Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teherbe estem, mit tehetek?...

Teherbe estem, mit tehetek? Mivel jár az abortusz?

Figyelt kérdés

2023 őszén, még szintén 16 évesen, elvezstettem a szüzességem a jelenlegi barátommal. Számtalanszor szexeltünk, és mindig védekeztünk gumival. 3 hete megkésett a menism 1 hetet, vettem tesztet és pozitív lett. Vártam 6 napot, az új teszt is pozitív lett. Nem értem, hogy történt tényleg mindig védekeztünk, szóval ötletem sincs. A valós probléma számomra mégsem ez. Anyám azt se tudja, hogy már nem vagyok szűz, apámat nem is ismertem soha. Anya bíz bennem, de ha elmondom neki, akkor örökre tönkre megy a kapcsolatunk, a barátom így se beszél velem egy hete. Nekem muszáj vállalni az abortuszt, de lehet anya nem engedi, gyereket meg még nem akarok. A barátom 19 éves, és eléggé összetört.

Szóval kíméljetek meg és adjatok tényleg hasznos tanácsokat, nincs kihez fordulnom, bipoláris kezdek lenni. Akinek volt abortusza milyen volt?



máj. 16. 16:28
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%

"Nekem muszáj vállalni az abortuszt, de lehet anya nem engedi, gyereket meg még nem akarok"


Ha anyad nem engedi, akkor besetalsz a gyamhivatalba és majd ők engedélyezik.


"...bipoláris kezdek lenni"

Nyilván fogalmad nincs róla, mit jelent a szó.

máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Mivel fiatalkorú vagy, kénytelen leszel anyukádat beavatni a dologba, méghozzá minél hamarabb mivel idő elintézni az abortuszt.

Utána el kell menned orvoshoz. A többi teendőt majd ő elmondja, de anyukád nélkül nem tudod elintézni a terhességmegszakítást.

Kitartást kívánok neked!

máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
47%
És nem rakta be egy pillanatra se gumi nélkül? Nem ujjazott meg spermás kézzel?
máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%
Mi az , hogy a párod nem beszél veled? Mekkora gyökér.... Anyukád meg hol él????
máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
63%

"Nekem muszáj vállalni az abortuszt"

Miért muszáj? Te akarod, vagy a pasid? Mert egy ilyen gyökértől jobb megszabadulni mielőbb, terhességtől függetlenül. Vagy ő talán nem volt ott, amikor megfogant?

Ha te nem akarod megtartani, de anyukád nem engedélyezi az abortuszt, akkor a gyámhatósághoz fordulj.De minél előbb beszélj anyukáddal és kezdj intézkedni, mert, ha 3 hete már egy hete késett, akkor most kb.8hetes vagy. Ki fogsz futni az időből, ha csak várod a csodát.

Olyan meg nincs, hogy bipoláris kezdesz lenni😂

máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
96%

Ugyan nem az anyukád vagyok, de két kicsi lányom van, ha hasonló helyzetbe kerülnének, őszintén remélem, hogy én lennék az első, akihez segítségért fordulnak. Lehet, hogy anyukád egy kicsit mérges lesz, de ha amúgy jó a kapcsolatotok, akkor most is melletted fog állni. Na meg nem mellesleg, így is-úgy is be kell avatnod, mert nélküle sajnos nem tudsz abortuszt intézni (az említett gyámhivatali engedélyeztetésen kívül, de akkor is értesítik anyukádat, szóval teljesen eltitkolni előle semmiképpen sem tudod). Na meg, gyanítom ő is jót akar neked, meglepne, ha ellenezné az abortuszt a 16 éves lányánál.

Az abortusz-részhez nem tudok hozzászólni, nem volt benne részem, de arra mindenképp biztatlak, hogy próbáld meg anyukád bizalmát azzal viszonozni, hogy te is megbízol benne és az ő támogatásában. Az persze várható, hogy nem fog örülni neki, de annak gondolom még kevésbé örülne, ha egy rozsdás vállfával próbálnád magadnak megoldani, aztán amiatt kerülnél kórházba. Szóval bátorság.

A fiúdról (aki remélem már ex ezen a ponton) inkább nem is mondok semmit, csak tudd, hogy ez az ő szégyene, nem a tiéd.

máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a bipolárist, a hangulatomra értettem, a barátom pedig már felhívott, összetört de mellettem áll, holnap elmondom anyukámank, fel kell rá készülnöm mentálisan.
máj. 16. 18:17
 8/41 anonim ***** válasza:
94%

Ha mar 3 hete kesik, akkor huzzal bele kicsikem,mert nagyon gyorsan ki fogsz futni az idobol es nem fogod tudni elvetetni.

Anyukaddal beszelj meg ma.

máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió a szó, amit keresel. A bipoláris egészen mást jelent.
máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy akkor most mióta késik? Megjött végül csak később vagy mi van? Mikorra vártad és mikorra lett pozitív a teszt?
máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!