Ha arra gyanakszom, hogy terhes vagyok, mi az a pont amikor már elmehetek nőgyógyászhoz vele?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a tünetekre.Mert kicsit megijjedtem de még a kimaradt menstruációnál sem tartok

márc. 16. 17:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Először teszt, aztán 6-7. hét, amennyiben pozitív. De ha vannak tüneteid, amiket a terhesség okoz, akkor a teszt már pozitív kell, hogy legyen.
márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Majd ha az utolsó menstruációd első napja óta eltelt 7 hét.


Tünetem nekem pl egyáltalán nem volt

márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tesztet csináltam, mivel megijjedtem persze nem igy nem reggel csináltam de reggel is fogok.Fáj a derekam, hányingerem van és nem is vagyok valami jól.
márc. 16. 17:59
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha negatív a teszt nem vagy terhes és a rosszul létek sem attól vannak.
márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
én is "megijjedtem". Ember! Megijedtem.
márc. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Abortuszra csak élő terhesség megállapítása után mehetsz. Az a hetedik hét környéke. Az elmaradt menstruáció után 2-3 héttel. Neked még a menzeszed sem késik. Nem terhesség miatt vagy rosszul. Az csak később jön, 5-6 hetesen
márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

"Fáj a derekam, hányingerem van és nem is vagyok valami jól."


Ez nekem is mind meg van, és mégsem vagyok terhes. 🤦‍♀️

márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 babyboom567 ***** válasza:
86%
Tesztelj ha nem jön meg, és menj orvoshoz.Ne várj heteket, ha nem akarod megtartani és abortuszra szeretnél menni.
márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
#8, hiába megy azonnal a teszt után. Csak a szívhang megléte után kezdheti az abortusz intézését.
márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A kimaradt menstruációt mindenképp meg kell várni, egyrészt mert addig a tesztek sem lesznek pontosak, másrészt meg mert orvos sem lát semmit kimaradt menstruáció+2 hét (aka: 6. terhességi hét, utolsó valóban megjelent menstruáció első napja óta eltelt 6 hét) előtt. És ez a legeslegesleghamarabbi, amikor orvoshoz mehetsz vele.

Ha tüneteket érzel, főleg ha még a menstruáció várható időpontja előtt vagy, de a teszt negatív, akkor az 10000%, hogy nem terhesség miatt van. Persze ettől terhes még lehetsz, de nagyon ritka, hogy ennyire hamar tüneteket okozzon egy várandósság, és ha tüneteid is lennének tőle, azt a teszt is kimutatná, mert attól a hcg hormontól lennél rosszul, amit a terhességi teszt mér. Ha negatív a teszt, akkor nincs kimutatható hcg a pisiben, ergo nem attól vagy rosszul, vagyis még nem terhességi tünet. Simán lehet idegesség, fáradtság, random betegség, amitől így érzed magad.

Várd meg a következő esedékes menstruációd időpontját, akkor tesztelj, ha az pozitív, két-három hét múlva érdemes dokihoz menned, mert addig ő sem lát majd semmit.

márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!