Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ovulációkor tényleg nem hat...

Ovulációkor tényleg nem hat az esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve. Tegnap kiszakadt az óvszer. Bár csak oldalt és úgy láttam szinte minden az óvszerben maradt, szóval valószínűleg elég kevés sperma kerülhetett belém, de attól még van esély sajnos a terhességre. 12 órán belül bevettem egy escapelle tablettát. Ugyanakkor azt olvastam, hogy ovulációkor már nem tud segíteni ez se. Pont az ovuláció közepén voltunk együtt :(

2023. júl. 9. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem ciklus végén sem
2023. júl. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Az a dolga, hogy hasson. Én is a legkritikusabb napjaim alatt vettem be évekkel ezelőtt, nem volt semmi gond.
2023. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

2-es!

Nem tudhatod, hogy hatott a gyógyszer, vagy anélkül sem estél volna teherbe (tökéletes időzítéssel és körülmények között is kb. 20% az esély...).


Amennyiben a gyógyszer működési elve az, hogy a peteérést gátolja, és így akadályozza meg a terhességet, akkor valóban van esély rá, hogy ovu után már nem segít, de azt is olvastam már, hogy azért az akkora hormonbomba, hogy terhesség legyen a talpán, ami azt túléli...

Tehát figyelembe véve, hogy nem tudod eleve, hogy tényleg akkor volt-e ovud (mivel nem tervezel terhességet, gondolom max. naptár alapján saccoltad, nem lh-teszt meg hőmérő), továbbá, hogy ideális esetben is nagy szerencse kell a megtermékenyüléshez, és végül azt is, hogy még az sem biztos, hogy került beléd spermium... szóval én nem aggódnék :)

2023. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A beágyazódást is akadályozza. Nyilván az a jobb, ha sikerül a peteérést gátolni.
2023. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A beágyazódást is gátolja, nem csak a peteérést, szóval igen, hat.


Akinek nem, ott nagy valószínűséggel egyéb hormonális problémák vannak.

2023. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5, az Escapelle nevű átnevezett Postinornak a gyári tájékoztatás szerint is csak 85% a hatékonysága, benne van a leírásában is. Nem is értem, miért nem az Ellaone nevű ("120 órás") tablettát poreferálják a hölgyek, annak 98% körüli a hatékonysága...

[link]

(jó, valamivel drágább, de szerintem bőven megéri a hosszabb időkorlát, és a jobb hatékonyság)

2023. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nőként nem értesz hozzá, elrohansz a nőgyógyászhoz, az m eg felír valamit.
2023. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett kedves kerdezo megjott vegulis?
2023. nov. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!