Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ez mennyire normális abortusz...

Ez mennyire normális abortusz után?

Figyelt kérdés

Sajnos hétfőn volt egy abortuszom.

Lelkileg rettenetesen üresnek érzem magam. Megfogalmazni sem tudok semmit hogy mit érzek. Utána egyből sírva keltem kb fél óra volt mire sikerült össze szednem magam. Folyamatosan gyengének, fáradtnak és feszültnek érzem magam. Nincs megkönnyebbülés, nem nyugodtam meg. Mint amikor ezt a belső ideget érzi az ember. Nem tudom hogy ez a hormonok miatt van így vagy más oka van. Nyilván megvisel. Talán még enyhe pánikot is érzek ha rá gondolok ( több éve pánikbetegséggel küzdök amit nagyjából már tudok kezelni). Hogyan tudnám ezt a feszültséget oldani? Mennyire normális ez a nagy fokú gyengeség érzés?

Előre is köszönöm.



2022. jún. 1. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Közhelyes, de idővel könnyebb lesz. Nekem egy éve volt megszakításom beteg baba miatt. Először megkönnyebbülés, majd üresség érzés, majd letargia jött. Gyakran elsírtam magam. Próbáltam programokat csinálni, hogy eltereljem a figyelmem.
2022. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Nekem idővel jobb lett, bár sokáig gyászoltam, gyászolom.


Mostanában, amikor már több, mint 23 éve, hogy megtörtént az abortusz, és a másik gyerekem már kirepült, egyre gyakrabban eszembe jut, hogy milyen lett volna ha mégis megszülöm.

2022. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Védekezni kellett volna,abba nem betegszik bele az ember lánya.
2022. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Vigasztald meg magad egy nagy doboz óvszerrel, ne kelljen még több ártatlan babának meghalnia miattad.
2022. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na megjöttek az empatikus, magas érzelmi intelligenciával rendelkező bölcse. Már alig vártam hogy meg mondják az okosok a tutit. Azt se tudjátok mi miért történt de az ítélkezés az megy. Tapsoljátok meg magatokat. Nézzetek a saját sivár életetekbe mi a bajotok, mert ez nem normális hogy minden háttér infó nélkül, tudatlanul, fröcsögve ítélkeztek és rúgtok bele másokba. Ti k*b*szott tökéletes emberek!


A többieknek köszönöm az értelmes válaszokat.

2022. jún. 1. 17:50
 6/11 anonim válasza:
55%

Kérdező, tudom, nehéz, de próbálj nem törődni az ilyen provokáló emberekkel. Védik a magzatot, közben fel se fogják hogy az anya is egy érző élőlény.

Jobban leszel majd, hidd el, még akkor is, ha most nehéz. Nem tudom miért vetetted el, biztos jó okod volt rá, és gondolj arra, hogy minden nehézség ellenére ez lehetett a jó döntés.

Ahogy fentebb írták, próbáld elterelni a figyelmedet. Szervezz programokat, próbálj ki valami újat, sportolj, az bizonyítottan hangulatjavító, és segít átvészelni a nehéz időszakokat.

Ha a pánikbetegség erősödne, vagy nagyon nem tudod kezelni a gondolataidat, egy pszichológus segíthet, akár egy alkalom is hasznos lehet, segít rendbetenni a dolgokat.

Kitartást, nem vagy egyedül! ❤️❤️


Üdv, egy nő, aki megért

2022. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Szia, ugyanígy éreztem én is, vígasztalhatatlanul sírva keltem fel. Mégegyszer ilyet át nem élnék. Kihat a szexualitás életemre is, mióta megtörtént nem merek egyszerűen szexelni mert olyan szinten megviselt, hogy 1% esélyét se akarom megadni annak, hogy ez mégegyszer megtörténjen. Az fájt a legjobban, és azert hibáztattam magam mert ameddig én nem mondom ki hogy igen, elvehetik addig nem tesznek vele semmit,én mondtam rá az áment,az anyukája akin múlt az élete. Hiába az idő, azóta persze voltak örömök az életemben és könnyebb napok, megy minden tovább de hónapokkal utána is (főleg így, hogy közeledne a szülés ideje) a mai napig sírok és fáj miatta. Nincs nap, hogy ne jutna eszembe. Talán az segítene ha megpróbálnál mással beszélgetni erről, ne tartsd magadba az érzelmeidet. Próbáld úgy felfogni, hogy ez már a múlt, biztos megvolt az okod arra, hogy így döntöttél. Lehet ez a sorsod, hogy tapasztald meg ezt az érzést, éld túl és tanulj belőle, ne tedd miatta pokollá az életed mert biztos vagyok benne, hogy te egy empatikus jó ember vagy, és amikor készen állsz egy gyerkere akkor jönni fog a megfelelő időben!
2022. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm a válaszod. Én is pont ugyan ezt érzem. Hogy én az anyukája akinek vigyáznom és szeretnem kellett volna őt így döntöttem. :(

2022. jún. 2. 10:38
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Ne gyötört magad, biztos megvolt az okod rá. Sajnálom, és kitartást kívánok!
2022. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó először is fogalmad sincs mi az OK úgyhogy én k*ssolnék a helyedben. Kettő gondolom ha ennyire szíveden viseled az összes magzat sorsát akkor te jársz árvaházakba, gyermekotthonokba, gyermekkórházakban önkénteskedni ahol ingyen segítheted ezeket az otthagyott babákat/gyerekeket. Vagy adományozol nekik. Na gyanítom egyiket sem teszed mert akkor tudnád ezek a gyerekek hogyan élnek és min mennek/mentek keresztül. Lehet itt abortusz elleneskedni de azon kívül hogy szerintetek minden gyereket meg kell tartani, ha beteg, ha a nyomorba születik, ha bántalmazó családba, ha ott hagyják a kórházba de lemondani nem mondanak le róla hogy valaki örökbe fogadhassa, ha pszichopata nevelőszülőhöz kerül az le van szarva mi lesz ezekkel a gyerekekkel utána csak szülessenek meg igaz? Az Hogy utána mi lesz velük az le van szarva ugye? Nekem van ismerősöm aki árvaházban nőtt fel, dolgozik próbál normális életet élni mégis azt mondta bárcsak ne született volna meg annyi pszichés és lelki problémája van. De ennyi érzelmi intelligenciával kétlem hogy fel tudnád fogni ezeket a dolgokat.
2022. jún. 2. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!