Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 17 évesen végig tudom csinálni...

17 évesen végig tudom csinálni úgy az abortusz,hogy ne tudják meg a szüleim?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy a Családvédelmi szolgálatnál nem kell ott lennie a szülőnek, csak egy aláírt papírt kell vinni. Ha sikerül így eljutni a műtétig,a kórházból haza tudok menni egyedül, vagy szülő kell hozzá?

Köszönöm a segítséget!


2022. júl. 24. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
99%
Kis korú vagy,az orvos köteles értesíteni a szülőt
2022. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 anonim ***** válasza:
98%
Nem. A műtéthez kell szülői beleegyezés.
2022. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/118 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos mivel még 17 éves vagy. Így szülői bele egyezés kell, minden olyan műtéthez, ami nem közvetlen életmentő műtét. Már pedig az abortusz nem életmentő műtét. Épp ezért a műtétet végző / abortuszt végző orvosnak szüksége van a szülői bele egyező nyilatkozatba.
2022. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/118 anonim ***** válasza:
36%
Szerencsére nem.
2022. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/118 anonim ***** válasza:
93%
A családvédelmishez nem tudom kell-e szülő de a kórházba biztos,hogy ott kell legyen.Legalábbis mikor született a lányom volt egy kiskorú lány bent és nála minden papírt az anyukája írt alá. Mivel nem szültél tágított fogsz kapni.Ezt kórháza válogatja mikor rakják fel. Van ahol este be kell feküdni és felteszik de van ahol a műtét előtt pár órával. Mivel altatni fognak és kiskorú vagy az se biztos,hogy te aláírhatod a beleegyezéses papírt. Egyébként hazafelé nagyon is kell,hogy legyen veled valaki arra az esetre ha rosszul lennél.
2022. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/118 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Szedd össze magad és beszélj a szüleiddel.
2022. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/118 anonim ***** válasza:
18%
Majd az apa odamegy veled, és együtt elmondjátok.
2022. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/118 anonim ***** válasza:
64%

"Szerencsére nem."


Miert szerencsére? Nyilván okkal nem akarja hogy a szülei tudjanak róla. Nem feltétlenül hiányzik neki ilyen helyzetben se a fejmosas, se a fenyegetés, se az érzelmi zsarolás, márpedig ez lesz, hiszen különben eszébe se jutna titkolózni.

Nem Magyarországon élek, itt nálunk ha az orvos úgy ítéli, hogy a 16 éves érti, mi az abortusz és mi a követelménye, nem kell hozzá szülői beleegyezés, sőt, nem is tájékoztatjak a szülőt róla.

2022. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/118 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget és a 8-as válaszolóval értek egyet. Nem értem,hogy miért "szerencsére"... A kórházba nem elég a beleegyező nyilatkozatot vinni, mint a családvédelmi szervezethez? Mindenképpen kell valaki,aki elvisz,nem mehetek haza magamtól?
2022. júl. 24. 15:25
 10/118 anonim ***** válasza:
92%
Nem elég a papír. Ha tudsz, akkor hazamehetsz magadtól, de előtte a beavatkozáshoz kell a szülői engedély. Nem egy kis körömvágásra mész be. Ez orvosi beavatkozás.
2022. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!