Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egyesek miért úgy büszkélkedne...

Egyesek miért úgy büszkélkednek az abortuszaik számával, mintha az olimpiai aranyérmeikről beszélnének?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem abortusz ellenes (van sajna, amikor nincs más megoldás, mert hiába a védekezés, jön, nincs mód megtartani), és abortusz-párti sem (számomra azért még mindig egyfajta gyilkosság azért). De pont ma fordult elő, hogy az egyik távolabbi szomszéddal beszélgettünk, mert összejött egy kis társaság, és velem kapcsolatosan szóba jött a terhesség, mivel augusztusban jön a babánk. Ő ekkor olyan könnyedén kezdett beszélni arról, hogy már van neki négy gyereke, és idézem "Hűha, kész óvoda lenne itt, ha még mindegyiket meg is tartottuk volna...". Ezek után mindenkinek elment a gusztusa a beszélgetéstől, pláne nekem. Számon volt, hogy rákérdezzek, hogy "B@#*ni tudtok, mint a nyulak, de a védekezés luxus?".

De nem akartam veszekedést provokálni, eleve ez magánügy, másodsorban ezzel a nővel félévente, ha egyszer futok össze, mert ő az utca egyik, én meg a másik végén lakom, szóval csak hallomásból ismerem. (Bár utólag az anyukám megjegyezte, hogy a múltkor ez a nő panaszkodott, hogy idén már a 3. abortuszán van túl.) Engem az nagyon felháborít. Sokan tönkremennek abba anyagilag/érzelmileg/fizikailag, hogy gyerekük legyen, ennek meg jön sorba, ő meg válogat, hogy "ezt megtartom, ezt nem". Miért nem kötteti el magát az ilyen nő? Egy abortusz, ha jól tudom, kb. 15 000 Ft, a művi meddővé tétel 25-30 000 Ft, szóval nekik éves szinten is "megtérülne". Talán szociális alapon kaphatna kedvezményt is. A másik kérdésem az lenne, hogy felétek szokás ezt ilyen módon kezelni? Persze, megértem, nem titkos a dolog (bár szerintem, magánügy, két ember dolga), de azért szinte dicsekedni vele? Vagy csak az értékrendemmel/felfogásommal van a baj?


Köszönöm a válaszaitokat!



2013. jún. 7. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Na és akkor mi van, ha téged felháborít? Nem követ el bűnt, az abortusz legális. Te most terhes vagy, begőzöltél a hormonoktól, azért vagy ilyen. Engem pl. abszolút nem érdekel, mit tesz. Ha minden gyerekét elveteti az se. Nem az én dolgom.
2013. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Mert szívtelen dögök.
2013. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Nagyrészt egyetértek veled, az abortusz néha nem elkerülhetö dolog, de csak végszükségben van jogosultsága, fogamzásgátlás HELYETT nem normális dolog.


Abban is igazad van, hogy alapesetben két emberre tartozik, esetleg néhány hozzátartozónak elmondhatja, ha akarja, de idegeneknek semmi köze hozzá.


Dicsekedni, vagy legalább is csak ugy menet közben elejteni, hogy már az X-diken vagyok túl, elég gusztustalan dolog.


Elvileg az elkötéssel is igazad lenne, de sokan úgy vannak, hogy esetleg késöbb még akarhatnak gyereket és vissazcsinálni nem lehet. De mindenesetre aki védekezés helyett rendszeresen elvetet gyereket, az igencsak alatta van mindenféle erkölcsi és emberi normának. Szerencsére nem túl sok ilyen van.

2013. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Nyilván nem fogok erényövet aggatni rá, hogy ne kufircoljon az urával, de azért utcán megvitatni, szinte idegenekkel ezt a kérdést... Jó, hogy nem tért ki arra, hogy mostanság hogy áll a hüvelyflórája!

Egyébként persze, legális, nem mondtam, hogy nem. (Meg az ő teste...) De azért tettem fel a kérdést, hogy választ kapjak, én reagálom túl a dolgot, vagy valóban kissé sok ilyesmit az utcán összejött társasággal megvitatni?

De köszi a választ!

2013. jún. 7. 21:11
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Szóltál neki, hogy téged ez zavar? Nem? Akkor meg? Most hiába fröcsögöd itt ki magadból, hogy SZERINTED ez gusztustalan, talán vele kéne megbeszélned. Ja, hogy neki nem mered mondani.
2013. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

Ezzel nekem is egyet kell értenem. Védekezés helyett nem tartom helyes megoldásnak az abortuszt. Abban igazad van, hogy a művi meddővé tétel végleges, de esetleg megoldás lehet, hogyha a férfi tetet el spermamintát és akkor ha akarnak még egy 5.-et, akkor élnek ezzel a lehetőséggel. Bár azt mondják, hogy ezek sem 100%-osak, ritkán, de előfordul, hogy becsúszik egy-egy baba. Mondjuk nem félév alatt 3...

2013. jún. 7. 21:17
 7/17 A kérdező kommentje:

5.!

Nem tudom, hogy te mit olvastál, én konkrétan nem a személyt szidom (hiszen nevet, települést, semmi beazonosíthatót nem mondtam, és mint írtam is, nem ismerem, akkor hol fröcsögök?), én a hozzáálláson botránkozom meg. És miért nem szóltam?

1. Mert számomra ez megnyilvánulás egy színvonalat jelent, és nem azt, amelyikkel az ember leáll vitázni.

2. Mint írtam: mert szerintem, ez magánügy. Más magánügyébe beleszólni, felénk legalábbis, nem illő dolog.

3. Társaságban veszekedést kezdeményezni hasonlóan nem illő dolog, mert a társaság többi tagját hozod kényelmetlen helyzetbe. Nekem ezt tanították a szüleim, nem tudom, neked szóltak-e erről. Gondolom, igen.


Köszi a válaszod!

2013. jún. 7. 21:23
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Rosszul tudod.

Abortusz 30000 ft

Petevezeték elköltése kórháztól függ , nálunk 70800 ft

2013. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hűha, borsos tarifák. És nem is lehet a művi meddővé tételre szociális alapon kedvezményt kapni? (Nem tervezem, de hátha valaki, aki erre jár és beleolvas a kérdésbe, annak segítség...)
2013. jún. 7. 21:43
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg azért, mert még nem szembesültek őszintén és igazán azzal, amit tettek.
2013. jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!