Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszom volt 1 hete, nem...

Abortuszom volt 1 hete, nem tudom hogy jó döntést hoztam?

Figyelt kérdés
1 hete volt abortuszom. Nem tervezett gyerek volt, kb 4 éve szedem a fogamzásgátlót, emellett lettem terhes, későn is vettem észre, már 11 hetes voltam. Első gondolatom az volt, hogy nem szeretném ezt a gyereket. A férjemmel 8 éve vagyunk házasok, ő nagyon akarta ezt a babát. Úgy mondta, hogy ez lenne az utolsó esélye a gyerekre mert már nagyon közeledik a 40-hez és ő mindig is nagy családot akart. Már van egy 5 éves lányunk. Akkor úgy éreztem, hogy nem bírnám ki, összeomolnék ha megszületne. Mindentől is féltem, hogy szétmegy a házasságunk, mert így is van pár vitánk (amit nem tudok mennyire szokott lenni vagy milyen másoknál, mert nekem a férjem volt az első kapcsolatom), hogy utálnám a babázós időszakot és az idegeim bánnák meg, mert a lányommal is nehezen éltem túl másfél évet, minden előjött ami csak lehetséges, orvosok, kórház, sírás, betegség, 1 évig éjszaka egyáltalán nem aludtam mert csak sírt szegény. Már 6 éve munkanélküli vagyok, a lányom után nem mentem vissza dolgozni, így beszéltük meg a férjemmel, mert szerencsére nincs szükség rá, így is szépen élünk és így legalább maximálisan a gyerekem igényeit is nézhetem, nemsokára akartam belekezdeni új kurzusokba utána egy egyszerűbb munkába, de a kisbabával ez nem kivitelezhető. De gondolkoztam, hogy mi lesz ha jönne a gyerek, lehet elválnánk és ez megrémiszt, nem akarom elveszíteni a férjemet, nem akarom hogy tönkremenjen az életünk, hogy netalán egy idegbeteg legyek. Viszont valójában akartam ezt a gyereket, akartam nagy családot, akartam még gyereket csak munka után meg mikor le tudtam magamban gyűrni a babakori rossz érzéseket és még az is, hogy a férjem teljes szívéből akarta. Fogalmam sincs hogy jó döntést hoztam-e a félelmeim miatt, lehet ez lett volna az utolsó esélyünk de elszúrtam. Tudom, már nem lehet megváltoztatni. Csak annyi kétely van még mindig bennem. Szeretném hallani a ti álláspontotokat is, legyen az negatív vagy pozitív.
2021. szept. 29. 09:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Már nem lehet megváltoztatni, szóval ne ezen kattogj mert lehet még belőle gondod. Elvetetted, előre nézz.
2021. szept. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Hát igen, előtte kellett volna kérdezni, utólag már minek? Igyekezz túllépni rajta, ha nem megy akkor esetleg terápia.
2021. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tudom, de gyorsan kellett dönteni, át sem tudtam rágni magamat rajta. Szerettem volna hallani, hogy mások mit tettek volna a helyemben. Csak hogy kicsit tisztábban lássak, ne csak folyamatosan ezen pörögjön az agyam.
2021. szept. 29. 09:26
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Itt csak azt nem olvasom, hogy mit szólt mindehhez a férjed? Hogyan élte meg? Én személy szerint nem tudnék megbocsátani egy ilyen hirtelen döntést és elválnék.
2021. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Kibukott, sírt ő is, én is. Nagyon nehezen viselte, de mellettem állt és támogatott az abortusz után. Mikor ki tudtam neki mondani, hogy mi kavarog benne azt mondta, hogy ő nagyon szeretné a gyereket, de a feleségét is és neki szüksége van rám, hogy egészséges legyek ne egy idegileg összeomolva.
2021. szept. 29. 09:35
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Megtartottam volna. Ha védekezés mellett jött,jönni akart,plusz a lelked mélyén te is vágytál rá. De most miért jó,ha ilyet olvasol? Vissza nem csinálhatod, ha szükseges menj terápiára és nézz előre,örülj a meglévő kislányodnak.
2021. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

Ez mindig töréspont lesz köztetek, hiszen ő nagyon akarta azt a gyereket, te pedig csak kész tények elé állítottad egy abortusszal.

Ha pedig nagycsaládot akar, akkor választása van: marad ebben a házasságban és mindig keserű emlék lesz neki a dolog, vagy talál egy huszon-harmincas nőt és vele alapít egy új családot, sok gyerekkel. Erre valószínűleg ráerősít majd a kapuzárási pánik is.

Ekkora döntést nem kellett volna egyedül, a tudta nélkül meghozni, főleg úgy, hogy ő nagyon örült az új gyerek lehetőségének.

2021. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Én megtartottam volna a helyedben, de ez én vagyok. Akárhogy is, ezt a rettegést kéne valahogy helyretenned magadban, illetve most már azt is, hogy ilyen döntést hoztál. Keresnék mindenképp egy jó pszichológust.
2021. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%
Ne aggódj csajszi , jó döntést hoztál! Ha nem vagy magadban 1000%-ig biztos akkor az abortusz a jó döntés. És ez csak a te döntésed. Másnak köze nincs hozzá. Szép is lenne ha a férfiak döntenék el hogy szüljünk vagy ne. 🤷
2021. szept. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Már késő bánat, de az volt a baj nem volt időd, mert az első az általában a sokk és a rémület. Én terveztem, de mikor megláttam a + tesztet azért levert a víz.

Én egészséges babát nem vetetnék el, sajnos 14.héten volt abortuszom mert beteg volt.

Változtatni nem tudsz most már, kérj segítséget, hogy feldolgozd.

2021. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!