Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz vagy abortusztabletta?

Abortusz vagy abortusztabletta?

Figyelt kérdés

Ti ha teherbe esnétek és elvetetnétek a magzatot melyiket választanátok?


A tabletta itthon nem engedélyezett, de pl. Ausztriában igen.

Drága, 200 000 Ft körüli, cserébe viszont nem műtéti beavatkozást, hanem egy mesterséges vetélés.

Ez a terhességnek csak a korai szakaszában alkalmazható.


Annak is örülök, ha tapasztalatokat mondanátok, főleg a tabletta kapcsán.


Vagy ha van valami más megoldás a meglévő terhesség megszüntetésére az is érdekel.


2021. jan. 18. 18:02
A kérdező szavazást indított:
tabletta
abortusz
más
52 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%

Olvastam véleményeket róla, azt mondják a tabletta sokkal több fizikai rosszulléttel és fájdalommal jár, gyakorlatilag vetélés.

Én a műtétet választanám. Úgy legalább van arra is esély, hogy örökre meddő maradok.

2021. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Abortusz. A tabletta után is sokszor szükséges.
2021. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem abból a szempontból jobb a műtét, hogy hamar, szenvedéstől mentesen túl vagy rajta, és a legnagyobb eséllyel teljesen kipucolnak. Ha "magától" ürül a méh, esetleg maradhat benn még magzati szövet, ami miatt kaparás kell, ergö ott vagy, ahol a part szakad.

Mondom ezt úgy, hogy missed ab miatt kellett küret, és rettegtem a műtéttől, vártam, hogy magától beinduljon, de nem történt meg. Örülök, hogy végül művi úton megtörtént. Bár jó pár napig nagyon erősen véreztem utána, de nem voltak olyan borzasztó tünetek, mint amit azok mesélnek, akik természetes úton mennek át rajta.

A műtétnek kicsi a kockázata, azért nem túl gyakori, hogy valaki meddő lesz tőle. Nekem rá 5 hónapra ismét pozi tesztem lett, és egészséges terhességem, természetes szülésem volt. A tablettának meg lehetnek mellékhatásai, nyilván erős gyógyszer, én nem bíznék benne.

2021. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Műtét mindenképp. 10-15 perc alatt kész.

Nem szeretnék napokig szenvedni, mint ami a tablettával együtt jár.

2021. jan. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
Tabletta... üsse meg csak a laposguta a KDNP-t.
2021. jan. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Valakinek nem ajándék, hanem átok.
2021. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
#7, na igen, az ajándék egyik fő tulajdonsága, hogy visszautasítható... ami nem, az nem ajándék, hanem erőszak.
2021. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

Tabletta utàn van arra esèly, hogy nem ürül ki a mèh ès szüksèg van műtètre. A tabletta kevèsbè megalàzò, ha nem elfogadòk a nővèrek/orvosok.

Viszont a műtèt utàn kb. Menstruàciòs fàjdalmaid lesznek, tablettànàl pedig sokkal erősebbek.

2021. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

#7 Akkor is ilyen irdatlan vadbaromságokat kérdeznél, ha képes lennél felfogni, hogy a gyerek baromira NEM mindenkinek ajándék, hanem inkább maga a pokol?! Gondolod a kérdező nem tudja felmérni a saját helyzetét, kell hozzá a te nagy “bölcsességed”, ami ráadásul demagóg blabla, semmi más?

A kérdező döntött, innentől a kérdés ADOTT, erre kell válaszolni vagy lehet tovább görgetni.

És igen, az ajándékot vissza lehet utasítani, szóval ez az érzelmi zsarolós duma nem jött össze.🙂

2021. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs nem 7, hanem 6..
2021. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!