Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akik sztk-s orvoshoz jártak...

Akik sztk-s orvoshoz jártak terhesgondozásra, hanyadik hétig hívtak vissza vizsgálatra?

Figyelt kérdés

38+2 napos vagyok, a mai ctg eredményemet még megnézte a doki, ill. méhszájat is nézett, de új idôpontot már nem adott UH vizsgálatra! Létezik, hogy többet már nem is kell megjelennem nála, csak majd elég a jövő heti ctg-n, amit ugye az ügyeletes doki ellenőriz?

Nem lesz fogadott orvosom a szülésnél. Ilyenkor értesítenem kell, ha megszültem vagy úgyis látja a kórház rendszerében?


(A mai vizsgálat után hirtelen elviharzott, semmit sem tudtam tőle megkérdezni!)


Köszönöm, ha írtok, Veletek, ügyeletesnél szülőkkel hogy zajlottak az utolsó hetek!



2018. febr. 26. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én magándokihoz jártam, de nem fogadtam fel a szülésre. A 34. héten volt utoljára UH, mondta, h mikor, melyik melléken kérjek az sztk-ba időpontot nst-re és ő innentől ennyi volt. Végül majdnem nála szültem, pár órán múlt, hogy nem ő volt ügyeletben aznap. Utána az egyik viziten odajött külön, kérdezte, minden oké-e. 😊
2018. febr. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kéne értesíteni? Nem fogadott doki, neki aztán mindegy hogy mikor szülsz.

Én ugyan nem ügyeletesnél szültem de barátnőm igen, őt 38.hét után hetente egyszer hívták ctg-re, míg engem kétnaponta a dokim. Szerintem neked is hetente kell.

2018. febr. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
35. héten voltam kb utoljára a dokinál, aztán már a kórházba kellett járnom, nst-re meg vizsgálatra is. nem kell szólni ha megszülsz, neki mindegy.
2018. febr. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kit akarsz értesíteni?
2018. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem én is valahogy így találkoztam vele legutoljára. Hála az égnek..


Nálam az NST (volt CTG) vizsgálatokat egyáltalán nem ellenőrizte ügyeletes orvos. Be kellett vinnem ahhoz a nőgyógyászhoz, akihez jártam. De ha jól emlékszem csak 2 db NST papírt írt alá (akkor már nem is vizsgált meg, csak aláírt..), utána már be is indult a szülés (kerek 40. hétre), nem kerestem többé.


Nálam mondjuk közbe szólt a hétvége és a karácsony is, ezért alapból csak pár NST-re kellett mennem. Egyszerűen nem tudtak közeli időpontot adni a következő vizsgálatra úgy se, hogy pont 40. hét előtt voltam 1 nappal. Mert jön a karácsony és nincs kórház, csak két ünnep között. Úgyhogy azt a tanácsot kaptam, hogy várjak és ha nem indulna be, akkor jelentkezzek a következő NST időpontkor.


Ha beindulna a szülés az NST vizsgálatok alatt, senkinek nem kell szólnod, egyedül a védőnődnek és a gyerekorvosnak. Hogy tudják, kb mikor menjenek ki hozzátok, ha hazaértetek.


Az NST és a nőgyógyász vizsgálat csak arra kell, hogy ellenőrzés alatt legyél és hogy a szülés alatt lássák az orvosok, hogy mi a terhességed "története", mire kell figyelniük. Azért kell összeszedni azt a rakat papírt a kórházi csomagba..

Amúgy meg egyáltalán nem érdekli őket, hogy mi újság van veletek.. :) Szóval ne keresd a "dokid".

2018. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hozzátok kiment a gyerekorvos mikor hazértetek? Ez meglepett.
2018. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

35. hétben vagyok, a terhesség megállapítása óta soha nem vizsgáltak, sőt még csak orvost sem láttam.

Itt Miskolcon a terhesgondozáson csak asszisztensekkel beszélsz sajnos.

2018. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os. Igen, előbb az orvos, másnap a védőnő.

A hazaérésünk utáni napon már jöttek is. Megvizsgálták a babát, elláttak pár tanáccsal, kérdeztek a szoptatásról.

2018. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó köszönöm a választ. Itt csak a védőnő jön, gyerekorvoshoz be kell vinni a hazaadás hetében. Kijönni csak pénzért jön.
2018. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
36. Héten voltam utoljára, utána csak nst-n. Az nst eredményét a szülőszobai ügyeletes doki nézte meg, mindig aki éppen volt, beszéltünk pár szót és adtak időlontot legközelebbre. Ekkor méhszáj vizsgálat nem is volt.
2018. márc. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!