Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetni vagy sem? Mi a helyes?

Elvetetni vagy sem? Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegyük fel hogy 7-8 hetes terhes kismamák vagytok, de elkapjatok a covidot,ti megtartanatok a babát, vagy elvetetnetek? Az orvos nem mond semmit, rátok bízza a döntést, szóval csak ti tudtok erről dönteni. Érvek, ellenérvek?

Köszönöm a válaszokat


2021. ápr. 6. 19:52
A kérdező szavazást indított:
Elvetetnem
Megtartanam
Más, leirom kommentben
74 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos ezt tényleg te tudod eldönteni, azt mondogatják nincs hatással a magzatra, de honnan tudják. Én ha meg tartanám genetikai vizsgálatot csináltatnék, mondjuk alapból csináltattam😁
2021. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Covid nélkül is 50% az esély, hogy valami genetikai vagy bármi gond lehet. Vagy lesz vagy nem. Ez így lutri.

Inkább el kéne menni majd egy genetikai vagy infektológiai tanácsadásra.

Ha menet közben kiderül, hogy gond lenne, akkor is tudtok dönteni a tovabbiakról.

Nyilván vannak olyan kórokozók amik károsítják a magzatot, de gondolom eltelt már annyi idő, hogy legalább az kideruljon, hogy a magzati élet során okozna károkat, de ehhez is több idő kell, hogy pl mint a zika kisfejuseget okoz, úgy a covid mit barmol még szét az ember szervezetében.

Hosszabb távon meg nyilván senki nem fog tudni válaszolni.


Én kikérném több orvos véleményét. Egyébként meg hivalali okokból kifolyólag nem fog dönteni egyik sem helyetted. Felmerik a kockázatot és ennyi. Neked kell utána a donteseddel együtt élni.

2021. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Elvetetnem, tul sokat idegeskednek emiatt. Ez hogy kerdezz meg tobb orvost hulye erv. Ok se tudnak semmit milyen hatasa lesz 10 ev mulva nemhogy a magzatra, a sajat testunkre se.


De ez en vagyok. Sose bocsatanam meg magamnak ha emiatt baja lenne a gyereknek.

2021. ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz döntés!


Én teljesen egészséges nő voltam decemberig. 38 éves vagyok. Ez a xxxx vírus károsította a tüdőm, most 2 fajta asztmapipám van itthon, plusz Medrolt kell szednem (szteroid).

Nem iszok alkoholt, nem dohányzom (sosem)... És mégis.

Már 4 hónap eltelt, és még mindig nem vagyok egészséges. Lehet, hogy a tüdőm helyre sem jön (fibrózisos lett)!!!

A szívemre is azóta gyógyszert kell szednem (Bisoprorolt).

Biztos, hogy nagyon alaposan kivizsgáltatnám a magzatot valami jó helyen, és figyelemmel követ(tet)ném a fejlődését. De nem lennék nyugodt, az biztos.

2021. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Biztos,hogy nem vetetnem el

Nem csak a covid miatt mehet el egy magzat.... elore sajnos ugyse tudod...

2021. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Semmi bizonyíték nincs arra, hogy fejlődési rendellenességet okozna.

Határozott véleményem, hogy aki a lelke mélyén nem akarja azt a babát, annak remek ürügy lesz a fertőzés ténye, aki meg vágyik a babára, az - ha aggódik is - nem fogja elvetetni.

Ugyanez van röntgenezésnél is, amikor utólag derül ki, hogy akkor már terhes volt a nő.

2021. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Ha okozna magzati problémát, már látszana. Önzőség elvetetni.
2021. ápr. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy helyes. Ez egy egyéni kérdés. Ráadásul olyan, amire addig nem lehet biztos választ adni, amíg az ember ah adott helyzetbe nem kerül. Most egy feltételezésre mondsz igent vagy nemet, de ha ott a valódi helyzet, simán lehet, hogy pont ellentétesen döntesz.
2021. ápr. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
6 mi az hogy urugy?? Aki nem akar babat elveteti. Ez nem urugy kerdese, joga van egy nonek az abortuszhoz. Nekem is volt anno abortuszom es nem kellett urugyet keresnem. Nem akartam es kesz! Kicsit olyan erzesem van azzal kapcsolatban amit irtal hogy magyarazkodnia kene barkinek is emiatt...
2021. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
#5 "Nem csak a covid miatt mehet el egy magzat.... elore sajnos ugyse tudod..." - ha elmegy, az a jobbik eset... az igazi tragédia az, ha megszületik egy rakat életveszélyes betegséggel...
2021. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!