Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanád vagy elvetetnéd a...

Megtartanád vagy elvetetnéd a helyemben?

Figyelt kérdés

Ismerkedtem valakivel és az első együttlet alkalmával terhes lettem, védekezés mellett. A doki azt mondta, hogy sajnos most beleestem abba az 1%-ba...

Utána egyszer még együtt voltunk, majd pár nappal később pozitívat teszteltem. A pasi hallani se akart a gyerekről, neki már van kettő, az előző barátnőjetol és visszament hozzá, nem kommunikal velem. Van biztos munkahelyem, jó fizetésem, viszont saját lakás nincs. Alberletben lakok. Anyukám azt akarja, hogy hazakoltozzek egy darabig, ami nagy segítség lenne valóban, de apukám hallani se akar róla és együtt élnek a szüleim. Illetve ha visszamegyek dolgozni és a munkahelyem is meg akarom tartani akkor valahol mindig rá lennék utalva anyukámra, mert olyan a beosztásom... Ha váltok akkor jóval kevesebbet keresnék. Lelkileg is nehezen viselem, szégyellem a helyzetet amibe kerültem. Ugyanakkor a babát minden kérdés nélkül szeretném és úgy érzem abba is belebetegszem ha elvetetem. Mindig szerettem volna fiatal anyuka lenni és vágytam gyerekre, csak hát nem így terveztem... 25 éves vagyok.


2022. júl. 17. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
77%
Nem tartanám meg.
2022. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
25%
Megtartanám. Apud ahogy megszületik a kicsi,úgy fogja imádni majd meglátod. Könnyű nem lesz,de én sem tudnám elvetetni csak tényleg kilátástalan helyzetben. A tiéd nem az.
2022. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
52%

Bárhogy is döntesz, nagyon nehéz lesz. Nem irigyellek.

Sajnos senki nem lát a jövőbe, benne van a pakliban, hogy végül apud is megenyhül és melléd áll, szeretni fogja az unokáját, de az is, hogy egy esetleges komplikáció vagy szövődmény miatt többett nem lehet gyermeked, ha az abortuszt választod.

Kitartás!

2022. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
32%

"a babát minden kérdés nélkül szeretném és úgy érzem abba is belebetegszem ha elvetetem."


Na, ez az!


Itt a válasz és te is tudod jól: azt tedd, amit a szíved diktál!


Én ismertem egy abortuszos nőt. Élete végéig bántotta a lelkiismerete.


Apukád majd megenyhül, ha a kezében lesz az unokája.


Mi a garancia arra, hogy nem megy csődbe a céged, ahol dolgozol?


És mi van, ha valami komplikáció miatt nem lehet több gyereked?

2022. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon elbizonytalanitott a környezetem is. Hogy tönkreteszem az egész életem. Bele fogok betegedni a helyzetbe. Tönkre fog tenni az apuka. A gyerek is tönkre fog menni apuka nélkül. Stbstb... Tudom, hogy nem kéne engednem hogy mások befolyásoljanak, de felek én is sokmindentol és bár biztosan tudom, hogy szeretném ezt a babát, félek, hogy ez kevés ahhoz, hogy boldog életünk legyen és egészséges felnőtt váljon belőle.
2022. júl. 17. 22:36
 6/79 anonim ***** válasza:
38%
Megtartanám. Nehéz lenne, sok hepe-hupával, de már az is rengeteg segítség lesz, hogy anyukád melletted áll. Apud is biztos megenyhül majd. Nincs mit ezen szégyellni, gondolj arra, hogy ha ezt a babád tudná, hogy szégyelled, milyen rosszul esne neki. Szerintem légy büszke a döntésedre és legyél határozott. A gyermek mindig áldás, ennek így kellett történnie. Ne sajnáltasd magad, ne szégyeld és akkor a körülötted lévők sem merik majd ezt megtenni - minden hozzáállás kérdése. Nem ciki/szégyen a mai világban gyereket szülni és felnevelni egyedül.
2022. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
30%

5

Apuka lemond róla és akkor nem tesz tönkre,bár akkor nincs gyerektartás se. Nekem pl.volt apám,mégis tönkretette a családot. Ha te normális,szerető szülője leszel az bőven elég,szakemberek szerint is elég egy jó szülő,hogy egészséges legyen egy gyerek. Ezen ne agyalj. Te meg boldog leszel és biztos vagyok benne,hogy ha megszületik a gondolattól is sírni fogsz,hogy el akartad vetetni. :)

2022. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az 5-ös valasz nagyon megfogott, az elején igazából én örültem is ennek a babának, a helyzetnek nem, de érzelmileg engem boldoggá tett. Aztán elkezdtem gondolkodni hogy ez így nincs rendben és mióta a bizonytalansagot látják rajtam a hozzám közelálló emberek azóta mondják, hogy ne tartsam meg, mert ennek semmi értelme. De már az utóbbi időben tényleg sokat sírok meg sokszor vagyok ideges. Előtte támogatták, csak felhoztak az ellenerveket is amiket nyilván én is tudtam, de az akkori érzelmi állapotom mellett eltörpült. Viszont elkezdtem komolyabban gondolkodni rajta és akkor fordultam be.

2022. júl. 17. 22:43
 9/79 anonim ***** válasza:
19%

6-os leírta amit gondolok... :) amit hozzátennék: ismerősöm 19 éves volt mikor teherbe esett a család részéről nem kedvelt fiútól.. apa: "neki ez az unoka nem kell!!" ( a lány szülés után szét is ment a fiútól) - az unoka már 20 éves és a papa legféltettebb kincse, 7 unokája van már azóta (3 gyermektől), de ő a kedvenc... mindent megadna neki.. Ennyit a papákról :)

más téma: örökbefogadott unoka... saját tapasztalat.. anyósom kijelentette, hogy neki ugyan nem kell örökbefogadott unoka! (persze nálam volt probléma nem a fiánál)- mióta megszületett és örökbefogadtuk ő a legszebb--legjobb-legtökéletesebb gyerek.. - "tanulság": amíg meg nem látják azt az ártatlan kis babát, aki nem tehet semmiről.. addig tudnak csak ellenállni.. onnantól kenyérre lehet őket kenni.. - ha te is szeretnéd és meg tudod oldani-segítenek a szüleid , akkor tartsd meg.. ha szeretet veszi körül ahogy felnő, akkor nem lesz semmilyen lelki problémája :)

2022. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
86%
Elvetetném. Soha nem vállalnék tudatosan egyedülállóként. Van 2, még párban is kimerítő.
2022. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!