Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan tudja megtenni ezt valaki?

Hogyan tudja megtenni ezt valaki?

Figyelt kérdés
Terhes lesz a nő, de elveteti. Abortusz után pár héttel újra teherbe esik, de azt a babát megtartja. Akkor hiába halt meg az első magzat? Nem szívtelenség?

2013. febr. 27. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
De az de ezt álltalában jelnek veszik! Vagy már nincs szíve még egyszer ezt tenni!
2013. febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van olyan is, amikor valaki elveteti a kisbabát és annyira, de annyira megbánja és depis lesz ettől, hogy utána direkt esik teherbe.

Mindenképp szörnyű az abortusz, rossz belegondolni.

Amúgy nem értem a kérdést, ha elvetetné a másodikat is, akkor az már nem lenne szívtelenség? Legalább megtartja, az is jobb.

2013. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem alapból szívtelenség az abortusz.
2013. febr. 27. 17:57
 4/9 anonim ***** válasza:

attól függ miért volt az abortusz! Lehet nem önszántából, hanem mert nem volt élet képes a magzat....

Nem védeni akarom, csak gondolkodni próbálok :) Amúgy az abortuszt ha nincs rá ok csak a felelőtlenség én is elítélem.

2013. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egészséges magzatról beszélek.
2013. febr. 27. 18:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tudok ilyen esetet. Nyilván a szülőknek sem könnyű döntés, de olyan szemszögből is lehet akkor már nézni a dolgokat, hogy ha az első baba megmaradhatott volna, akkor a második baba most nem élne... Akiket én ismerek ott nagyon szeretik a kicsit... Szóval szerintem nem látatlanban nem szabad ítélkezni, örülök, hogy nem volt ilyenben részem.
2013. febr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Lehet az első terhessége nem az férjétől volt és nem akart kockáztatni. .....
2013. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Persze,hogy szívtelenség az abortusz,én is majd belehaltam annyira gyűlölöm magam. DE! vannak olyan indokok,esetleg gondok,amikor nem tarthatjuk meg azt a kisbabát! Pl. beteg lenne,nincs rá pénz,fiatalok,egyedül nevelné,védekeztek,de mégis becsúszott!!


Nézd, én védekeztem azért mert nem tudtam volna bevállalni egy kisbabát. Mégis becsúszott. A párom még nem a férjem,sulba járok,mellette diákmunkázom,még gyedem se lett volna. Nincs lakásunk,most építjük a jövőnket,szültem volna anyósoméknak a 70nm-re egy gyereket. El is küldtek volna. Egy kis fizetésből éltünk volna,sulit abbahagyom,az idáig összegyűjtött pénz ugrik. Amikor elgondolkoztam ezeken a dolgokon,és átfutott az agyamon,hogy megtartom,elmentem a nőgyógyászhoz,hogy lemondjam az abortuszt,aki megvizsgált és elhalt a babám. Ő tudtam,hogy nem akarom.. :( Attól a perctől szerettem őt,amint megfogant és fogom is egész életemben. Nagyon szörnyű érzés. Ezt az abortusz dolgot csak azt tudja mérlegelni és véleményt írni aki már átesett rajta,és muszáj így döntenie. Könnyű azt mondani,hogy "én biztos nem tenném". Szerencsések azok akik olyan körülményekkel rendelkeznek akiknek nem kell ezt a döntést meghozni.

Tudom mindjárt letámadtok,azon is gondolkoztam,hogy örökbe adom,az volt a másik lehetőség.

De tudjátok mit,inkább adtam volna örökbe mint egy abortusz. Nagyon sok házaspár szeretne örökbefogadni egészséges magyar kisbabákat. Én inkább erre buzdítaném az embereket,mint arra,hogy valaki nem akarja azt a gyereket,elmegy a családsegítőbe,a nő rábeszéli,megtartja aztán otthagyja egy konténerbe,mert időközben meggondolja magát!!

2013. febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A baba mindig hiába hal meg az abortuszban. De nem szívtelenség az abortusz. A kétségbeesett nőt kell meglátni mögötte. Senki sem jókedvéből teszi. Sokszor mások nyomására döntenek így a nők. Az abortusz után vannak, akik megbánják tettüket és azzal próbálják meg helyrehozni, hogy gyorsan szülnek egy másikat. Így próbálnak menekülni a fájdalomból, amit az első gyermekük elvesztése okozott.
2013. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!