Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18.hétben súlyos genetikai...

18.hétben súlyos genetikai rendellenesség miatt terhesség megszakítás. 😢 Kinek hogy ment? Érdekelne a menete, s akár a feldolgozása.

Figyelt kérdés
Meglepi terhesség 43 évesen, negatív Harmony teszt, aztán hidegzuhany 17 hetesen, szonográfiai vizsgálaton: beteg(szív, alsó álljapocs). Placenta mintavétel: jéé, fals volt a teszt, mégis kromoszóma tendellenesség van. Nagyon rossz zréfa volt az élettől. Sajnos most meg kell szakítani a terhességem. Érdekelne azok tapasztalata, akik ilyesmin estek át, ilyen előrehaladt állapotban. (16-24hét közt)

2022. máj. 28. 18:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, sok erőt és kitartást kívánok nektek.


Én magam nem éltem át ilyet és nagyon remélem, hogy soha nem is fogok. De itt egy cikk, amiben elég őszintén írnak erről az egészről, talán hasznos lehet,ha gondolod, olvasd el:


[link]

2022. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem nagy vigasz, de örülj hogy időben derült ki és így a gyermeket is megkíméled a további szenvedéstől. Nyugodtan éld meg a gyászt,ha kell menj el vele pszichológushoz🥺
2022. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem esetem át ilyenen, de nemrég talalkoztam egy nővel a munkám során, aki ugyanebben a cipőben volt. 20 hetesen meginditottak nála a vetélést.

Náluk a férfi hordozta a hibás gént és emiatt lesz a következő már lombik.


Illetve egy kollégámnak is volt középidős vetélése. Náluk meg nem tudom mi volt a helyzet, csak ennyit tudok.


Nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi. Ha szeretnél még babázni, akkor járatok utána, hogy ez egyszeri alkalom vagy ismétlődhet.

2022. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, átérzem. Nekem 16 hetesen volt terhesség megszakítás genetikai betegség miatt. Gondolom azt már te is tudod, hogy ilyenkor megkell szülni, borzasztó ezt az egészet átélni meg utána az üresség. Csak az idő segít, nekem azóta is hiányzik.
2022. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

4-es

Igen, sajnos én is ezt az infot találtam... Meg kell szülni.

Remélem megnéznem nem kell. 😭Utàna van tisztítò, e.ü.-i kaparás is?

2022. máj. 28. 21:16
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell persze megnézned, igen a szülés után még csinálnak egy műtétet is.
2022. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt részvétem, ez hatalmas sokk lehet :( Másrészt meg szerintem rettenetesen felháborító, hogy kifizetsz nem kevés pénzt azért, hogy megtudd, egészséges-e, aztán pluszban be kell vállalnod egy invazív beavatkozást, amit gondolom, elkerültél volna, aztán meg jön a rossz hír... Nagyon sajnálom és minden jót kívánok neked!
2022. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
4, 6-os, köszönöm a vàlaszt. Nagyon félek ettől...is...😢
2022. máj. 28. 22:04
 9/28 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es! Igen, épp így érzem magam! Nem is éltük bele magunkat direkt, amíg az meg nem lett... Erre tessék!?! Nem csak lelkileg de testileg is nagy sokk ez...

Így is hívtak föl: oh neglepetés, hogy a teszt negatív volt de bocsi, totál beteg a baba... Nem csak a szíve... (Az még simän kezelhető lett volna, az álla is)

Brutál a fájdalom...

De jòl esik együttérzésed!

2022. máj. 28. 22:08
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Megint én, a műtéttől nem kell félni, elaltatnak. Én megmondom őszintén alig vártam végre elaltassanak, mert akkor vége az egésznek. Nekem még szülés után várnom kellett 1 órát az altató orvosra addig a méhlepényt próbálták megszüleszteni, ami persze nem jött ki.
2022. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!