Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Aki volt már ilyen helyzetben,...

Aki volt már ilyen helyzetben, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Volt egy terhességmegszakításom, ahol időközben kiderült hogy elhalt a magzat 4 hete. A csekket viszont befizettem, holnap megyek csvsz-hez intézni a visszaigénylést. Aki volt már ilyen helyzetben, meg tudná mondani hogy kb mennyi idő mire visszakapta a pénzét?

Előre is köszönöm szépen!


2022. márc. 22. 15:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem kioktatást kértem. Van egy 18 és egy 7 hónapos gyermekem. Nyilván inkább rájuk fordítanám azt a pénzt.
2022. márc. 22. 15:37
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Általánosságban az igenylesek/visszaigenylesek határideje 21 nap szokott lenni.
2022. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos a visszaigénylés idejét nem tudom, de én is szeretnék tőled kérdezni. Nekem is most volt terhességmegszakításom, elmondta nekem is a védőnő, hogyha a műtét előtt elvetélek, bármi baj történik zárójelentéssel menjek vissza hozzá, vissza lehet igényelni a pénzt. Viszont a műtét előtt már nem volt vizsgálat, azt én megfogom tudni, hogyha véletlenül a vizsgálat és a műtét (1 hét telt el) között véletlenül elhalt volna? Szövettant vettek, azt tudom, annak 2-3 hét az eredménye. Tőled is vettek? Úgy tudtam, csak missed abortusz esetén szoktak, hogy a vetélés oka kiderüljön.
2022. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia. Nekem hetente volt vizsgálatom bizonyos okokból. De a beavatkozás előtt kötelezően el kell végezniük egy ultrahangot, mielőtt felvesznek az osztályra. Ott alaposan megnézik hogy élő avagy sem a terhesség. Nekem már előtte is sejthető volt hogy leállt, hisz 10. héten csak petezsákot láttak, de akkor már teljesen biztossá vált. Visszaadták a csekket és annyit mondtak hogy a zárójelentéssel és a csekkel menjek visszaigényelni.
2022. márc. 22. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Értem, köszönöm szépen! Nekem az osztályra felvétel előtt egy pillanatnyi vizsgálat volt csak, tapintásos.


Remélem, hogy minél hamarabb vissza tudod igényelni a pénzt és mielőbbi gyógyulást kívánok testileg, lelkileg!

2022. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!