Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Mit tegyek? Abortusz előtt állok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


30 éves vagyok, van egy 4 éves kisfiam. Három hónapos korától egyedül neveltem és mellette gyeden egy elég komoly szakmát le tudtam tenni, online.

Esélyt adtunk újra egymásnak az édesapjával, aki megkérte a kezemet.

Feltételezhető,hogy újra terhes vagyok,azonban ő nem szeretné a babát. Voltam nőgyógyásznál, aki nem látott magzatot a vizsgálat során,kb. 2 hete foganhatott, így ez nem csoda, azonban minden más jel arra utal, hogy babát várok.

A probléma fő oka, hogy a párom nem szeretne gyereket, az ő elmondàsa szerint az, hogy nem lenne energiája 2 gyerekre... A kapcsolatunk sem áll még erős lábakon ehhez, hiszen 4-5 hónapja találtunk újra egymásra, valamint nekem nem járna a csed az első fél évben, jelenleg nincsen munkaviszonyom és azt érzem, hogy versenyt futok az idővel.

Azt gondolom, hogy nálam nagyobb abortusz-ellenes nincs a világon.

Lehetőségeim szerint egy igazi család áll mögöttem, nincs okom elvetetni a babát, de az első gyermekemnél veszélyeztetett voltam a szívem miatt.

Én azonban még mindig azt érzem, hogy képes lennék arra, hogy kihordjam és felneveljem amàsodik gyerekemet is, egy olyan hátországgal, ami mögöttem van (édesanyám, aki egyértelműen hajlik afelé, hogy befogadjon minket).

A problémát az első fél év gondolata okozza, de azt gondolom, hogy képes vagyok pénzt gyűjteni ez idő alatt, mindegy szinte, hogy hogyan, de jelenleg nincs munkám. Félek egy kicsit, mert nem tudom, hogy mi várna ha 2 gyerekkel lennék szinte egyedül (a gyerekek apja nélkül, de èdesanyàmmal, akitől nyílván nem várhatom el, hogy a másik szülő legyen..) és egyáltalán sikerülne e az a terv, hogy elég pénzt gyűjtsek.

Becsapva èrzem magam a párom miatt és azt, hogy anyagi biztonságban (amihez èn is igyekszem a jövőben is hozzàtenni!) a legnagyobb hiba egy életről lemondani, amihez nekem semmiféle jogom nincs. Viszont ő az abortusz mellett van, ezáltal is felmerül a kérdés: mi van még a kapcsolatunkban azután, ha ezt meglépem?

Sokkal fontosabb a kicsi számomra és nem tudnék azzal a gondolattal együtt élni, hogy lemondtam a saját gyerekemről. De szégyellem is magam, amiért segítségre szorulok ès így én bizonyos ideig nem biztos, h fogom e egyáltalán a minimumot hozni, amit mind a 2 gyerekem megérdemel egy normális anyától. Amit az államtól kapok és amit nekem sikerülne összeszednem a terhesség alatt, az fedezné a 2 gyermekem ellátását. De az utóbbi, h sikerül e, feltètelezès.

Tanácsot szeretnék kèrni, hogy ebben a helyzetben ti mit csinálnátok!

Tisztában vagyok a helyzet súlyosságával, sőt, mondhatom azt, hogy ha az abortusz mellett döntök, én vagyok az, aki bizony köp egyet felfelé és nem áll arrébb...

De nagy felelősség, anyagilag is egy gyermek, nem hogy 2..



2022. szept. 29. 12:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
34%
Anyukám is nehéz helyzetben volt. Én 2 éves voltam, amikor mamához mentünk lakni, az öcsém oda született. Ne vetesd el emiatt. Nagyon bánni fogod. ☹️
2022. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem tanácsot nem nagyon tud neked adni idegen, max saját tapasztalatát megosztani. Én úgy gondolom, hogy ha a gyermekvállalásban nem tud valaki a párjával megegyezni, az "válóok", ez egy olyan fontos, nehéz és mindenre kiható téma, hogy az a fél, aki "veszít" az szinte biztos hogy egész életében bánni fogja hogy másnak akart megfelelni.

