Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha a non-invazív genetikai...

Ha a non-invazív genetikai teszten (Prena, stb.) beigazolódik a Down vagy más súlyos betegség, akkor utána mik a következő lépések a minél hamarabbi terhességmegszakításhoz?

Figyelt kérdés
9-10 hét körül szeretnék tesztet csináltatni.
2022. szept. 18. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai uh, hasba szúros vizsgálat és ha azok os pozik akkor abortusz
2022. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Genetikai uh szerintem nem kell ha csinálnak chorion vételt mert ott a kromoszóma vizsgálat alapjáb egyértelműen látszik igen vagy nem.
2022. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha 12. Hét előtt kiderül normál abortusz, ha utána amniot vagy cvs-t kell csináltatni és úgy lehet megszakítani a terhességet. A nipt teszteknél a fals pozitív gyakoribb, így én mindenképp tovább mennék, de ez egyéni döntés. Kívánom, hogy negatív eredményt kapjatok!
2022. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az abortusz folyamata érdekelne, mert tartok tőle, nem csak annyi lesz, hogy felhívom a kórházat, hogy kérek egy időpontot az abortuszra.
2022. szept. 18. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
12.héten lett mega rossz eredmény, kövhét kedden meg volt a hasbaszuri, azon a h~ten pénteken igazolódott, hétfőn meg volt a műtét 14.hétben
2022. szept. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elrettentő történetet a privátot írónak, bár nem igazán értem mi volt a célja vele, biztosan valami jó szándék. Pont azért csinálok egy több százezres vizsgálatot, hogy biztos lehessek benne, hogy mi a helyzet a babával. Utána még a genetikai ultrahang és az amniocentézis is meg fogja erősíteni a diagnózist, mielőtt elvetetném, nem lehet szó elcserélt leletekről. Időben leszek, tehát nem szülés lesz, hanem terhességmegszakítás altatásban, ezzel is kár riogatni. Egyébként szültem már "normál" úton, kaptam gerincbe is érzéstelenítőt (sőt bénázás miatt háromszor is megszúrtak), volt művi befejezésem is, sőt ilyen-olyan egyéb műtétjeim is már, nem vagyok mai csirke, tehát ezekkel a körülményekkel se kell riogatni, nem ijedek meg a szövetektől, vértől, injekcióktól.
2022. szept. 26. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!