Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » "Apukaként" hogyan lehet egy...

"Apukaként" hogyan lehet egy ilyet feldolgozni?

Figyelt kérdés

16 hetes volt a kisfiam, amikor kiderült, hogy alkalmatlan az önalló életre, ha meg is születne max pár év szenvedés várna rá. Így nyílván amellett döntöttünk, hogy megszakítjuk a terhességet, már meg is törtent a beavatkozás. Már el is temettük..


Hogyan lehet ezt kezelni? Nagyon megvisel az egész, már dolgozni se tudok. Olyan értelmetvesztett lett minden


dec. 8. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Apukaként is nehéz.

Abba gondolj bele, jobb ez neki így, mintsem pár évet élni kínlódással.

dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz ügy.

Pszichológus segíthet.

Gondolj arra, hogy neki így volt a legjobb, mert nem szenvedett.

Próbálkozzatok újabb kisbabával, ha sikerül és nála minden rendben lesz, az biztos helyrebillent titeket is.

dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem a kisbabátokért :( Angyalkák óvják őt odafenn!


Nincs bevállt módszer a gyász feldolgozására, sem csodaszer, és semmilyen varázslat nem teszi könnyebbé.


Beszéljetek róla a családtagokkal, vagy egymás között.

Nekem még nagyon embrionális korban ment el az első... nekem az segített, hogy írtam hozzá egy levelet, készítettem egy szép rajzot. A levélben leírtam neki (magamnak), hogy hálás vagyok neki, hogy ha csak rövid időre is, de megtapasztalhattam általa a várandosság érzését. Megköszöntem, hogy "kitaposta" az testemben az "ösvényt" a következő kisbabának.

Kértem, hogy a következő várandósságomat óvja, védje odafentről.

Megírtam neki, hogy jó "döntés" volt, hogy mégsem jött a világra, mert valószínűleg olyan rendellenessége lehetett, ami által nem lett volna sem boldog gyerekkora, sem boldog élete.


A férjem is elolvasta, sírtunk egyet mindketten, majd amikor a családban valaki rákérdezett szívesen válaszoltunk a kérdéseikre.


De én ilyen szentimentális vagyok, nekem ez a levélírás dolog vált be, mint gyászfeldolgozás.

Keress te is valami módszert ami könnyebbé teszi a lelked.


Leginkább legyetek szoros támaszai egymásnak a feleségeddel!

dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyanolyan gyász, mint bármelyik másik, vagy még rosszabb, hiszen esélye sem volt.

Részvétem, kérdező!

Először is, ne siettessetek semmit. Se a gyász folyamatát, se az újabb terhességet. Mindennek idő kell, haladjatok a saját tempótokban. Kapaszkodjatok egymásba és ha kell, kérjetek külső szakembertől segítséget.

Semmi nem veszítette az értelmét, a gyereketek érdekében hoznotok kellett egy nehéz döntést, szülőként ez volt a legjobb amit tehettetek. Szeretetből tettétek.

Minden jót kívánok nektek!

dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
16 hetes magzatot nem adnak ki, hogy eltemethessék a szülők...
dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

5-ös, legalább ne beszélj hülyeségeket... az négy hónapos lenne, és igen, kiadják, HA a szülő kéri, csak általában nem szokták kérni.


Kérdező: mindenki gyászfeldolgozása más. Legyetek egymás mellett, ossztáok meg az érzéseiteket, ne zárkózzatok be mert annál rosszabb nincs.

Minkettőtök vesztesége, együtt birkózzatok meg vele, akkor is, ha borzasztóan fáj.

Szükségetek van egymásra.

dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Mi volt a baja szegény picinek?
dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!