Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha egy nő úgy érzi hogy nem...

Ha egy nő úgy érzi hogy nem áll készen a gyerek nevelésre és emiatt abortuszt csináltat akkor az sem baj ha a férfi a gyerek miatt ott hagyja a párját?

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok hogyha van egy pár és az fiú szeretne gyereket viszont a nő nem akkor a nő abortuszt csináltat.


Viszont akkor ugye az is rendben van ha a nő akar gyereket viszont a párja nem és ha teherbe esik akkor a párja ott hagyja őt emiatt.


Csak mert azt látom hogyha valaki magára hagy egy anyukát akkor ejj a mocskos férgét hogy rohadjon meg amiért ott hagyta egyedül.


Viszont az abortusz meg már csak a nő dolga meg csak az ő teste, ő érzelme stb...



2021. szept. 19. 01:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Alapesetben az van, hogy aki nem akar gyereket, az a fél védekezik. Ha mégis becsúszna, akkor lehetőség az abortusz.

Az a férfi, aki óvszerrel védekezik, egészen biztosan meg tudja állapítani rögtön az aktus után, hogy történt-e baleset. (Általában nem.) Ha mégkevésbé rizikóvállaló, akkor lehetőség még a vazektómia is, az 100%-os fogamzásgátlás, ráadásul visszafordítható. De a férfiak nem biztosra mennek, hanem rohadt kényelmesek, és a nőre bízzák a fogamzásgátlást. Ha meg ennyire nemtörődöm módon állnak hozzá, akkor tényleg elitélendőek. Nem azért, mert adott esetben a férfi elhagyja a terhes nőt, ez tökre érthető olyan esetben, ha előre megmondta, hogy nem akar gyereket. Hanem azért, mert nem védekezett rendesen.

(A nőknek Magyarországon jelenleg alig-alig érhető el a 100%-os fogamzásgátlás.)

2021. szept. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Fuhh.. Elég kemény kérdés. Szerintem akkor vetik meg a férfiakat ha el hagyják a párjukat ilyen esetben, ha a gyerek születését követően teszik, vagy ha ment a hitegetés hogy ők is akarnak gyereket. Legalábbis én úgy vagyok vele az a férfi elég korrekt aki a terhesség kiderülésének pillanatában megmondja hogy nem akar, és akkor lép le. Nyilván ettől még terheli felelősség

De nem tudom, valószínű erre nem lehet normálisan válaszolni. Szerintem alapvetően mind a két felállás szörnyű

2021. szept. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a meglepő módon értelmes válaszokat ^^


Ja és jó éjt ha még ébren vagytok😅😆

2021. szept. 19. 02:18
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Az a szar ügy ebben a férfiaknak, hogy ha már megszületett a gyerek, akkor azt a gyereket etetni kell, ruházni kell, tetőt kell rakni a feje fölé, és jó életet kell neki biztosítani. Teljesen mindegy hogy kellett-e ez a gyerek a férfinak, vagy nem, ő is részese a helyzetnek; attól nem lesz kevésbé apa, hogy a háta közepére sem kívánja a gyereket.


A nőknél viszont teljesen más a helyzet. A nőknek konkrétan a saját bőrükre megy a terhesség; elvárni, hogy csináljanak végig egy nem kívánt terhességet testileg és lelkileg is kínzásnak minősül (az ENSZ mondta, nem csak én) amibe bele lehet rokkanni, vagy halni.

A kényszerített abortusz sem megoldás, hiszen rákényszeriteni valakit, hogy vállaljon el egy orvosi beavatkozást nem etikus semmilyen formában, pláne hogy még mái napig is ezerrel megy az "az abortusz gyilkosság" mantra. Ha valaki hajlamos rá, hogy gyilkosságként tekintsen az abortuszra, (esetleg vallásos is, szval ott lebeg a feje felett, hogy a pokolra juthat) azt megint csak nem lehet félresöpörni.


Ergo: mindig, 100%ig azé a döntés, akié a test, és csak akkor lesz közös a felelősség, ha már megszületett a gyerek. De akkor tényleg közös, hiszen onnantól a gyerek érdekei az elsők.


De a férfiak sem teljesen tehetetlenek. Mint minden problémánál, úgy itt is a megelőzés a legfontosabb, márpedig a terhesség megelőzésbe teljes beleszolásuk van.

2021. szept. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Úgy érzem ez a kérdés provokatív akar lenni és nőgyűlölő.

Bár amúgy sem nagyon értem mi a kérdés. Ez kb. egy "oké, hogy így gondolom?" jellegű kérdés akar lenni szerintem.


"Tehát arra gondolok hogyha van egy pár és az fiú szeretne gyereket viszont a nő nem akkor a nő abortuszt csináltat." -> ez természetes. Egy hatalmas féreg az a férfi, amelyik a párja beleegyezése nélkül teherbe akarja ejteni és adott esetben a nő tudta nélkül leveszi az óvszert aktus közben vagy ha megszakításossal "védekeznek" akkor "véééééletlenül" nem húzza ki időben. Teljesen jogos, hogy a nő nem akar ilyen embertől gyereket és ha véletlenül is csúszna be a baba, akkor nem köteles megtartani csak azért mert a férfi akarja.


"Viszont akkor ugye az is rendben van ha a nő akar gyereket viszont a párja nem és ha teherbe esik akkor a párja ott hagyja őt emiatt." -> Amennyiben a nőre van bízva a védekezés és mondjuk direkt nem szedi a gyógyszert, hogy teherbe essen, teljesen jogos, hogy ott fogja hagyni a párja. De remélem ilyen esetben a férfi előre tisztázza, hogy most akkor vége, mert meglehet, hogy a nő, ha azt hiszi, hogy lesz apa, lesz mellette valaki, akkor nem csináltat abortuszt. Míg lehet ha előre tudja, hogy le fog lépni, akkor időben tud intézkedni, amennyiben úgy érzi.


