Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés
Ma megnéztem ezzel kapcsolatban kettő videót és teljesen kiakadtam hogy hányféleképpen lehet megölni a magzatot, milyen brutális módon.

2013. márc. 11. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy hülye, vitát indító kérdés!!! Ne nézegess ilyeneket!
2013. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
sokan kivesézték már ezt a témát!szerintem nem kellene tovább ragozni,mert nagy port kavart...ez kb olyan,mint a terhesség alatti dohányzás...felesleges rajta lovagolni,mert csak úgyis veszekedésbe torkollik!
2013. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nem veszekedni akarok ezen, csak nagyon megdöbbentem ezen hogy miket csinálnak.
2013. márc. 11. 12:25
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem bírja a gyomrod, akkor ne nézegess ilyeneket. Én soha nem nézk ilyesmit, mert nem bírnám végignézni.

A véleményem az abortuszról az, hogy bizonyos esetekben jobb, ha elvetetik a magzatot. Én pénzbírsággal büntetném azt a nőt, aki abortuszra megy (kivétel erőszak, és egészségügyi probléma akár a mama akár a baba részéről, de ezekről van hivatalos papír, rendőrtől dokitól, nekik nem kellne fizetni). De a többi felelőtlent megbírságoltatnám. Máskor 2x meggondolná, és nem lenne tök szokványos a mindennapi több száz abortusz.

2013. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Véleményem röviden: mivel Mo-n nagyon korai terhességeknél végzik, amikor az embrió még nem gondolkozik stb, van hogy ez a legjobb. Gyógyszer mellett is teherbe lehet esni, gumi is elszakadhat, megerőszakolhatnak stb. És ilyenkor a nő (lány) nem tehet róla. Ha valakinek egy volt az életében, szomorú, de ő tudja mit tudott vagy éppen nem tudott volna megadni a babának. Más lapra tartoznak azok akiknek évente 2 van, mert b@sznak felelőtlenül. Nekik szimplán kitépném a méhüket. Ez volt röviden. És szerintem is kár erről vitázni.
2013. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkolo persze...de ha valaki igy dont, senki sem tantorithatja el. Senki nem ismeri a korulmenyeket igy szerintem elitelni is felesleges.
2013. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint soha nem tudnék abortuszra menni. Nem néztem ilyen filmeket, de nem is akarok.

De van amikor inkább az abortusz, mintsem a gyerek tönkre menjen és egy életen át szenvedjen.

2013. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézek ilyen videókat. Én úgy gondolom, hogy van élethelyzet amikor "kisebb" bűn elvenni egy néhány hetes embriót, mint tönkretenni egy már megszületett, új ember életét. Persze létezik örökbe adás is, de tudjuk, hogy ez nem ilyen egyszerű és kivitelezhető minden nem kívánt terhesség esetében.
2013. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A véleményem változó, helyzettől függ. Alapjáraton elítélem, DE vannak helyzetek, mikor az abortusz egy "szükséges rossz".

Engem pl fiatalon megerőszakoltak, eszembe sem jutott megtartani a babát, sem megszülni és örökbe adni, egyetlen járható út az abortusz volt. :(

DE, ha valaki "hobbiból" esik teherbe és úgy megy abortuszra, azt elítélem.

2013. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Mély szomorúsággal olvasom azon hozzászólásokat, melyek az új élet halálra ítélésével rokonszenveznek.


Nem szeretnék mélyreható filozofálásba bocsátkozni, csupán leírom azt, amit TUDOK. Nem sokkal ezelőtt váltam mélyen hívő


emberré, legfőképpen a számtalan közvetett, tudományosan megalapozott bizonyítékok hatására Isten létezését illetően. Mára


már semmi kételyem sincs felőle, hogy Ő létezik, és mérhetetlen szeretettel teremtett meg minket. Isten szemében minden


ember egyelő, az átlagember, a kormányfő, az iszákos hajléktalan, az afrikai bennszülött és a fogantatáskor születő


csodálatos új élet is. Az emberi élet a fogantatás pillanatában kezdődik és ugyanolyan teljes értékű ember, mint bárki más.


Isten szemében az abortusz az egyik legsúlyosabb, legförtelmesebb bűn, a népirtás legális fajtája. Naponta a világban több


mint 126000 legális abortusz történik, nem beszélve a feltételezhetően legalább ugyanennyi illegálisról. Vallásosnak sem


kell lenni, hogy belássuk: minden Igaz ember mélységesen elítéli a gyilkosságot. Az erőszak rettenetes dolog, mégsem hatalmaz fel egy élet kioltására. Egy babáról nem lehet teherként gondolkodni, az egy áldás.


Végül annyit, a Szentháromság;pokol;menny ugyanúgy létezik, függetlenül attól, hogy hiszünk-e bennük, vagy sem.


"A legnagyobb hiba amit elkövethettek, hogy azt feltételezitek, hogy csak a megátalkodott bűnösök vettetnek a pokol tüzébe"

2013. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!