Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Kétpetéjű ikrek esetén lehet...

Irdatlan Infláció kérdése:

Kétpetéjű ikrek esetén lehet az egyiket abortálni úgy, hogy a másiknak ne essen baja?

Figyelt kérdés
Egy filmet nézek

márc. 4. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Lehet.
márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit nézel?
márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, de nem szokták. Hármas-vagy többesikreknél létező dolog a redukció, amikor az van, amit kérdezel, hogy egy babát elvesznek, hogy jobb eséllyel induljon a többi.
márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik szelektív abortusz. Többes ikerterhességnél fel szokták ajánlani. Kettesnél nem tudom, hogy van-e rá lehetőség Magyarországon. De azt senki nem tudja garantálni, hogy a másiknak nem esik baja, kockázat mindig van.
márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Egyes esetekben azért vállalják ezt a módszert, mert pl az egyik ikernek komoly rendellenessége van vagy esetleg elhalt.
márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
A húgom esetében ez volt, csak termeszetes úton. A másik embrió levált és "elvetélt", a húgom meg maradt.
márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Redukciónak hívják. Van rá lehetőség, de 10% esélye van a vetélésnek. Már harmas terhesség esetén sem javasolják amennyiben egyik magzatnál sincs látható fejlődési rendellenesség.
márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, igen a filmben is redukció néven emlegették.


Egyébként az Álpozitív c. Filmet néztem HBO MAXon. Nagyon fura, elég bizarr és groteszk, nekem összességében nem tetszett. Illetve azoknak főként nem ajánlom akiket régebben megviselt egy vetélés vagy abortusz.

márc. 4. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!