Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az esemény utáni tablettáról...

Az esemény utáni tablettáról írna valaki valami véleményt és a spirálról ?

Figyelt kérdés
Eddig normál fogamzásgátlót szedtem (jangee) de most a férjem külföldön van havonta jár haza 5napra ,így értelmetlennek látom a fogamzásgátló szedését egész hónapban. De terhes sem szeretnék lenni már! Úgy hallottam hogy recept nélkül is ki lehet váltani ilyet , van valakinek valami tapasztalata, írna valaki róla aki szedett ilyet? és a másik a spirál, arról mi a véleményetek , tapasztalatok ? Előre is köszi nektek a választ 🙂

2021. jún. 10. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Esemény utáni tablettát sürgős esetben szabad csak bevenni (nagyjából fél évente egyszer), hamar tönkrevágja a hormonrendszert.


Spirált a nőgyógyász rakja fel, vele beszéld meg, hogy neked megfelelő-e.

2021. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eseményutáni vényköteles.


A spirált orvossal érdemes megvitatni, simát szeretnél,hormonosat.

Van e fém allergiád mert akkor pl csak aranyozott jöhet szóba. Ő helyezi fel.


Nekem hormon spirál volt. Nem lettünk jó barátok.

2021. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy szem esemény utáni drágább mint 3 havi fogamzásgátló!
2021. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

A fentieket tudom én is megerősíteni.

Az esemény utáni tabi egyrészt baromira drága, másrészt tönkre vágja a hormonrendszered. Vényköteles gyógyszer, az orvos írja fel. Nagyon sokan napokig rosszul vannak tőle, barátnőm például hányt is tőle.

A spirált nőgyógyásszal lenne érdemes megvitatni.

De ezeken kívül számtalan más fogamzásgátló van. Ha nem akarsz tabit szedni, akkor vannak helyi fogamzásgátlók is, legtöbbjük hormonmentes. Ezek általában krémek, kúpok.

Viszont ha a hormonos megoldásnál maradnál, akkor injekció. 3 havonta szokták beadni, ára körülbelül 3 havi gyógyszer.

Ami fontos, hogy bármelyiket is választod, vizsgáltasd ki magad és konzultálj a nőgyógyászoddal. :)

2021. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 3x 5evet volt fent sima spiral goldlily soha semmilyen problemam nem volt vele. A felhelyezes utani 3 honapban erosebb verzes de kb ennyi.


A masikrol nem tudok nyilatkozni.

2021. jún. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Esemény utánit nem használtam még de spirálom volt 3 évig.

Nekem nem volt jó. Kéthavonta gyulladtam be tőle és borzasztó sok volt a menstruációm mellette. Soha többet.

2021. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat 😊
2021. jún. 11. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!