Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha valakiről kiderül, hogy...

Ha valakiről kiderül, hogy teherbe esett, esetleg volt már abortusza, miért jönnek azonnal azzal, hogy védekezni kellett volna, és akkor nem történt volna ez meg?

Figyelt kérdés
Miért kezdenek el azonnal ítélkezni? Sokan azonnal betámadják a NŐT (mert ugye bár a gyerek csináláshoz csak ő kel.....🙄) hogy védekezni kellett volna, és akkor nem kellett volna abortálni, és ezért ő a hibás. Ezt a gondolkodást nem tudom megérteni. Addig még okés, hogy "feleslegesen" ne vetessék el a picit, de hogy ezért azonnal le kell szólni, azt már nem. Van egy ismerősöm, aki a párjával összehozott egy magzatot tabletta mellett, és a nő autoimmun betegsége miatt el kellett vetetni, mert szinte teljesen biztos, hogy halva született volna, vagy egy két naposan meghal, és lehet, az anya is. Mikor ez kitudódott, mindenki egy utolsó....tudjátok minek nevezte őt anélkül, hogy bármi infóval rendelkeztek volna erről az esetről. Komoly válaszokat szeretnék, a szemellenzős bunkó parasztok inkább tartsák meg a véleményüket magunknak.

2022. ápr. 15. 22:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
12%

persze a tabletta sem 100%

de nagyobb reszben a no felelossege hogy vedekezzen ha nem akar gyereket

2022. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
76%
Mert ilyenek vagyunk, szeretünk ítélkezni mások felett. Ez általánosságban így van mindennel kapcsolatban. Sokan meg sem próbálnak a dolgok mögé látni, elkönyvelnek valamit úgy ahogy gondolják.
2022. ápr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

Ez szerintem nem ennyire fekete-fehér. Rendes védekezés mellett kb 1% az esély arra, hogy valaki terhes legyen, de itt általában az történik, hogy sokan még mindig azt hiszik hogy a megszakítás vagy pharmatex igazi védekezésnek számít. Más esetekben, meg csak konkrétan az ejakulációhoz használnak óvszert, a gyógyszernél meg jajj kimaradt 1-1 darab, antibiotikumot szedtem amúgy, fosós-hányós vírusom volt… de hát mi védekeztünk…

Abszolút nem csak a nő hibás és szerintem mindig van is aki ezt külön kiemeli, igazából annak szól a komment, aki kiírja a kérdést, nemtől függetlenül.

Illetve itt csak arra tud mindenki hagyatkozni, amit a kérdező megoszt. Remélem a terhes lettem véletlenül abortuszra megyek, és a terhes lettem véletlenül és egy betegség miatt kénytelen vagyok abortuszra menni között te is érzed a különbséget. Ha az ismerősöd ezeket a részleteket is megosztotta volna, akkor biztos nem lettek volna vele szemben ellenségesek, sőt kifejezetten támogatóak tudnak lenni a válaszadók. Ellenkező esetben, ahol jajj elkapott a hév, nem akarok gyereket, de nem is védekezek esetekben igenis lehet van értelme a kemény szavaknak, mert ez full felelőtlenség és lehet a való életben senkitől nem kapja meg ezt.

Szerintem.

2022. ápr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%

Azt tudják elítélni aki úton -útfélen azt meséli, hogy 2-3-4-5 abortusza volt.Aki megtartja magának az ilyen intim dolgait afelett senki sem tör pálcát.

Azt gondolom abortusz szempontjából az általad írt történet a kevesebb.Aki meg az ismerősöd ezért megszólja vagy csak önmagában az abortuszról tudott és a történet többi részletéről semmit, vagy nagyon műveletlen és primitív.

Ettől függetlenül,az abortusz épp úgy a férfi hibája is, mint a nőé.Csak a nő szenvedi el a felelőtlenség következményeit.Én nem vagyok abortuszpárti.De alapvetően nem is nézem le azt akinek volt.Azokon azért felhúzom a szemöldököm akik rendszeresen évente 1-2 alkalommal járnak.Mert egyszer hibázik az ember, akkor azért abból ha van esze tanul.

2022. ápr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

1 ebben nem értünk egyet. Szerintem mindkét félnek ugyanannyira joga eldönteni, hogy akar e gyereket, és ugyanannyira kötelességge védekezni is, ha nem. És nem csak a nőnek kell.

2 ez sajnos igaz.

3 Ők tényleg rendesen védekeztek, nem maradt ki pár alkalommal a tabletta, vagy ilyesmi. Sajnos volt olyan, hogy a teljes történet tudatában is őt okolták.

4 minden szavaddal egyet értek.


Mindenkinek köszönöm a választ.

2022. ápr. 15. 23:28
 6/35 anonim ***** válasza:
32%

"Szerintem mindkét félnek ugyanannyira joga eldönteni, hogy akar e gyereket, és ugyanannyira kötelességge védekezni is, ha nem. És nem csak a nőnek kell."


A probléma ezzel csupán az, hogy egyedül a nő az, aki teherbe tud esni. A férfinek egy nem kívánt gyerek max 18 év tartasdij fizetést jelent, semmi mást. Egy nőnek abortuszt, vagy egyedülálló anyaságot millió problémával. Ergo én, mint nő, bizony védekezek

2022. ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
6 tény, hogy csak a nő tud teherbe esni, de nem csak az ő dolga megakadályozni. Én pl ha ám párommal eljutunk odáig, felesben fizetjük az óvszert. Szerintem egy pasinak sem olyan megterhelő havi egy két ezer forintot rászánni a dologra, ha már egyszer szexel.
2022. ápr. 16. 08:58
 8/35 anonim ***** válasza:
22%
Nem, valóban nem megterhelo. De továbbra is csak a nőnek xivas a nem kívánt terhesség
2022. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
54%
Az olyan emberekben zéró az empátia, a tolerancia és az intelligencia és alapból imádják "osztani az észt", mert valamilyen oknál fogva van bennük egy felsőbbrendűségi érzés ami egy ki nem munkált önbizalomhiányt kompenzál. Nem kell velük foglalkozni.
2022. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
22%
A nő viseli leginkább a felelőtlenség, óvatlanság következményeit, mivel a nőnek nagyobb kellemetlenség egy nem kívánt terhesség, ezért persze hogy neki kell gondolni jobban a védekezésre. Ha ezt nem teszi meg, jogosan kapja a kioktatást.
2022. ápr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!