Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy fájhat ennyire a lelkem...

Hogy fájhat ennyire a lelkem még mindig?? Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
8 hónapja volt abortuszom. Mindenki azt mondta fiatal vagyok (20 éves voltam) csak egy érettségim van, akkor még az Okj-s képzés elején voltam és hogy csináljam azt, éljem ki magam stb.. Engem meg se hallgattak mindenki csak az abortuszra beszélt rá. Egyedül kellett volna felnevelnem de anyagilag minden meglett volna az apja felől, ez is bonyodalom volt az egész történetben. Na hát hiába mondták hogy bulizzak,éljek ,tanuljak, hiába bulizok ha nekem nem ez kell hanem a gyerekem kellett volna, egy fokkal se vagyok boldogabb,csak a szüleim és ismerőseim akik egytől egyig az abortuszt támogatták. Nem azt mondom,hogy részben nincs igazuk mert biztos kegyetlen nehéz lett volna de úgy érzem nem bírom már ezt. Amióta felkeltem az altatásból egyszerűen nem múlik a fájdalom semmitől és minden egyes nap eszembe jut,megsiratom, nem bírom elengedni egyszerűen úgy érzem kell nekem a gyerek. Ha tudtam volna, hogy ez lelkileg ezzel jár biztos hogy nem tettem volna meg. Már azon is gondolkoztam inkább lennék terhes mégegyszer most de semmi pénzért nem vetetném el hátha könnyebb lenne, nem tudom. Talán azzal még rosszabb döntést csinálnék de már nem befolyasolhatna senki
2022. aug. 31. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Miért másokat hibáztatsz?

Csak és kizárólag a te döntésed volt, a saját lábadon sétáltál be a kórházba.

Úgy beszélsz, mintha mindenki hibás lenne, csak te nem. Ilyen gyerekes gondolkodással nem is való neked gyerek, már bocs.

2022. aug. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

"Engem meg se hallgattak mindenki csak az abortuszra beszélt rá."


😂😂😂


"Na hát hiába mondták hogy bulizzak,éljek ,tanuljak, hiába bulizok ha nekem nem ez kell hanem a gyerekem kellett volna, egy fokkal se vagyok boldogabb,csak a szüleim és ismerőseim akik egytől egyig az abortuszt támogatták."


😂😂😂


Igazuk van. Neked még barbizni kell, nem gyereket nevelni.

2022. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Ne figyelj az első kettőre, rosszindulatúak, és nem fogják fel hogy volt már ember öngyilkos ilyesmi miatt, miután még a neten is beléjük rúgtak. Ugyebár.


Sajnos azt a babát már nem tudod visszahozni, és rossz ötlet lenne teherbe esni csak hogy pótold, úgyse segítene.

Én a helyedben felkeresnék egy szakember aki segít feldolgozni, és segít meggyászolni a terhességed.

2022. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Igen a saját lábán ment be, de fogalmatok sincs róla, milyen érzés, mikor mindenki ellene beszél, kegyetlenül rossz...3assal értek egyet, nyugodtan pontozzatok le engem is ...
2022. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Úgylátom az első 9 ember szerint normális valakibe belerúgni, aki szenved. 0 empátia van itt az emberekben. Szerintem ez az oldal megérett nálam a törlésre. Visszlát.
2022. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Engem is megpróbáltak lebeszélni, mégis megtartottam.

Egyedül az anya dönt.

2022. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Keress fel egy lélekgyógyászt. Segít feldolgozni és tanulni belőle. Nem egy "másik gyerekkel" kell ezt gyógyítani.
2022. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
6, egyetlen ember sem áll melletted? Jó munkád volt vagy anya otthonba szenvedsz ? Van akinek utóbbi jutna és még a saját szülő sem áll mellette egyáltalán
2022. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Első lépésként vállald fel ömmagad előtt: te döntöttél így, nem hibáztathatsz a te döntésedért másokat. Attól nem lesz könnyebb, ha ebbe a hazugságba menekülsz.

Felnőtt ember vagy/voltál. De ha kiskorú lettél volna, sem kényszeríthetett volna senki abortuszra. Most sem kényszerítettek. Hagytad magad befolyásolni? Lehet. De a döntés attól még a tiéd. Valószínűleg te is ezt érezted helyes döntésnek, de mégis másokra tolnád a felelősséget.


Kérj mihamarabb segítséget pszichológustól.

2022. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Bakker, mindenképpen menj el egy pszichológushoz. Hozzád hasonló helyzetben lévőktől kérj tanácsot, hogy nehogy valami hülyéhez kerülj. Semmiképp sem az a megoldás, hogy most gyorsan szülsz egy másikat!!
2022. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!