"Csak mert azt látom hogyha valaki magára hagy egy anyukát akkor ejj a mocskos férgét hogy rohadjon meg amiért ott hagyta egyedül." -> Ha elhiteti vele, hogy ott marad, hűséges lesz akár véletlen a gyerek, akár nem és végül mégis lelép az tényleg egy féreg.


"Viszont az abortusz meg már csak a nő dolga meg csak az ő teste, ő érzelme stb..." -> természetes. Mi ezzel a probléma? Bár azért ha direktbe teherbe ejt egy férfi (a fent leírt módszerekkel) akkor elvárom, hogy az abortusz költségeibe is beszálljon.

2021. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Jó persze tudom én hogy a védekezés a fiú dolga, de amikor valaki az abortusz mellett érvel pont hogy azzal jön hogy a gyerek bármikor becsúszhat😅


Tehát én erre gondolok hogy amikor véletlenül jön a gyerek és az lánynak "feltámadnak" az anyai ösztönök hogy na én tulajdonképpen mégis csak megpróbálnám vagy hogy valamilyen okból az abortuszt kizárja mert fél tőle vagy kockázatos lenne.


#5

Igazából nem, csak láttam valahol egy abortuszos posztot és ez így megfogalmazódott bennem. Amúgy arra számítottam hogy lesz egy 20-30 válasz és aközött ha szerencsém van akkor lesz 1-2 ami hasznos is és nem csak vita.

2021. szept. 19. 08:15
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem erre kár elméleteket gyártani. A gép azt dobta, hogy a férfinek aktus közben van lehetősége a védekezésre, ekkor kell felelősségteljesen gondolkodnia. A pénztártól való távozás után már mivel a nőben van a gyerek, nem tud reklamálni. Ha meg a gyerek megszületett, állambácsi nem azt fogja kinyomozni, ki volt a hibás, hanem azt nézi, hogy ne neki kelljen eltartania, hanem oldják meg a szülei. (Sokszor a nő is ilyenkor dilemma előtt áll, hogy melyik a jobb, kéri-e azt a havi apanázst, de akkor cserébe egy olyan apa is beleszólhat a gyerek életébe, aki nem akarta egyikőjüket se, vagy igyekszik eltűnni és megoldja egyedül, de hát sokszor nincs miből.)
2021. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Bírom ezeket a passzív állításokat.. "amikor a nő teherbe esik"


Kérlek, egy nő sem esik magától teherbe. A nőt teherbe EJTIK, egy férfi CSINÁL neki gyereket!


Gondold át újra a kérdést ennek függvényében! Miért is ítélik el az emberek azt, aki gyereket csinál, majd ott hagyja? A női és férfi foggátlók közt is van eltérés, OLVASD EL a hibaszázalékokat, ahogy a gumis foggátlós válaszoló is írta, nálunk nőknél ha gond van, az nem egyértelmű és nem feltétlen a mi hibánk, nálatok viszont elég egyértelmű, ha szakad vagy leesik a gumi.


Egyébként ilyenkor senkit nem az zavar, ha a nőt hagyjátok el. Felnőtt ember, bármi miatt ott lehet hagyni, majd feldolgozza!


Az zavarja az embereket, ha a GYEREKET hagyjátok el! Mert bizony ilyen esetekben az van! A nőt megtartanátok gyerek nélkül, ha abortuszra menne, a gyereket hagyjátok ott, aki nem tehet semmiről.. Ez viszont gyomorforgató.


Gondold át miket írsz le, és precízen fogalmazz, különben nem arra a cselekedetre fogsz választ kapni, amire valójában szeretnél, és ez nagyon megtévesztő!


A te kérdésed szerintem így hangzana, mondd nyugodtan, ha nem erre gondoltál:


Miért ítélik el azt a férfit, aki otthagyja a gyerekét, amikor előre szólt, hogy ő nem akar, mikor a nő elvetetheti a gyerekét, akit ő nem akar, őt mégsem szólják meg miatta?


Erre pedig az a szimpla válasz, hogy mert a gyerek a nő testében van és, amikor abortuszra megy, még nem számít embernek az embrió, akitől "megválik", amikor a férfi hagyja ott a gyereket, viszont már embert, babát hagy ott, ebben semmi kétség nincs. Egyébként az abortuszt választó nőket is alaposan megszólja a világ fele(akik szerint az embrió babával ér fel), a gyerekét otthagyó férfit meg a világ egésze!



A

2021. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

"(A nőknek Magyarországon jelenleg alig-alig érhető el a 100%-os fogamzásgátlás.)"


Mondjuk a ferfiaknak se, mert pont ugyanazok a feltételek, mint a nőknek, de ne zavarjon.

2021. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#8


Jó bocsi hogy csak 99%-ban felel meg a fogalmazásom :)

Bár a neten ahogy nézem az a gyakoribb megfogalmazás hogy teherbe esik szóval mind1...


Amúgy így tényleg jobb a kérdés megfogalmazása


Viszont a válasszal nem teljesen értek egyet. Én nem arra gondolok amikor már egy babáról van szó..

Én arról beszélek hogy amikor már tudják hogy terhes a nő és akkor hagyja ott a pasi mert ő nem akar gyereket. Nem akkor amikor már megszületett hanem akkor amikor a nő kijelenti hogy nem veteti el és akkor hagyja magára.

2021. szept. 19. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!