Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi változott az új törvény miatt?

Mi változott az új törvény miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jártas a témában, ezért kérdezem. Eddig nem úgy volt, hogy csak elő magzatot lehetet abortálni? Tehát ha tudtad, hogy nem tartod meg a tényleges műtétet csak utána végezték el, hogy dobogott már a szíve? Vagy nagy hülyeséget mondok? Ill. ha valaki idejében elkezdte intézni kb. egyből amint kiderült a terhesség 4-5 hetesen, mire a műtétig eljutott már nagy valószínűséggel mindenképpen volt már szivhang.

Most kötelező meghallgatni, értem. De mi változott?eddig is dobogott a szíve.

Mindenhonnan ez folyik, de tényleg nem értem. Köszönöm


2022. szept. 15. 06:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy eddig nem kötelezték rá az anyát, hogy meghallgassa

Most meg addig nem veszik el a babát, míg nincs az orvos által kiállított papír, hogy MEGHALLGATTA A MAGZAT SZÍVHANGJÁT

Most gondolj bele

Egy lányt megerőszakol mittudomén az egyik rokona, gyerek lesz belőle

A helyében, te megtudnád hallgatni annak a gyereknek a szívhangját úgy, hogy nem vág taccsra lelkileg?

2022. szept. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%

1es, ha megerőszakolták, akkor elmegy esemény utániért és nem lesz gyerek. Nekem ez volt az első.


Nekem mindegy ki mit csinál, de mindig ezzel a megerőszakolt példával jönni..ha tesz feljelentést akkor hivatalból esemény utáni, ha nem, akkor is tud szerezni. Nehéz igen, de muszáj.

2022. szept. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

2… nagyon jó, hogy az éles helyzetekben te megfelelően tudsz reagálni, de a legtöbben beblokkolnak..


Egyébként sok más esetben is összejöhet egy gyerek, amikor nem tervezik.

Hibás védekezés, vagy egyszeri felelőtlenségből, tudatlanságból.


Ami nekem a legnagyobb döbbenet, hoogy a településünkön van, aki ek nemhogy gumira, betétre/ tamponra sincs pénze, “apjukak” meg hiába mondaná h. nincs kufirc…De hozzáteszem, hogy nem náluk van sok ab.


Csak nem az abortuszt kellene nehezíteni, hanem mondjjk a fogamzásgátlást könnyíteni, vagy a betét, tampon árát támogatnj..



Ez viszont nem is lényeg mi az oka a későbbiek szempontjából szerintem.



Essig nem kellett meghallgatni, csak azorvosnak igazolni, hogy élő a magzat, mert ha nem, akkor miss ab.-nak számít..


Most azt kell igazolnia, hogy meghallgatta a páciens.


Szerintem.majd mindegyik kiállít egy papírt, hogy hallotta..


Remélem, nekem úgy kellett szólni meg magánban is, hogy lehetne- e hallani is, nem csak látni szeretném most meg kötelező, annak is, aki nem akarja…

2022. szept. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
2-es, mert a 10-12-14-16 éves kislány, ha megerőszakolták/megerőszakolják (akár rendszeresen) családon belül, el is megy feljelenteni.
2022. szept. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Semmi nem változott. Most se kötelezik a szivhang hallgatasra. A törvény konkrétan azt írja, " „a magzati életfunkciók működésére utaló tényezőt” egyértelműen azonosítható módon bemutatta." Ehhez nem kell a szivhangot meghallgatni, elég rapillantani a monitorra. Aki látott már korai uh-t, az tudja, hogy egy pulzáló maszat az egész. A szivhang is csak kb zorej, annak jelentenek ezek csak valamit, aki tervezetten lesz terhes és várja q gyereket.
2022. szept. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

#2 Nem mindenki viselkedik úgy egy megerőszakolásnál, mint te gondolod. Egyik barátnőmet megerőszakolta az unokatestvére, amikor 14 éves volt. Ha nem mondja el nekem és nem rángatom el orvoshoz, akkor ő is terhes lehetett volna. Így megoldottuk eseményutánival.

Emellett pedig a legjobb barátnőm példáját is el tudom mondani. Gumival védekeztek. Kiszakadt a gumi, elment eseményutániért, amit be is szedett. Utána pedig késett, pozitív lett a teszt. Tudod miért? Az eseményutáni a peteérést akadályozza meg. Ezáltal pedig ha megtörtént a peteérés, akkor nem használ. Ő ekkor volt 16 éves. Nem volt sajnos más lehetősége, mivel csak az apja élt már. Ő pedig nem tudott volna neki abban segíteni 12 órázás mellett, hogy visszamehessen tanulni. Ha lett volna segítsége, akkor sose vetette volna el. Azóta már anyuka. Még mindig eszébe jut a kis angyal a mai napig.

Nekem is sajnos volt már terhességmegszakítás. Hidd el, hogy nem jó érzés egy tervezett terhességnél sem. Sziámi ikrek voltak.

2022. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%

"Az eseményutáni a peteérést akadályozza meg. "


Szerintem nézz utána a témának! Ugyanis a fogamzásgátló az, ami a peteérést akadályozza, az esemény utáni nem így müködik!

2022. szept. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
#7 A ciklus első felében a peteérést akadályozza meg (ez a hatásosabb). A második felében pedig a méhnyálkahártya vastagszik meg tőle, de ez nem mindig sikerül sajnos.
2022. szept. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

5-ra:

Amit az UH-ról írtál, saját tapasztalatból teljes mértékben alátámasztom. Nyilván, aki várja a gyereket és kikupálódott a témában, az többet lát, de aki csak hirtelen-váratlan belecsöppen a helyzetbe, annak csak szürke homály az egész.


Vagyis ismét egy gumicsont lett bedobva a magyar politikai életbe, hogy ne azzal foglalkozzunk, hogy a hétszeresére emelt gázárat hogyan fizetjük ki, hogy a gyerekek iskolájában hány fok lesz télen, hogy ha a paksi atomerőmű 12 Ft/kWh áron megtermel több áramot, mint a lakossági fogyasztás, akkor miért a világpiaci áram árához igazodik a lakossági áram díja stb. stb.

2022. szept. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
Most sem kötelezik, a szövegezés direkt úgy lett megcsinálva. Az fog változni ettől, hogy melyik orvos hogyan értelmezi. Lehet, hogy több olyan orvos lesz, aki meg fogja az anyával hallgattatni.
2022. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!