Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Álltál már közel ahhoz, hogy...

Álltál már közel ahhoz, hogy abortuszra menj? Mi tántorított el?

Figyelt kérdés

2012. febr. 13. 14:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A kérdést azért írtam ki, mert nagyon sok elvakult abortuszellenes írását olvasom ezen az oldalon. Jönnek azzal, hogy gyilkosság, meg bűn. Kitételekről írnak, de néhányan még azt is ellenzik, hogy erőszakból született, vagy beteg babát elvetessenek.

Pedig az én esetemből is látszik, hogy nem mindig olyan egyszerű a helyzet. Ezért is vagyok kíváncsi arra, hogy kinél milyen nehézségek merültek fel, amikor kiderült, hogy állapotos.

Nekem pl. nagyon rosszul esett az a vélemény, hogy a saját egészségem árán is meg kell tartanom, mert még úgy is marad esélyem a túlélésre, a babától meg elveszem az esélyt is. Engem ez elszomorít.

2012. febr. 13. 16:56
 12/15 anonim ***** válasza:
En nem alltam meg kozel hozza de minden vasarnap szoktam nezni azt a dokumnetum filmet aminek a cime "orokbeadasi naplo" itt olyan terhes kismamakrol van szo akik kozel alltak az abortuszhoz de vegul meggondoltak magukat es az orokbeadas mellett dontenek. Altalaban nyilt orokbefogadasrol van szo igy a dokumnetum filmbe vegig kovetik a terhesseget a szulest es az atadast majd mutatjak a csaladokat par honapra ra. En mindig sirok a vegen. Olyan is volt, hogy a korhazbol szaladt haza az utolso percben a kismama mert nem tudta megtenni. Latva ezeket a csecsemoket es a boldog csaladokat (megha nem is verszerinti) es azt, hogy kapott egy eselyt az a kis emberke, annyira jo erzes. De latva az anyat is amikor at kell adnia az ujszulott babat, nagyon nehez.
2012. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

hát igen kérdező,én is mindig ezért mondom mennyire előitéletesek és ostobák tudnak lenni az emberek.

Fogalmuk sincs az ilyen elvakult,korlátolt abortuszelleneseknek (azokról bezsélek,akik nem segitenek,csak ugyanazt a dumát nyomatják bármilyen helyzetben is vagy) . Remélem akik támadtak miatta most jó szarul érzik magukat. Ezek az emberek komolyan megérdemelnék,hogy egyetlen egyszer pl egy ilyen nehéz helyzetbe kerüljenek,mikor a saját életed és egy embrióé között kell választani.

Érdekes amúgy,hogy vannak akik bárhogy is utálatoskodnak,fröcsögnek anélkül hogy ismernék az adott személy helyzetét,problémáit,kilátásait,a beteg gyerek elvetetésére áldásukat adják. Az indok az szokott lenni,hogy csak szenvedne,nem lenne teljes élete . Na most én pl beteg gyerekekkel ( szellemi sérültek pl down kórosok) között is dolgoztam,és rettentően boldognak,kiegyensúlyozottnak tűntek,egyáltalán nem szenvedtek.Persze a szülőknek sokkal nhezebb egy iylen gyereknek a legjobbat nyujtani és tisztességesen felnevelni,több idő,több pénz,tele érzelmi hullámvölgyekkel .. nincs azzal semmi baj,ha valaki ezt nem vállalja be ,szive joga hozzá,de az álszenteskedéstől kifordul a gyomrom. Egy másik fórumon egy 13 éves kislányt bíztattak arra,hogy tartsa meg a gyerekét .Hát ez számomra már a no comment kategória. Sokszor itt is,úgy bezsélnek mint egy állattal azzal aki az abortusszal kapcsolatban tesz fel kérdést. Ez persze nem ellenkezik a fenenagy elveikkel ,hogy a földön levőbe még egyet belerugjanak sgeitség,vagy tanács helyett. Mert az nem segitség,hogyha 15* belinkelik az abortuszos videót.

Én amondó vagyok,hogy az abortusz nem "védekezési" eszköz. Teljesen ellenzem.De adódnak ilyen helyzetek,mint pl a tiéd kedves kérdező,nem is kevés amikor a saját élete fontosabb az embernek ,és ez teljesen normális,érthető,emberi viselkedés lett volna ha elveteted .Az a baj,hogy az emberek féligazságokat terjesztenek,manipulálnak ezzel a témakörrel kapcsolatban,de valós sgeitséget ritkán nyújt valaki. (akár lelki,anyagi,bármilyen támogatást).

nagyon örülök,hogy egészségesek vagytok és éljetek is sokáig:)

2012. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen voltam ilyen helyzetben.

Amikor a 4. babával lettem terhes.Ez a terhesség nagyon váratlanul jött.

Mindig nagyon gyerekpárti voltam de most teljesen bepánikoltam,hetekig küszködtem vivódtam magamban,mit tegyek ,volt amikor biztos voltam abban hogy elvetetem.

Anyukám,anyósom ezt is akarták,hogy elvetessem.

Szóval nehéz volt de megtartottam és most annyira örülök hogy Ő van nekünk.18 hónapos kis csibész.

Megértem és együtt érzek azokkal a nőkkel akiknek ez megfordul a fejükben DE az abortusz nem jó megoldás.


4 gyerekes,boldog Anyuka

2012. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
igen az elso gyeekemel de kifutotam az idobol de nem bantam meg 3 eves mar a lanyom es foleg apa nelkul van
2012. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!