórházba már rég nem. Még gombás viszketésnél is úgy kellett veszekedni, hogy valami közeli időpontot adjanak már... Olyat meg, hogy időpont nélkül menjek én még nem is hallottam ott. Velem még időponttal is parasztok voltak, mikor pl. mentem rákszűrésre, és akkor mondtam, hogy adjanak már egy fogamzásgátló receptet is, és akkor mit képzelek, hogy egyszerre két dolgot és mi az, hogy nem kérek a receptíráshoz külön időpontot (kajak csak a recept felírásához, itt nincsnek ilyenek, hogy akkor amiatt külön bármi vizsgálatot vagy akármit csinálna). Szóval én úgy voltam vele, hogy bäszodjanak meg, ahol vannak, én többet oda biztos nem megyek. Volt mondjuk 1-2 normális orvos, közülük járok egyhez magánba, de hát lutri volt. Én még akkor mikor kérdeztem, hogy ki rendel, még azért is lebäsztak. Ja meg, mikor mondjuk a rendelés vége előtt egy órával lévő időpontot kaptam meg, akkor nagy flegmán közölte az asszisztensnő, hogy de érjek ám oda időben, mert ha nem lesz utánam más időpontos, akkor elmegy(!) ám az orvos, nem várja ki a rendelési idő végét!


Azért is nem lenne mindegy, hogy mikor mégy, mert mi pl. a 12 hetes vizsgálatra utána olyan helyre mentünk (igaz Pestre), ahova 4-5 hetes előjegyzés van. Most ha engem 10 hetesen látnak először, hogy van egy élő terhességem oké, oda már be se tudtak volna szorítani utána.

2017. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


Még a kérdés kiirása utáni napokban felhivtam a kórházat, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy azok az időpontok állnak rendelkezésre, mint amiket az online időpontfoglaló rendszerben látok. Időponton kivül nem fogadnak, mert zsúfoltak, ha vége a rendelési időnek, akkor pedig nyilván feláll a doki és megy. Majd megkérdezte, mi a panaszom, mondtam, babagyanú áll fenn. Megkérdzete, meg akarom-e tartani? Mondtam, hogy persze. Na akkor felajánlotta a hölgy, hogy menjek reggel, rendelési idő előtt, és majd ambulánsan megállapitják a terhességet. De ha annyira korai még (akkor ugye 5 hetes), akkor teljesen felesleges mennem, kérjek nyugodtan időpontot, meg amúgy is az a lényeg, hogy majd a 12 hetes ultrahangon megjelenjek.

Na mondom oké, lehetetlen ennyit várni, 6 hetet a pozitiv teszttől az időpontig? Ügyeleti időben meg nem szivesen, mégha a telefonban ezt a tanácsot is kaptam. Igy magándokihoz mentem, aki megállapitotta, hogy tényleg ott van a kis nokedli jó helyen, korának megfelelő méretekkel :)

2017. júl. 4. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!