Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhesség megszakítása lehetsé...

Terhesség megszakítása lehetséges a csaladsegito látogatása nélkül, vagy minden esetben kötelező elmenni a két alkalmas látogatásra?

Figyelt kérdés
Nincs esetleg olyan kórház - akár magán - ahol megcsinálják a családsegítős körök nélkül is? Ultrahang felvételem van.
2022. máj. 31. 10:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

#8, "És leginkább abban a tudatban ,hogy haza küldenek 2 tablettával és a szövődményeket leszarják." - állítja a KDNP-szította magzatvédő propaHANTA, ami ugye nagyon ellene van a tablettás abortusznak... valójában azért, mert jóval kevésbé tartható kontroll alatt, mint a hagyományos műtétes... mert ezen túl a szövődmények száma jóval kisebb utána...


#9 Az meg, hogy a tanácsadó mennyire agitál az szerencse/pech kérdése, vannak közöttük valóban korrekt emberek is, meg vannak vonalas magzatvédők is...

2022. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Azért is megyek Bécsbe többek között, mert mire itthon ezt a 600 kört megfutnám, kifutnék az időből, ott pedig a 13-14. hétig még megcsinálják és nem az időt húzzák annak érdekében hogy egy nem kívánt szerencsétlen kis élet megszülessen. Valamelyik intelligens pedig írta itt hogy aki tud szexelni védekezés nélkül.. Na hagyjuk már kedves Szentlélek :) rengeteg olyan eset van amikor védekezés mellett esnek teherbe, az én sztorimat inkább nem is mondom. De tudom, mindig annak nagy a szája, aki nem élte még meg a sz*rt. Semmi baj, nem is kívánom ezt senkinek, hidd el. Az értelmes válaszokat továbbra is köszönöm szépen.
2022. jún. 2. 12:06
 13/23 anonim ***** válasza:

11

Akkor vállald be te így az abortuszt. Én nem mertem. Nekem is lett volna lehetőségem kimenni...

Egy sima vetélésnek is vannak kockázatai és sokszor kell műtéti befejezés.

A gyógyszer is egy vetélést indít el...lehetsz szerencsés de lehetsz peches.

2022. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
56%
#13, "...lehetsz szerencsés de lehetsz peches." - ez nagyjából mindenre így igaz. Egyébként nem államtitok, Európában átlagban 3-3,5% annak az esélye, hogy a gyógyszer után hagyományos küret kell, tehát kb minden harmincadik eset, a 30-ból 29-nek a gyógyszer megoldja. .... hogy ez mennyire sok vagy éppen vállalható, ez mindenkinek a maga döntése... én a lányomnak, ha lett volna rá szükség, biztos, hogy Ausztriát és a gyógyszert javasoltam volna.
2022. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%

". Na hagyjuk már kedves Szentlélek :) rengeteg olyan eset van amikor védekezés mellett esnek teherbe, az én sztorimat inkább nem is mondom"


Tudjuk, hát itt gyakorin mindenki védekezés mellett lesz terhes, de komolyan. Sztem felesleges lassan védekezni is, mert semmit nem ér :D

2022. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%
#15, nem tudom, miért imádnak egyesek a védekezésen rugózni egy abortuszos kérdésnél... ha már adott a nem kívánt terhesség, nem tök mindegy, hogy hogyan következett be? Valójában teljesen OFF információ, semmit sem befolyásol az ebben a témában kérdezők helyzetén.
2022. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 kürasszír ***** válasza:

# 7


EZT ÍRTAD: "..mert az embernek ugye elvei is vannak, nekem többek között az, hogy nem szeretném, ha egy rezsim rám tudná erőszakolni a saját értékrendjét és gondolkodását. Más ugye mondjuk az LMBTQ propagandát kerülné ki, én meg a magzatvédő-propagandát."


Nos, a magyar abortuszszabàlyozásnak szinte semmi köze a Fideszhez.


A magyarországi abortuszszabalyozás ugyanis a német, egy balliberális, szocialdemokrata-liberális koalíciós kormány által bevezetett, máig hatályos szabályozás átvételén alapul. A német szabályozás kulcseleme a magzat megtartása érdekében tartott, kötelező tanácsadás.


A magyarországi szabályozást sem a Fidesz, hanem a rendszerváltást követően az MDF és az SZDSZ kompromisszuma vezette be.


Ha már gúnyolódtál a magzatvédő-propagandán, akkor feltetelezem, hogy Te egészen a születésig támogatod az abortuszt, hiszen a születés pillanatáig magzatról beszélünk, akit szerinted talán egyáltalán nem kell védeni?

2022. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#17 Kedves kürasszír, úgy tűnik, mi olyan sacckb évente egymásba futunk:)

Nem rémlik, hogy bárhol is leírtam volna azt hogy FIDESZes szabályozás... nekem semmi közöm se a FIDESZ-hez sem a német, egy balliberális, szocialdemokrata-liberális irányvonalhoz, lévén, hogy marxista-anarchista lennék...

Viszont abszolút mértékben az a véleményem, hogy a magzat bármiféle érdeke csak a KÉT SZÜLŐJE érdekeinek alárendelt módon létezHET, MERT senki sem kötelezhető felelősségvállalásra és áldozathozatalra a saját SZABAD DÖNTÉSE ellenében.

" hogy Te egészen a születésig támogatod az abortuszt," - nem, ezt már megbeszéltük párszor... nyilván nem támogatom akkor, ha a magzat már a női testen kívül is életképes, tehát kb a terhesség felétől. (mellesleg akkor már élve születés lenne, nem abotusz:)) "hiszen a születés pillanatáig magzatról beszélünk, akit szerinted talán egyáltalán nem kell védeni?" - nem "akit" hanem "AMIT" a magzat nem személy:)... és szerinte a magzat szorul a legkevésbé védelemre az adott 3 szereplőből, sokkal inkább védelemre szorul akár a nő, akár a férfi jogos érdeke.

A magyar abortusz-szabályozás határidejei szerintem alapban jók, pár ponton változtatnék rajta, az osztrák példához hasonlóan: a 12 hetet 14 hétre emelném, és 14 éves kor felett eltörölném a terhes szüleinek mindenféle jogosítványát, beleszólási vagy akár informálódási lehetőségét. A CSVSZ-t meg fakultatívvá tenném kötelezés helyett...

2022. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 kürasszír ***** válasza:

# 18


Nem feltétlenül lenne élveszülés a magzat méhen kívüli eletképességén túli abortusz sem. Hiszen "gondoskodhatnak" arról, hogy a magzat biztosan halva szülessen.


Nagy-Britanniában jelenleg a 23. héttől kötelező mindent elkövetni a magzat megmentéséért, koraszülés esetén, azaz a magzatot a 23. héttől a méhen kívül életképesnek kell tekinteni az orvosi protokollok alapján. Az abortusz azonban a 24. hétig legális, bármilyen indokkal, viszont a 22-24. hét között ugye megölik a műtét elején, az élveszületést elkerülendő.

2022. jún. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Tablettával csak 7-8 hétig végeznek abortuszt Ausztriában is, utána ugyanolyan műtét van, mint itthon.

Gyakorin mindenki 5 féle védekezést egyszerre alkalmazva lesz terhes. Röhej. Felelőtlen barmok gyülekezete. Remélem az ilyeneknek akkor sem lesz gyereke, ha már szeretnék!

2022. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!