Amit én a környezetemben láttam, hogy csak anyagi biztonság miatt nem éri meg együtt maradni, illetve akár gyerekekkel is rátalálhatsz még az igazi párodra.

2022. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
79%

Én bizony elvetetném. Egyértelmű, hogy apukára nem támaszkodhatsz, sőt szerintem nem is maradna. 30 évesen egy gyerekkel hazacuccolnál anyádhoz és még egyet odaszülnél a nyakára. Az elég komoly szakmáddal így is munkanélküli vagy… szerinted hol kapkodnak a munkaerőpiacon kismamák után? Anyáddal fogod eltartatni magatokat?

Értem én, hogy szerinted fel tudod nevelni mindkettőt, de hogyan? Se apuka, se saját lakhely, se anyagi háttér… ha ezt szánod nekik, akkor hajrá, de ne várj tőlük köszönetet amikor felnőnek.

2022. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
73%

"jelenleg nincsen munkaviszonyom"


Akkor jelenleg ki tart el a kisfiaddal együtt?

Amúgy nagyon megalapozott lehet az a lánykérés, ami után arra akar rávenni az apa, hogy vetesd el a gyereket. Hát én az arcába vágnám az eljegyzési gyűrűt!


Egyébként pedig, ha megtartod, akkor gyerektartást kapnod kell tőle (mint ahogy fölteszem az első gyereked után is kapsz).


Én úgy látom, nagyon nagy törést jelentene neked, ha elvetetnéd. Az anyagiakkal egyenesbe lehet jönni, de ha az abortuszt utólag megbánod, sosem tudod visszacsinálni.

2022. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddig válaszokat!

Picit félreértettél,kedves utolsó, vagy ē nem voltam konkrét.

Tehát 2 helyzet áll fenn: elvetetem, de akkor a kapcsolatomnak sincs semmi èrtelme, azt gondolom, sőt jobb ha hùzom is a cipőmet.

Másik pedig, h megtartom és nélküle megteszek minden tőlem telhetőt. Olyan opció nincs,hogy meg is tartom és maradok is. Hiszen a babát az apja nem akarja.

2022. szept. 29. 12:43
 6/90 A kérdező kommentje:
Az utòbbit a 2-esnek ìrtam!
2022. szept. 29. 12:45
 7/90 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Nagyon köszönöm neked is a választ!

3 hete mondtam fel, a megtakarításaimból teszek a közösbe. Az eljegyzési gyűrűt ugyan belevágtam az arcàba egy jó nagy pofon kíséretében, de visszavettem, kelleni fog a kicsire (ezt mondtam neki).

2022. szept. 29. 12:47
 8/90 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem tartsd meg. Ahogy írtam, anyukám is nehezen kezdte. 2 gyerekkel egyedül volt, segítségre szorult. Látástól vakulásig dolgozott de meg lett a gyümölcse. 15 éve boldog házasságban él, gyönyörű, korszerű családi házat teremtettek nekünk, nyaralásokkal, boldogsággal,mert anya erős maradt.
2022. szept. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
83%

A kapcsolatokban eddig se volt semmi és ezután se lesz. Azért adott újabb esélyt a dolognak, mert nem talált más bejárónőt, így jó leszel te is. Az első gyerek se kellett neki, a második se. Vicces ez az eljegyzés. Addig gondolta komolyan, amíg úgy mennek a dolgok, ahogy neki tetszik.

Amúgy miért nem védekezett?

Ezt a kérdést mondjuk neked is feltehetném. Én a pasit kukáznám, a gyerek maradna, ha már ilyen hülye voltam. Te meg azt csinálsz, amit akarsz.

2022. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as! Köszi neked is!

Először is, az első gyermekemnél megoldottam, úgy, h egy szakmára is tudtam spórolni, ehhez azonban nem vettem el a kicsitől, számomra járt lemondásokkal.

Nyílván a szeretetből nem lehet megélni..

Viszont azt gondolom, hogy az is megoldható lenne, hogy heti egy alkalommal alkalmi munkát vállaljak. Rengeteg minden jár a fejemben és nem tudom mégse hogy hogyan döntsek..

2022. szept. 29. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!