Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Fel lehet valaha dolgozni az...

Fel lehet valaha dolgozni az abortuszt?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik "rákényszerültek" az abortuszra és nagyon megviselte őket. Elfogadom az abortuszellenesek nézőpontját is, de ez most nem segít nekem.

21 éves lány vagyok és egy friss kapcsolatban az első együttlét után teherbe estem. Óvszerrel védekeztünk, de baleset történt. Pár óra elteltével bevettem az esemény utáni tablettát, majd 2 hét múlva pozitív teszt. Egy csodának tartottam, hogy ennyire itt akar lenni, mert mondta a doki, hogy ez iszonyú ritka, hogy ne használjon a gyógyszer. Eszembe se jutott, hogy elvetessem, de jöttek a bonyodalmak. Az egy dolog lett volna, hogy apuka nem akarja, de zsarolt és lelki tragedianak tekintette azt is, hogy mit fog csinálni ha a gyerek megkeresi ha nagyobb lesz. Valahol úgy éreztem, hogy neki is joga van eldonteni, hogy akar-e apuka lenni, de sokkal inkább lejatszodott a fejemben hogy mit mondok a gyereknek, hol az apukája és ha tényleg meg akarja ismerni, milyen lesz ha elzavarja és hibáztatja majd mindenért. Közben kiderult hogy rendszeresen használ drogokat is, ezt nem ő mondta el, szóval nem arról volt szó hogy azért mondja, hogy megijesszen, mástól tudtam meg, majd rajta is kaptam. Beszéltem orvosokkal és azt mondták, hogy van kockázat, de ez csak később derül ki. A családjaban halmozottan jelen vannak mentális betegsegek, ami öröklődhet elvileg. Na itt már nagyon el voltam keseredve és ha ez nem elég a szülei ügyvédek és ő is annak tanul így igen, féltem hogy a fenyegetéseit be is váltja és nem lesz esélyem ellene. Hibáztam, hogy nem ismertem ki eléggé mielőtt bármibe is bonyolodtam volna vele, ezt már tudom. Én albérletben élek, haza kellett volna költöznöm a szüleimhez, magamat eltartom, de egyedül szükségem lett volna anyagilag és érzelmileg is a szüleimre. Támogattak volna, de nem lett volna jó érzés, hogy rájuk vagyok utlalva, bár ez önmagában nem tartott volna vissza, mert ezen idővel tudtam volna változtatni. Érzelmileg késznek éreztem magam arra, hogy anya legyek, de a körülmények megijesztettek, szorongással és negatív érzésekkel töltöttek el. Az abortusz mellett döntöttem. Tudtam hogy meg fog viselni, de mivel még nem éltem át nem tudtam, hogy ennyire... Az anyukájanak éreztem már magam és most már tudom, hogy ez nem szűnik meg. Olyan kíváncsi voltam, hogy milyen személyiség lett volna, hogy nézett volna ki, de ha lesz is egyszer gyerekem, őt már sose ismerhetem meg. Nem tudok úgy gondolni rá, ahogy sokan mondják, hogy csak egy sejt volt. Üresnek érzem magam és hiányzik. Pár napja történt de még mindig terhesnek érzem magam. Nem volt vérzésem a műtét után, és minden tünetem megvan még. Tudom hogy ez normális, de sokszor megfeledkezek magamról és hirtelen kapcsolok, hogy ezt már nem azert érzem, mert itt van... Ha tudtam volna hogy ilyen érzés nem teszem meg, de csak azert, mert most úgy érzem, hogy ezzel én nem tudok egy életen keresztül együttélni, ettől függetlenül nem mondom, hogy megbantam mert esszel bármikor újra így döntenék. Idővel fog ez változni bennem, enyhülni? Tudom buta voltam és a butaságom következménye az lett, hogy szörnyű dolog mellett döntöttem...


2022. aug. 6. 04:59
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
92%
Az idő elhalványítja ezt az érzést, elfelejteni nem fogod valószínűleg. Viszont gondolj arra, hogy (az írásodból az derül ki számomra), hogy az exedés a családja megpróbálta volna tönkretenni az életeteket. Szerintem a legjobb döntést hoztad,ami gondolom nem vigasztal. Szóval idő kell.
2022. aug. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
27%
Bakker valami nem stimmel ezekkel az óvszerekkel, sőt most már az eseményutáni tablettákkal is. Mindenki terhes lesz a használatuk közben.
2022. aug. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
73%
Idővel enyhül az biztos, nekem 8 év után is maradt bennem tüske miatta, de sokkal enyhébb.
2022. aug. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
91%
Persze mindig fogsz rá emlékezni. De gondolj arra, hogy az életednek annyi lenne. Még 30 évesen, egzisztenciával is nehéz volt, nem hogy 21 évesen a semmire, egy ilyen emberhez láncolva, egy esetlegesen mentálisan sérült, beteg gyerekkel. Ha nem tudod feldolgozni, fordulj szakemberhez, de elképesztő hülye ötlet lett volna vállalni. És nem, nem szörnyű dolog. Senki nem akar abortuszt, de egy szenvedő gyerek-anya páros sokkal szörnyűbb.
2022. aug. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, alaposan megfontolt döntést hoztam, csak most annyira elontottek az érzelmek, hogy az okok, amiért így döntöttem olyan semminek tűnnek ahhoz képest, hogy mennyire fáj ez az egész. De tudom, hogy ha megtartom akkor is írnék most ide kérdést, akkor is fájna, csak máshogy és más dolgok... Az egzisztencia egy dolog volt.. Persze fontos de nem haltunk volna éhen és voltak kilátások. Viszont az apuka miatt teljesen lehetetlen helyzetben éreztem magam. Hiába nem akarta azt mondta, hogy lemondó nyilatkozatot se hajlandó aláírni, így sose éreztem volna magam biztonságban. Nem tűnt volna el az életünkből, de nem azért hogy segítsen nekünk vagy mert kellettünk volna neki..

2022. aug. 6. 07:30
 6/51 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz már van időpontom jövőhétre.. Már előre kértem, mert tudtam, hogy szükségem lesz rá.
2022. aug. 6. 07:31
 7/51 anonim ***** válasza:
68%
3as vagyok, miért pontoztatok le? Semmi bántót nem írtam, hanem őszintén leírtam, hogy nekem milyen volt, szánalmas, de komolyan....
2022. aug. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le. És köszönöm hogy megosztottad a tapasztalatod!
2022. aug. 6. 08:06
 9/51 anonim ***** válasza:
42%
Én nagyon megtudlak érteni kérdező, de a helyzethez képest valószínűleg a legjobb döntés ez most sajnos. Ha szeretnél privátban is írhatsz nyugodtan, ha lenne olyan kérdés amit nem mernél kiírni az oldalra sem. Kitartás! ❤
2022. aug. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem gondolj arra, hogy ezzel kvázi a gyerek életét is megmentetted. Ki tudja, milyen betegségekkel született volna, ami az ő életminőségét és a tiédet is lerontotta volna, illetve nem lett volna (biológiai) apja sem a leírásod alapján.

Nem hiszem, hogy buta voltál. Szexelni normális dolog, te felelősséggel tetted, használtál óvszert. Balesetek mindig vannak és lesznek is sajnos vagy nem sajnos.

Sok erőt kívánok Neked!

2022. aug. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!