Kisebbik rossz?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz.

Lassan 5 éve vagyunk együtt, és most becsúszott a baba. Eddig úgy gondoltuk, hogy még kb 5 évig biztosan nem akarunk, de ha esetleg úgy alakul és még sem lesz gyerek az sem baj. Ennek pedig több oka van, többek közt hogy én nem érzem magam anya típusnak, nem tudom elképzelni azt hogy legyen egy saját gyerekem, és mindennap 0-24-be velem legyen. Túl nagy felelősségnek és lemondásnak érzem. Viszont most hogy már itt van, úgy érzem nem tudom elengedni. Mikor pozitív lett a teszt az első gondolatom az abortusz volt, azóta még csak pár nap telt el de már azt érzem hogy ha el is megyek akkor sem lesz már többé ugyanolyan az életem. Mindig bennem lesz az, hogy lett volna egy gyerekem.

De az észérvek sajnos azt mondják ne tartsuk meg, főleg most hogy minden annyira bizonytalan a világban. Egyre drágább az élet, most kevesebb a spórolt pénzünk is. Jobb anyagi körülmények közé szerettem volna hogy jöjjön majd, illetve amikor már úgy igazából vágyunk rá, tervezzük stb. Most se érzelmi, se anyagi háttér nem túl fényes, szerintem csak a bűntadom nem akarja elengedni.

Lehet egyáltalán jó döntést hozni? 26N


2022. júl. 18. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
26 évesen ez elég furcsa. 16 évesen még oké lenne. Nem védekeztél, terhes lettél. 5 év múlva szerettél volna, de korábban jött, ezért nem kellene megölni szegényt.
2022. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Ezt csak te tudod, én megtartottam, sőt felsem merült hogy elvetessem.

Az ember azt tud megoldani amit akar, amit nem azt nem.

Sajnos mind 2 döntés végleges.

2022. júl. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ezt neked kell eldönteni. Én megtartottam ugyanilyen helyzetben voltam, mint te. Nem bírtam volna megbocsátani magamnak, ha elvetetem. Egy cseppet sem bántam meg.
2022. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Én is megtartottam. Életem legjobb döntése volt, pedig csak 20 éves voltam. Lassan 10 éves lesz. Ügyes, okos, egy igazi kis áldás ❤️😇
2022. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy gondolom ő valamiért jönni akart, Téged választott. Minden okkal történik az életben. Most helyesen kell döntened. Viszont jól látod, mindkét döntés hatalmas változást fog hozni. Azt kell eldönteni melyik a nehezebb.
2022. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Kedves Kérdező! Én a helyedben megtartanám. A soraidból az érződik, hogy valójában szeretnéd a kicsit. Az abortusszal kapcsolatban pedig az, hogy - nem látok a jövőbe és nem bűntudatkeltésnek - de megbánnád, hiszen már a gondolatához is negatívan viszonyulsz. Minden jót kívánok és jó döntést!
2022. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi azt írjuk tartsd meg,meg fogod?Neked kell elfönteni!🤣
2022. júl. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
"Lehet egyáltalán jó döntést hozni? 26N" - Kérdező, mint a kérdésed címe is jelzi, magad is tudod, hogy NEM. VAlójában azt lehet eldönteni, hogy a lehetőségek közül számotokra mi a kisebbik rossz. HA elveteted, azon leginkább te fogsz szívni, ha megtartjátok "Most se érzelmi, se anyagi háttér nem túl fényes" körülmények között, azon alaphangon mindhárman.
2022. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem érzem magam anya típusnak, nem tudom elképzelni azt hogy legyen egy saját gyerekem, és mindennap 0-24-be velem legyen - na itt a baj.


Mert vagy megszereted, miután megszületett, vagy nem, és akkor bizony bánni fogod egész életedre, hogy miért kellett most vállalnod.


A gyerek nem olyan, mint egy kutya, hogy alszik eszik, sétáltok.


0-24, rosszabbik esetben nulla felé konvergáló alvással, x éven keresztül és felelősség minimum 19 éven keresztül.

2022. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és kva drága mulatság.
2022. júl. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!