Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után mennyire nehéz...

Abortusz után mennyire nehéz az ismerkedés férfiakkal?

Figyelt kérdés
Teherbe estem rézgyöngy mellett, a pasim épphogy valamennyit segít a procedúrát végigvinni, de el fogjuk egymást hagyni a műtét után, ami pár nap múlva lesz. Elképesztő szègyen, düh megbánás és szomorúság van bennem, és rettegek, hogy ismerkedésnél mit fog szólni ehhez az esetleges új kiszemeltem? Én ezt egy szégyennek tartom. Főleg úgy, hogy mindig védekeztem... Megtartani sajnos egyáltalán nincs módom, csóró is vagyok, meg nem is akarok gyereket. Hogy lehet egyáltalán feldolgozni ezt, teljesen kivagyok?

2023. jún. 14. 08:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt aztán senki sem róhatja fel neked. Nem felelőtlenül szexeltél orrba-szájba, nem megszakítással "védekeztél", nem sorozatosan elfelejtetted bevenni a tablettát vagy nem az van, hogy nem olvastad el a használati utasítását. Sajnos mindennek megvan a hibaszázaléka, amibe pont te futottál bele. Feldolgozáshoz pedig nyugodtan kérd pszichológus segítségét. Nem szégyen! Vannak segítőcsoportok is, ha úgy érzed, az segítene, akkor ilyeneket is felkereshetsz.


Az ismerkedést pedig nem ezzel fogod kezdeni, nem fogja senki a homlokodra tetoválni, hogy így jártál. Eleve, ha nem is akarsz gyereket, akkor kevésbé valószínű, hogy olyannal fogsz összefutni, aki ezt elítéli. Aki pedig úgy is elítél, hogy tudja a körülményeket, hidd el, hogy nem érdemel meg téged.

2023. jún. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem semmi köze hozzá egy új kapcsolatos pasinak.


Ha pedig arra érdemes az egész, akkor egy hullamhosszon lesztek és simán elmondod. Amíg erre képtelen leszel vagy nem tudod elképzelni, hogy valaha elmondod, addig azzal a pasival nem érdemes kezdeni..


Sajnàlom ami történt

2023. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez magánügy, és ha nem tudja elfogadni az esetleges jelölt, hogy ilyen döntést hoztál a saját életedről, akkor valószínűleg amúgy sem érdemes folytatni vele.
2023. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Nővéremnek is volt abortusza. Csak annak a 2 barátjának mondta el, akikkel az eljegyzés közelében állt. (Az egyikkel szakítottak, de nem emiatt természetesen, a másikkal pedig egy éve házasok és várják a közös babájukat.)
2023. jún. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
2%

Még egy kis kiegészítés neked a kutakodáshoz:


Három féle vetélés van: élő magzat (az olyan mint ha megszülnéd az életképtelen embriót, végig él az egész vetélési folyamat alatt, magyarul dobog a szíve, dobog a szíve a magzatnak UH-on lehet látni-láttam ilyet én is vagy méhen belül elhalt (ezt hívják missed AB-nek).

A harmadik pedig, a méhlepénylevállás-de az a 12.hét után.

2023. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan annyira nehéz, mint a pasinak aki abortálta a megfogant embrióját.

Gondolom a pasi, aki ugyanúgy benne van a terhesség megszakításban és ugyanolyan felelős is érte, ő nem aggódik azon, hogyan mondja el a kövi barátnőjének, hogy volt egy embrió, akit abortáltak egyszer.


Nem mondanám szégyennek.

Vagyis akkor én is szégyen vagyok, mert 24 évesen nem akartam gyereket (meg a szülők sem, akik nem akartak támogatni, én meg nem akartam anyaotthonba menni)


Ha lesz egy komoly pasid, akivel tényleg úgy néz ki, hogy együtt maradtok, majd elmondod.

Nem kell minden kórházi előzményedet kibeszélned, meg minden hüvelygombát bevallanod egy új sracnak.

2023. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Most olvasom csak mi hülyeségeket írt az #5-ös.

Végig segítik?

Ne röhögtess.

Legalább ne hazudj légyszives még jóhiszeműségből se.

Ha megszüli a gyereket, senki le se fogja sz.rni már bocs.

Meg egy gyereket akkor is k.rva nehéz felnevelni ha 2en vagytok rá és van segítséged, gondolj bele ha egyedül van és nem is akar gyereket.

Én akartam és még így is szenvedek másfél éve, kb bele akarok dögleni fizikailag és mentálisan is.

Ez nem játék, itt életekről van szó, nem szavad bíztatgatni senkit egy gyerek megtartására, mert súlyos következményei lesznek.

2023. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
1%

7 "Pontosan annyira nehéz, mint a pasinak"


A fazonnak nem nehéz-viszont a következményeit nem ússza meg (csak azt hiszi, hogy megtudja úszni, de nem ússza meg. Az ilyen emberek csodálkoznak, hogy miért válnak, miért depressziósak és még sorolhatnám férfiak esetében, hogy milyen a következménye-az életükben. Nem közvetlenül abortuszkor, hanem jó pár évvel, évtizeddel később. An társadalom őket sosem ítéli el. Mindig a nőé a bűnbakszerep, amiért még az utódaik is fizetnek az életükben érte.

2023. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
9%
8 Totál félre értesz. Manapság már (régen nem volt ilyen) kimondott szervezetek, alapitványok vannak, akik segítenek a terhes, egyedülálló anyáknak, és végig kisérik az örökbefogadást. És olyan családokhoz kerül a gyerek, akik sajátjukként szeretik.
2023. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
8%

11+ Az ilyen alapítványoknál ha szükséges otthont biztosítanak a nőnek a terhessége alatt, anyagilag és eü-ileg segítik őket,a babának mindent biztosítanak születésekor ha kéri az adott nő. A munkahelyen meg fizetetlen szabadságra is tud menni addig..


És orvosi+pszichiáteri támogatást is kap-ha szükséges.

2023. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!